Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme az életnek ha...

Mi értelme az életnek ha minden amit teszünk és minden amit az életünk után hagyunk semmibe vész? Jézust és mindenkit elfelejtenek előbb utóbb.

Figyelt kérdés
Egyesek jönnének a lélekvándorlással.Annak mi az értelme?Hogy végtelenségig fejlődjünk vagy ha van vége akkor hátradőljünk hogy ennyi?Van aki azt mondja a forráshoz visszatérni ahonnan jöttünk.Minek jöttünk el onnan ha olyan jó volt?Minek játsztani ezt az ide oda menést?Aztán megint kiválunk a forrásból értelmetlenül miután visszatértünk?(ráadásul miután egy kört tettünk már) Ráadásul ha beolvad a lelkünk az egészbe elvész mindenünk(ott hol leszünk meg?,a közösben már nem ráadásul mint mondtam az egész fejlődésnek is megvan a kérdésessége legyen az akár a nagy közös egészbe való belekerülés vagy a nagy közös egész előremozditása.
2020. máj. 9. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Az életnek nincs "érteme", az mber ugyanúgy csak "van", mint minden más élölény, aminek egyedüli célja a faj fennmaradása, meg a szaporodás.
2020. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Amit adsz neki.

Na meg az se mindegy, milyen szempontból keresel értelmet valamiben, mivel ez szubjektív és relatív.

Pl Einstein életének és munkásságának rengeteg értelme volt a tudomány szempontjából. De semmi értelme nem volt az életének, ha a 21. századi topmodellek ideális frizurái a szempont.

2020. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2. amit irtál nem oldja fel azt a dolgot hogy : (Mi értelme az életnek ha minden amit teszünk és minden amit az életünk után hagyunk semmibe vész?)
2020. máj. 9. 15:06
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Dehogynem. Ha abból a szempontból akarsz értelmet találni valamiben, hogy mi az, ami örökké tart, akkor semminek nincs értelme. De ez esetben a szempontrendszered a hibás, hisz azt eleve úgy határozatad meg, hogy semminek ne lehessen értelme.

Mintha a példában szereplő Einstein munkásságát próbálnád értelmetlennek feltüntetni azáltal, hogy szempontrendszerként a kifutókon vonagló csajok frizuracsodáihoz való hozzájárulást adnád meg.

2020. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha pedig azt feltételezem, hogy holnap kéneső hull és a toronyházakat is elnyeli, mi értelme a holnapnak? Te feltételezed, hogy a semmibe vész, én nem. Te feltételezed, hogy az élet értelme, hogy ne vesszen a semmibe, én mást feltételezek. Ebből adódik a különbség, és ezért nem tudom elmagyarázni neked.
2020. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én tényeket közlök.Minden a semmibe vész előbb utóbb.Neked ez nem veszi el az értelmét a dolgoknak?
2020. máj. 9. 15:39
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem én határoztam meg ugy hogy ne lehessen semminek értelme.Alapból nincs értelme csak te keresed egy értelemnélküli világban az értelmet.
2020. máj. 9. 15:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem feltélezem hogy a semmibe vész ezek tények.
2020. máj. 9. 15:41
 9/14 A kérdező kommentje:
De ez esetben a szempontrendszered a hibás, hisz azt eleve úgy határozatad meg, hogy semminek ne lehessen értelme.-Nem hibás.Attól hogy a tényeken alapszik.Ez a tényekre alapuló következtetés nem önkényes meghatározás.
2020. máj. 9. 15:43
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem én határoztam meg ugy.Logikailag következett az egyik a másikból.
2020. máj. 9. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!