Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Édesanyám annyira szeret hogy...

Édesanyám annyira szeret hogy nem akarná hogy a halálom után a pokolba kerüljek, és mivel Jézus állítólag jobban szeret engem anyámnál ezért nem is fogok pokolra kerülni ugye?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, tudod, ez egy kicsit bonyolultabb ennél. A "pokol" nem egy hely, ahova kerülni lehet, inkább egy kép arra az állapotra, hogy Istentől távol vagy. Halálod után akkor kerülsz ebbe az állapotba, ha nem akarsz/mersz Istennel lenni - holott valójában így lennél "boldog" (nem tudok jobb kifejezést). Tehát az én hitem szerint nem az történik, hogy Jézus vagy valaki taszít téged a pokolba, hanem te mész oda, magadtól. Legalábbis az én hitem szerint.
2016. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Isten szeretete azt jelenti, hogy minden elkövethetőt megtett, hogy ne kelljen oda kerülnöd. Ha nem tette volna, akkor mindenképpen odakerülnél, most azonban biztosított a számodra egy vészkijáratot és azt akarja, hogy belépj rajta és így megmenekülj. Most rajtad a sor. De ha nem lépsz, akkor semmi további nem fog történni az érdekedben, és tuti, hogy a bűneid megölnek édesanyád és Isten szeretete ellenére is. Vagyis ha nem térsz meg, borítékolható, hogy ott töltöd az örökkévalóságot, ahol a legkevésbé sem szeretnéd, és nem lesz lehetőséged változtatni rajta, pedig bármit megtennél akkor, hogy csak még egyszer lehetőséged legyen.
2016. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Mit értesz pokolra kerülni kifejezés alatt?

Ugyan is sajnos rosszul tanították eddig ennek a kifejezésnek a jelentését

Tudtad, hogy Jézus is 3 napig ott volt?


Ő miért került oda?

Mert mindenkivel ellentétben Ő egyáltalán nem volt erre jogosan ott, amennyiben egy kínhelyre gondolsz.

Mindenki meghal és a "pokolba" kerül. vagy is eltemetik a Földbe.

Jézus azért halt meg, hogy ez a helyzet megszűnjön,

amikor mint király a föld felett megkezdi uralmát, és vissza hozza a halottakat az életbe, és soha ne kelljen meghalni többé.

Persze ennek vannak felételei

2016. febr. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne aggódj, sehova se fogsz kerülni.
2017. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 világvége1 ***** válasza:
Jézus nem megváltó, nem Isten. Isten a jókat szereti (ők természetesen nem kerülnek a pokolba).
2020. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!