Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen erkölcsi kötelessége...

Milyen erkölcsi kötelessége van a kereszténynek a hazánk törvényeinek megkérdőjelezésében?

Figyelt kérdés

2019. júl. 6. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ilyen kötelessége.
2019. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 belapus ***** válasza:
84%
Kötelessége a törvények betartásában van.Amennyiben egyes szabályokkal nem ért egyet - könnyítene vagy súlyosbítana rajta -, a törvényes keretek között ezt kezdeményezheti.
2019. júl. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a törvények tiltanának olyat, amit egy kereszténynek kötelessége megtenni, úgy a kereszténynek az erkölcsi törvényt kell megtartania. Ami nem jelenti azt, hogy baleknak kell lennie.
2019. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem az emberek vannak az álamért, hanem az állam az emberekért. A por és a víz meg halott.
2019. júl. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Milyen erkölcsi kötelessége van a kereszténynek a hazánk törvényeinek megkérdőjelezésében?"

(Cselekedetek 5:29) 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.


Valaki ügyesen válaszolt erre, amit Isten a szavában lefektetett.

A Keresztény addig tartozik engedelmességgel az adott ország tövényeinek, amíg Isten törvényébe nem ütközik

2019. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Néhány hasonló gondolat Istentől:

(Cselekedetek 4:18, 19) 18 Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak sehol Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy igazságos-e az Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint az Istenre, ítéljétek meg magatok.

2019. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem a be nem tartásra vonatkozik a kérdés, hanem az ellenzésre. Vagy akár nyíltan nem betartva a törvényt, vállalva az érte járó bűntetést, de nem a törvénykerülésre értendő.

Szóval szerintem ilyen lenne egy halálbűntetés törvény amit ellenezni kellene.

De elsősorban a ma is érvényes beleegyezési korhatárt kellene ellenezni, valamiért ez csak engem zavar... 12 évesen... Nem szavazhat, nem dolgozhat, nem olvashat vagy láthat szexuális tartalmat, de élhet szexuális életet. Miért nem ellenzi ezt senki? Nem értem.

Lehet furcsa lesz, de szerintem a keresztény embereknek ki kellene állnia a melegek jogaiért, most meg amolyan látszólagos elfogadást mutatnak feléjük, pedig nincs részleges szeretet, csak teljes.

Az abortusz téma a legnehezebb, de ebbe azt hiszem bele is szólnak, próbálnak segíteni.

Ehhez kapcsolódik viszont a lombik téma, ott sem a mesterséges megtermékenyítést ellenzik, hanem a fel nem használt embriókon való kísérletezést vagy a megsemmisítésüket. Szintén nehéz kérdések, de szerintem is meg kellene adni az esélyt, más nem adomány formájában.

Ezen kívül kb. akármibe bele lehetne szólni ha valaki nem ért vele egyet, ez nem csak keresztényi de állampolgári kötelesség is lenne.

2019. júl. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Milyen erkölcsi kötelessége van a kereszténynek a hazánk törvényeinek megkérdőjelezésében?"

Pontosan melyik törvénnyel van bajod?

Amúgy semmi joga megkérdőjelezni. De a törvények a Bibliával harmonizálnak. Legalábbis itthon.

2019. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, milyen szempontból?

A magyar törvényeket a keresztény állampolgároknak is be kell tartaniuk. Tehát pl. adót kell fizetni.

Vagy az a kérdés, hogy van-e olyan törvény ma Magyarországon, ami ellentétes a kereszténységgel? Hogyne lenne...

2019. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!