Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten azt várja tőlünk, hogy...

Isten azt várja tőlünk, hogy az életünk értelme az adás legyen?

Figyelt kérdés
Isten önfeláldozást vár tőlünk? Olvastam olyan, segítő szakmában dolgozó (vagy csak önkénteskedő) emberekről, akiknél a folytonos szolgálat, adás csak kiégéshez vezetett, mert önzetlenül adtak és csak adtak, és bár nem vártak cserébe semmit, mégis a viszonzatlanság érzése miatt arra jutottak, hogy hiábavalóság az egész, és bekövetkezett náluk a kiégés, egyeseknél kimondottan emberutálatba fordult át az egész. Ez szerintetek törvényszerűen lezajlik egy emberben, vagy személyiség kérdése? És elkerülhető egyáltalán? Meg kell válogatni, hogy kinek, mit, mennyit és hogyan adunk (bizonyos esetekben "önzőnek" maradni, magunkra is gondolni), vagy nem szabad ilyen tekintetben személyválogatónak lenni? Vajon Isten mit vár tőlünk, mikor kell magunkra gondolni, és mikor másokra? Önfeláldozást vár tőlünk?

2021. febr. 25. 09:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem csak. De ha önmegvalósítást magas szinten űzöd, akkor egyik részcél az adás is.
2021. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Egy cselekedet csak akkor jó ha a motivumok is jók.

Hiába csinál valaki rengeteg hasznos dolgot mások javára ha rosszak a motivumai. A kiégés szerintem rossz motivumokra vezethető vissza. Azért csinálja, hogy kapjon vissza is valamit? Hogy viszonozzanak is néha? Hm. A Biblia más fajta szeretetet hirdet. Az a szeretet ha nincs meg valakiben akkor hiába ossza szét vagy eteti fel a vagyonát, attól nem lesz senki. Istennek mi semmit nem tudunk adni hisz minden az övé mégis jót tesz mindenkivel. Gonoszokkal és jókkal is.

2021. febr. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
12# nem hiszem, hogy Isten bűnnek tartaná azt, ha valakit előre tud lendíteni az elismerés. Tedd a szívedre a kezed és úgy válaszolj: neked egyáltalán nem szükséges soha, semmilyen szolgálatban a jó szó sem? Mert már az is viszonzás. Tényleg elvagy nulla pozitív visszajelzéssel?
2021. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy el vagyok nulla pozitiv visszajelzéssel, de Jézus azt tanitotta, hogy ha csak azokat szeretitek akik titeket is szeretnek, mennyivel vagytok különbek a többieknél. "Tegyetek jót azzal akik titeket gyülölnek.." Az kap jutalmat a mennyben aki a gyülölöit is tudja szeretni. Márpedig az nem nagyon fog vállon lapogatni. A helyes motivum szerintem a fentről való elismerés. Nagyon sokszor csak úgy tudok megtenni egy jó cselekedetet, hogy arra tekintek, hogy ezt csak Isten tudja majd kárpótolni senki más.
2021. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez Isten elsődleges elvárása. Hanem első körben, hogy higgy a Fiában, akit elküldött e világra megváltóul.

Ajánlott olvasmány: Spurgeon: Mi a hit és hová vezet?


Jó cselekedetekkel, önfeláldozással nem válthatod meg magad.

Isten elvárása két törvényben foglalható össze, ahogy Jézus tanította:

1) Szeresd Istent teljes szívedből, elmédből

2) ami hasonlatos ehhez, szeresd felebarátod, mint magadat


vagyis úgy tegyél mással, mit ahogy magaddal szemben elvárnád, hogy tegyenek veled.


A felebarát szeretetébe beletartozik önmagunk szeretete is, azaz ha méltánytalanul viselkednek velünk, kiállunk magunkért, ugyanúgy, mint ahogy másért kiállnánk, ha igazságtalanság éri. Magunkkal és mással is korrektek vagyunk.


Ugyenez van már az Ószövetségben is megfogalmazva:

Mikeás

6,8 Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.


De Istennel való élő kapcsolat nélkül hiába akarunk "önfeláldozni".

János ev.

15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.

2021. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet Spurgeonnal, de azzal sem, hogy elvárná Isten bárkitől az önfeláldozást. Mert ez belülről kell fakadjon.

Titusz 2:14 szerint Isten azért tisztitja meg a népét, hogy "rajongói" legyenek a "jó cselekedeteknek".

Nem egy külső kényszeres dolgot vár Isten, hanem belülről fakadó átadást, lelkes igyekezetet.

2021. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A kérdés úgy szólt, hogy aki évekig nem kap még egy jó szót sem a szolgálatáért és kiég, az vajon miért van?

Aki azt állítja, hogy szolgálni elismerés nélkül kéne kiégés nélkül, máskülönben önző dolgot tesz, az még sosem szolgált évekig úgy, hogy legalább jó szót adjanak érte cserébe. Soha, így a véleménye nem releváns.

2021. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem releváns a véleményem, de a probléma akkor is az, hogy vissza szeretne kapni valamit nem? Nem ez a kiégés oka? De.
2021. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Elgondolkodtató mind. Mentek a zöldek. :)
2021. márc. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!