Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vatikán egy része sátánista?

A vatikán egy része sátánista?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 05:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
18%

14

"Ez van, amikor egy felekezet a próféciákra alapozza magát"

Talán úgy gondolód, hogy amit Isten kijelent, az nem fog beteljesülni?

Már pedig amit Isten szolgái prófétáltak, az Isten kijelentése, ami megvalósul. akkor ne vegyük hitelesnek egyik próféciát se, Isten csak mondatokat íratott le, amik üresen csengenek.

Sőt a Teljes Bibliában leírt próféciák egyike sem valósult meg, Isten hazudik. Gratulálok.

2021. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Prófécia: ez meg ez lesz, azt vagy bejön vagy nem..

Tudomány: ha nem ezt teszed ez lesz, azt vagy bejön vagy nem..

22. válaszoló: vagy lepontoztok vagy nem, azt vagy bejön vagy nem..

2021. febr. 23. 18:15
 23/30 anonim ***** válasza:
18%

Szerinted.

DE akik látnak, nem csak néznek, azok tudják, hogy egyetlen pontocska sem maradt beteljesületlen, ami Isten szájából származik.

Ne hasonlítsd az emberi tervekhez, mert az ember tervezhet, de Isten az aki végez.

2021. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Hát csak vigyázz, mert emberek fordították, azok hibáznak, és legjobb tudomásom szerint egy parancsolatot is leharaptak a végéről már.
2021. febr. 23. 18:20
 25/30 anonim ***** válasza:

#20

Hol írja, hogy nem egy nap? Olyan, mintha ezeket te találnád ki. A nap az számomra nap, 24 óra.

2021. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Talán úgy gondolód, hogy amit Isten kijelent, az nem fog beteljesülni?"


Isten kijelentései egy külön téma, most nem akarok ilyen messzire menni.


Arra gondolok, hogy Jehova tanúi feléremagyarázzák a próféciákat, aztán azokat a téves magyarazatokat isteni kijelentéseknek veszik.


Világos, hogy rossz próféciamagyarázók vagytok, mert képzetlenek vagytok, és megkocákztatom, hogy a vezetőid eleve arra hajtanak, hogy a vallásukra vonatkozó kijelentéseket olvassanak ki a Bibliából.


A korábbi kommentekben rámutattam már erre-arra, de szemmel láthatóan téged csak az érdekel, hogy igazold a tanúk értelmezését.

2021. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
*félremagyarázzák
2021. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26%
Rendben, vedd félremagyarázásnak. Úgy is megtudjuk.
2021. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Jobb esetben félreértés, bár inkább szerintem félremagyarázás, vagyis szándékos megtévesztés. Nincs mit megtudni, hiszen fent szerintem jól érveltem amellett, hogy a Jehova tanúi teológiai nézetei hamisak.


Az Őrtorony egész antikeresztény teológiája a maga felsőbbrendűségét, és elitizmusát hivattott alátámasztani. Gondolom, hogy azért nem tartjátok magatokat protestánsnak sem, mert nem akartok semmilyen közösséget vállalni a kereszténységgel. Pedig egyháztörténelmi szemszögből protestánsok, pontosabban, neoprotestánsok vagytok.


Az antikeresztény teológia az, amiből ti éltek. Ez mozgat minden Tanút, hogy a kereszténység egy hitehagyott vallás, és ti vagytok egyedül Isten igaz hívei. Valahol megértelek téged, mert amikor adventista voltam, én is hasonlóban hittem (az adventisták abban is hisznek, hogy Istennek más felekezetekben is vannak hívei).


Különben ezzel a kiválasztósdi hiedelemmel az Őrtorony rátelepszik a hívei életére. Nekem úgy látszik, - ha nem tévedek - hogy nagyon erősen függtök a vallási szervezettől, nincsenek is saját gondolataitok.


De azt tudnod kell, hogy haragszom rád. Viszont az Őrtoronyról, amely isteni kiválasztottak állítja be magát, nem vagyok jó véleménnyel. Mikor azt mondom, hogy a vallásod egy szekta, azzal nem téged akarlak megsérteni, hanem a tényt mondom, mert szektás jellemvonásokat mutat. Illyen például a tudomány(evolúció) tagadás, vagy ez:


[link]


Na, de mindenki azt hisz, amit akar.

2021. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

*De azt tudnod kell, hogy NEM haragszom rád.


(a "nem" szó kimaradt fentebb)

2021. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!