Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolba fogok jutni?

Pokolba fogok jutni?

Figyelt kérdés
Házas vagyok, 26 éves. Van 1 kisfiam 2 éves. 5 éve vagyunk feleségemmel házasok, katolikusok vagyunk. Dolgozunk tisztességesen, nincsenek káros szendvedélyeink, tiszteljük az embereket. De annyira nem érdekel minket a Biblia a hit..... szeressük Istent és Jézust de kamuból nem térünk meg bennünket nem vonz ez a bibliai dolog olyan agymosásnak tűnik. Próbálunk szeretetben , tisztán élni de nem akarunk Hívők lenni. Ha meg ezért Isten pokolba küld akkor nem igazságos mert ha ez a seggnyalas tenne jó emberré minket hogy nyalják Istent akkor ez nem lenne igazság a cselekedetekben mutatkozik meg ki milyen ember...
2021. márc. 3. 18:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kérdező. Ha ismered a Bibliát, tudnod kellene, hogy kegyelemből van üdvösségünk hit által. Jézus azért halt meg a kereszten, hogy megmentsen minket, és ne vesszünk el. Minden ember bűnös, ez tény. De aki beismeri hogy bűnös, elfogadja őszintén teljes szívéből Jézus Krisztust, behívja Jézust a szívébe, vagyis őszintén megtér, és szívében hiszi, hogy Isten feltámasztotta Jézust a halottak közül, annak üdvössége van.

Aki hallott Jézusról, de nem hisz Jézusban, az (sajnos) elkárhozik.

Ezt a Biblia mondja, én csak leírom a saját szavaimmal.

Az hogy próbáltok szeretetben, tisztán élni, nagyszerű dolog, de nem elég.

Jézus az egyetlen út.

János 3:16

2021. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De én nem akarok Jézus rabja lenni, felnőtt ember vagyok. Ne hogy már ne legyen saját életem. Olyan mintha a szüleim folyton engem figyelnének mint egy gyereket hogy hogy élek nem esne jól
2021. márc. 3. 18:18
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki elfogadja Jézust, még nem rab, sőt akkor lesz csak valósággal szabad! Pont addig rab az ember, ameddig nem tér meg. Minden ember szelleme vágyódik Isten után. Minden emberben van egy Isten alakú űr, amit csak Isten tölthet be. Ha arra gondolsz, hogy a Biblia szerint kell élnie, aki megtér, ez igaz. De minden törvény miattunk van! Gondold el mi lenne, ha a gyilkosság, paráznaság, hazugság stb. nem lenne bűn -> anarhia lenne. Hogy szerethetne Isten, ha nem tartaná bűnnek pl. a gyilkosságot? A bűn távol tart Istentől. A bűn büntetése halál.
2021. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"De én nem akarok Jézus rabja lenni, felnőtt ember vagyok."


Kedves Kérdező. Ez nem olyan rabság, vagy szolgaság, mint amilyennek gondolod. Egyébként olyan, hogy nem tartozol valakinek a vezetése alá, nem létezik. Ez pedig nem segg nyalás, hanem az élet iránti tisztelet és hála az amit kifejezel neki. Ő nem kér olyat, amitől nem élhetsz szabadon. Mindössze erkölcsi elveket kell betartani, amiket már most is megtartasz, egy két dolog kivételével.

Két lehetőség van az életben. Vagy az életadód vezetése alatt élsz, vagy Sátán uralma alá tartozol aminek hamarosan vége lesz.

Talán láttad a Spartakus című filmet.

Spartakusz kiszabadította a rabszolgákat, és az Ő vezetése alá kerültek.

Egy társadalmat nem lehet törvények nélkül harmóniában, egységben fenntartani vezetni.


Természetesen ahhoz, hogy ezt igazán megértsd, ismeret szükséges, amit jelenleg nem birtokolsz. Akkor megértenéd, hogy mit jelent "Isten vezetése" alatt élni, és mit jelent az emberi uralmak alatt élni.

Nem ugyan az.

2021. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
De miért kárhoznál el? Nem értem. Szépen leéled az életed és kész, meghalsz. Nem lesz túlvilág. Te mondtad, hogy nem akarsz Jézussal lenni, akkor minek az örök élet? Ott Jézus lesz, meg angyalok, stb. Vagy van a Lucifer, de szerintem az sem jó, ugye.
2021. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Istenem! Ennyi agymosott embert... óh Uram adj nekik észt hogy ne a mesekönyv után menjenek.... egy normális ember a maga életet eli nem a satan meg istenekkel foglalkozik ha hiszel benned él kész
2021. márc. 3. 18:47
 7/19 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy van túlvilág. És a túlvilágon Menny van és pokol.

A Mennyben Istennel együtt öröm, békesség, szeretet örökké!

A pokolban fogcsikorgatás, fájdalom, szenvedés, reménytelenség.

Csak erre a 2 helyre lehet kerülni, nincs más opció. Hogy ki hova kerül, attól függ, hogy elfogadta-e Jézus Krisztust.

2021. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Mivel fogalmad sincs a Bibliáról(mesekönyvnek nevezed), miért hiszel, félsz a pokoltól? Hiszen arról is a "mese" könyvben van írva! Saját magadnak ellent mondasz, éppen a tudatlanságod miatt. Fogalmad sincsen valamiről, de véleményt alkotol róla.

De azért két fontos dologra szeretném fölhívni a figyelmedet,már írtak a János 3:16 ról,én idézném itt:"Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen." Figyeld meg kérlek, ez senkit, semmire nem kötelez. De megadja neked is a lehetőséget, hogy MOST,mivel megtudtad ezt, HA akarod, akkor értékelheted ezt a hatalmas áldozatot és szeretetet.De hogyan tudnád kifejezni értékelésedet? nem kell találgatnod, Krisztus ezt is elmondja:"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." János 17:3 Aki akarja, az megteheti az értékelést, de csak azon a módon, ahogyan Krisztus mondja. De láthatod, erre sem kötelez senkit. Ezek az élet és a halál kérdései. Nagy merészség Istennel szemben a Könyvét mesének nevezni. Mit vársz ezek után tőle? Jó lenne ezeken a dolgokon elmélkedni...a gyermeked érdekében, az ő jövőjét figyelembe véve is.

2021. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Újabban katolikus vagy? Ezt minden héten előadod, csak más felekezettel, kicsit átlátszó vagy kérdező.
2021. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy fideszes, akkor nem.
2021. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!