Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék keresztény lenni,...

Szeretnék keresztény lenni, de nem engedik, mert az LMBT-közösség tagha vagyok?

Figyelt kérdés

Keresztény családban nőttem fel, de mikor 13 évesen rájöttem, hogy homoszexuális vagyok, nagyon csúnyán béntak velem, úgyhogy eltávolodtam tőlük.


De most már hiányzik, viszont bármit teszek, nem tudok az ellenkező nemhez vonzódni.


(22 vagyok)



2021. febr. 27. 18:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
29%
A Q betű már büdös?
2021. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%
Keresd Krisztust, ő majd segít!
2021. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol meleg pap is van már szóval what?
2021. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, itt nincs túl sok közösség :(
2021. febr. 27. 20:30
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A homoszexualitásra való hajlammal születik valaki, nem döntés kérdésre, aki mást mond az a tudományt tagadja, nem fogsz tudni “kigyógyulni” ebből, tehát nem is érdemes tenni valamit ez ellene.


Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak.


Biztosan van olyan felekezet amelyik nem csak beszél a hitről, hanem ahhoz is tartja magát, ugyan is a Biblia szerint csak Istennek van joga ítélkezi, nem is értem hogy jön ahhoz egy magát kereszténynek nevező ember, hogy mások felett ítélkezzen?


Őszintén remélem, hogy találsz egy keresztény egyházközösséget amelyik elfogad. Egyébként sem hiszem, hogy ha bemész egy templomba kizavarnak ha kiderül hogy homoszexuális vagy, Isten háza mindenki előtt nyitva áll, ha pedig nem akkor az nem templom.


De ha esetleg nem így lesz, nem kell mások engedélye hozzá, hogy keresztény legyél, ha keresztény családban nőttél akkor gondolom meg vagy keresztelve, már csak annyit kell tenned, hogy megtartod Jézus tanításait, ezt pedig anélkül is megteheted, hogy bárki jóváhagyására lenne szükséged hozzá.


Lesznek majd emberek akik kígyót békát kiáltanak rád, és ezek az emberek kereszténynek vallják magukat. De képmutatók, önmagukat be tudják csapni, de az Úr a szívükbe lát, Istent nem tudják becsapni. Azt mondja az ige, szeresd a felebarátodat, nem azt, hogy szeresd a felebarátodat kivéve ha homoszexuális. Nem az Ószövetség alatt élünk, hanem az Újszövetség alatt.

2021. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö, ki és mikor, és hol írta le azt a szabályt, hogy a kereszténység és a melegség összeférhetetlen ?
2021. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
20%
#15: A tudománynak nem sikerült bizonyítani, hogy ez veleszületett, nem találtak meleg gént. Viszont az igaz, hogy ez nem választás kérdése.
2021. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy a vallás szerint tudományosan nem lehet alátámasztani a melegséget, ezzel ellentétbe elvileg kromoszómailag van akinek inkább nőnek kéne lenni, meg a történelemből kiindulva sok helyen volt az a furcsa uralkodó aki csak nőkkel 18+ ozott..


Emellett néhány vallásos szeret arra is érvelni hogy a gumin átmennek a nemi betegségek, igen persze ha kilyukad vagy állati belet használsz, de nem ez a jellemző manapság, de vannak tesztek is aki ettől félne..


Persze lehet menni a ló túloldalára és transzneműnek nevelni a gyereket mert 2 évesen a másik nem játékához nyúlt, bár nem tudom ilyenkor a felvilágosodott szülőknek hogy fér bele ilyen nemi szerep hogy fiú és lány játék..

2021. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
12%

Ez a kutatás továbbra sem talált meleg gént:

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Ez kvázi arról szól hogy lány vagy fiúnak születsz, de ilyen állásponttal hamarabb fogadjátok el a transzneműséget..


Egy ténylegesen meleg embernek úgyse fogod tudni elmagyarázni hogy nem ahhoz vonzódik amihez vonzódik.


Ennyi erővel isten nincs tudományosan bizonyítva, fogykos vagy fogadd el, csak azt hiszed nem..

2021. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!