Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék keresztény lenni,...

Szeretnék keresztény lenni, de nem engedik, mert az LMBT-közösség tagha vagyok?

Figyelt kérdés

Keresztény családban nőttem fel, de mikor 13 évesen rájöttem, hogy homoszexuális vagyok, nagyon csúnyán béntak velem, úgyhogy eltávolodtam tőlük.


De most már hiányzik, viszont bármit teszek, nem tudok az ellenkező nemhez vonzódni.


(22 vagyok)



2021. febr. 27. 18:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Keress más közösséget. Neked valószínüleg nem a kereszténység hiányzik, hanem csak arra vágysz, hogy tartozz egy összetartó közösségbe. Én is szeretem egyébként a keresztény kisközösségeket, jártam is 3 évig gimisként szombati hittanra(társasjáték, éneklés, minden volt). Meguntam, hogy nem lehetek önmagam ott. Én nem bírok hamisan jó ember lenni :D.
2021. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
20%

Attól, hogy a saját nemedhez vonzódsz, lehetsz keresztény közösség tagja, a miénknek legalábbis lehetsz tagja. Ami miatt viszont nem lehetsz, ha az Isten számára elfogadhatatlan szexuális vágyaidat akár az cselekedeteidben (homoszexuális testi kapcsolat), akár a gondolataidban (szexuális fantáziálás) kiéled. Akik ilyeneket tesznek, azok a homoszexuálisok. Hogy milyen vágyaid vannak, arról nem tehetsz, de hogy kiéled-e őket, arról te dönthetsz.

Isten mindenkit feltétel nélkül szeret, de mindenkit komoly feltételek teljesítése árán fogad el. Az egyik fő feltétel a megtérés.

De sok saját neméhez vonzódó ember ember, miután megtért, Isten áldását abban is megkapja, hogy megváltozik a vonzódása is. Sok, de nem mindenki.

üdv Stefán

2021. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Ha létezik Isten, pont leszarja, hogy kivel, mikor és házasságon belül vagy kívül szexelsz. Ezt elhiheted.
2021. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%
Na jó, kivétel a nemi erőszak, pedofília, nekrofília stb.
2021. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
20%
Ettől még járhatsz keresztény közösségbe, de nem keresztelkedhetsz meg, hiszen a keresztény értékrend és az erkölcsi törvények ezt nem teszik lehetővé. Ha rendszeresen jársz gyülekezetbe, és megtanulod Istent szeretni, és megérted a gondolatait, szándékait, lehet hogy magad fogod megváltoztatni a gondolkodásodat erről. Isten pedig ha kitartasz akkor az új rendben helyre állítja az ez irányú "egészségedet", természetes életmódra.
2021. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
2021. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Demion ***** válasza:
37%

Kérdező, a Felszabtér blogot ajánlom. Szerintem pont az, amit keresel.


[link]

2021. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"Szeretnék keresztény lenni, de nem engedik"

Ez kicsit fából vaskarika. Kereszténynek lenni és egy közösségbe járni, az két külön dolog. Nem jó ilyen szinten egybemosni a vallást és az egyházi intézményt. (Ld: reformáció.)

2021. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
37%

Manapság lehet szinte minden jézusi tanítást kiforgató vagy azzal kompromisszumot kötő egyházzal találkozni. Így lett a kereszténység egészséges üzenete egy csupa édességet felvonultató svédasztallá, amből mindenki az ínyére valót csemegézhet.

"A szűk kapun lépjetek be! Tágas a kapu és széles az út, mely a pusztulásba visz – bizony sokan mennek be rajta." (Mt 7:13)

"hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan! Feddj, ints, buzdíts minden türelemmel és tudománnyal. Lesz ugyanis idő, amikor az emberek nem viselik el az egészséges tanítást, hanem saját kívánságaik szerint seregszámra szereznek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük; elfordítják fülüket az igazságtól, és átadják magukat a meséknek." (2Tim 2-4)

üdv Stefán

2021. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Elnézést, 2Tim 4:2-4.
2021. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!