Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szándékosan nem járok...

Ha szándékosan nem járok templomba a parancsolt ünnepeken, akkor a pokolba fogok kerülni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor meg miért parancsolt? (nekem nem parancsol senki)

2014. jan. 13. 12:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
12%

Isten nem parancsolgat, hanem cselekszik.

parancsolgatni a fasiszták szoktak.

és ha nem teszed azt, amit a fasiszták parancsolnak,

akkor mindent elkövetnek (a fasiszták) hogy az életed pokol legyen.

2014. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Én sosem járok templomba, de kétlem, hogy pokolra kerülnék. :)
2014. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem ez miatt kerülhetsz a pokolra.Ha nem az miatt, hogy balga szűz maradsz mikor ismét eljön a Megváltó.
2014. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A parancsolt ünnepek fogalma a Rákosi-rendszer (és főként a 2. vatikáni zsinat óta) van, amikor a munkarend és az ünnepnapok karácsonyra és húsvétra való leszűkítése miatt "átszervezték" az ünnepeket.

Ugyanis az emberek a munkájuk miatt nem tudtak volna elmenni a templomba és ez a katolikus egyház szerint bűn lett volna, így lettek tanácsolt és parancsolt ünnepek és esett meg a hétköznapra eső ünnepek vasárnapra való áttétele.

2014. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt is kérdezhettem volna, hogy ha református vagy evangélikus vagyok, a pokolba kerülök-e, ha nem megyek...

(ebből adódóan nem is áldozom)

2014. jan. 13. 14:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia Silver.


A Bibliában egyetlen ünnep megtartására kérte fel Jézus a követőit.

ez a halálának az emlék ünnepe.

De ha valaki nem akarja nem kötelező, ám azt Te is tudod, hogy nem vagy épen kedves Isten szemében ha megfeledkezel fontos dolgokról.

Jézus halála pedig a leges legfontosabb dolog a világon, nincs is ennél fontosabb, hiszen az életünket köszönhetjük ennek a tettnek.


A pokol fogalmát pedig már megbeszéltük.

2014. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia Kedves tanú:)


Számomra kizárólag Jézus élete és tanítása a fontos.

Soha nem támogattam volna és soha nem vettem volna részt azon "disznóvágáson". (ahol nem az áldozat volt a disznó, hanem a farkasok).

Természetesen nem a zsidókat vádolom, hanem a gyilkosokat....


A pokolról meg annyit, hogy a katolikusoknak címeztem volna a kérdést.

Hiszen tudom, hogy más szerint nem baj.

De most már mindegy.


A te szótárad szerint akkor mondhatom, hogy a pokolban legalább csend és béke van.

Nem várom el, hogy bárki is szeressen.

2014. jan. 13. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire a Bibliából indulsz ki,akkor a 10 parancsolat a mérvadó,Jézus és tanítványai életútjával bekeretezve.

Semmi parancsolt ünnep,semmi templom....


Egy ateista meglátása.(Persze nem mérvadó.:))

2014. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház a parancsolt ünnepek elmulasztását a halálos bűnök közé számítja, ezért azt tanítja, hogy igen, elkárhozol, ha nem gyónod meg. DE régebben a böjt megszegése is halálos bűn volt, mintha Isten megváltoztatná, hogy melyik bűn számít halálosnak és melyik nem. De ha mész gyónni, akkor kérdezd meg a papot.
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Parancsolt ünnep? Olyan is van? Nem vagyok katolikus, tehát nem tudom.

Elkárhozni biztos nem fogsz azért, mert nem jársz templomba. Nem azért jár oda az ember, mert különben a pokolra kerül, hanem mert ott értékes tanítást hall, amit jó esetben a mindennapi életében is tud hasznosítani. Szerintem kár kihagyni.

2014. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!