Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell feltámadnia a...

Miért kell feltámadnia a hallotaknak az Ítélet Napján, hogy Isten ítélkezzen felettük, ha már vagy a mennyben vagy a pokolban vannak?

Figyelt kérdés
Tehát van mennyország és pokol, és elvileg halálunk után valamelyikbe kerülünk. Miért szükséges akkor az utolsó napon történő ítélet?

2021. márc. 4. 15:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20# Munyamunya: "Tehát a testi illetve szellemi léten túl létezik még egy harmadik állapot is?".


Kezdjük az elején.

- Megszületik az ember, egy új test és új lélek

- Az ember meghal. Meghal a test, de a lelek örök. A lelki lét nem a tökéletesség állapota, azt majd csak a feltámadáskkor nyeri el az ember.

- Az általad nevezett harmadik állapot maga a feltámadás tökéletes testben.


Tehát egy lélek van! Megszületik e múlandó testben. A test meghal és elenyészik, a lélek pedig kilép a testből és várja a feltámadást!!! Akkor ezek szerint ez egy harmadik állapot???!!!

2021. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 munyamunya ***** válasza:
Nem, ez nem harmadik állapot, ez egy eretnek tanítás, aminek sem bibliai alapja, sem értelme nincsen. Sajnálom.
2021. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Melyik része az eretnek tanítás abból, amit írtam???


- Az ember lelke örök?

- Testi halál alkalmával a lélek a maga várakozó helyére megy (Paradicsom, Isten országa, Mennyország, Seol, pokol stb)?

- A holtak várják a feltámadást?

- Első feltámadás tökéletes testben Jézus eljövetelekor az igazhitűek számára?

- Második feltámadás (az utolsó ítélet), Jézus ezeréves királyságát követően a hitetlenek számára, amikor mindenki feltámad az ítéletre, akiknek nem volt részük az első feltámadásan Jézus visszajövetelekor?


Mond már meg nekem légyszives, hogy ezekből, amiket felsoroltam melyik az eretnek hamis tanítás, mert én nem látom sehol?! Ha pedig kételyeid vannak, akkor kigyűlytöm és idézem az idevonatkozó igéket, ám az nagyon sok lesz.


Olvasd vissza kérlek! Te nevezted "harmadik állapotnak" a feltámadást!

1. - Testi

2. - Szellemi

3. - Testi halál utáni Feltámadt állapot

2021. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 munyamunya ***** válasza:

Már a kiinduló feltevés sem állja meg a helyét: az ember szelleme nem örök avagy halhatatlan. Igenis elpusztítható, és mindenkor az Isten fenntartó hatalmától függ, még a feltámadást követően is.

A testi halált követően valóban "tárhelyekre" kerül a szellemünk, ahonnan vagy az első vagy a második feltámadás során jön elő. Ezek a helyek azonban nem "Isten országa" "mennyország", hanem csak várakozó pontok, ahol a szellemünkkel semmi nem történik.

A feltámadások rendjében nincs vita köztünk.

Azonban az alap felvetésemre nem adtál választ, hogy ez a bizonyos "tökéletes test" miféle lesz. Ha sem nem anyagi, sem szellemi, akkor micsoda? Azért neveztem harmadik állapotnak, mert a TE gondolatmeneted szerint ez egy új dolog lesz. De vajon miféle? Ezt neked kell megválaszolnod, te hoztad fel.

2021. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!