Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény kormánynak...

Egy keresztény kormánynak kötelessége betarta(t)ni a keresztény törvényeket?

Figyelt kérdés
Pl. Megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel?

2021. márc. 7. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem nagyon létezik keresztény kormány. Keresztény kultúra, meg ehhez hasonlók talán, de kormány, nincs. Nem is lenne törvényes. Vallás és állam, már rég szét van választva Magyarországon és a legtöbb országban. (Szekularizáció)
2021. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Lehet a miniszter hivő esetlerg kormánytag is de szörnyen hányingere lehet...
2021. márc. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Az inkább valami beteges szekta lenne, nem kormány.

Ha feltesszük, hogy én nem vagyok keresztény mégis mi a fenéért kellene az ők normái szerint élnem? Mi van akkor ha ez ellentmond az én vallásomnak?

Azért ez kimeríti, hogy meglettem fosztva a szabadvallásgyakorlástól.

2021. márc. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor a KDNP is lehetne ADNP.
2021. márc. 8. 01:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kormánynak és a vallásnak eleve két teljesen külön és egymástól független dolognak kellene lennie. Az államfő lehet keresztény vagy akármilyen hitű, és nyugodtan gyakorolhatja a vallását a magánéletében, de a munkájába ne keverje bele.
2021. márc. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Bárki aki politikusnak áll, számolnia kell avval, ki van szolgáltatva a szélnek, hogy szak szélkakasként nyikorogjon éppen amit elvárnak tőle.
2021. márc. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Bármelyik kormánynak az adott ország törvényeit kell betartani és betartatni, mindenféle mesekönyvek parancsolatgyűjteményét meg leszarhatja.
2021. márc. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
42%

Látszik a válaszokon, hogy nem a politika kategóriába lett kiírva a kérdés :D


Amúgy igen, egy kereszténynek a keresztény értékeket kellene képviselnie, és ennek meg kéne jelennie a programjában is. Orbánnak ez annyira nem megy, hogy reformátusként sikerült katolikussal összeházasodnia.

2021. márc. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt mondta “add meg a császárnak ami a császáré és Istennek ami Istené”, azt is mondta, hogy az Ő királysága nem e világi. Ebből egyértelműen kiderül, hogy Jézus nem teokráciát akart.
2021. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 „Orbánnak ez annyira nem megy, hogy reformátusként sikerült katolikussal összeházasodnia.”


Ezzel mi a baj?

Ha jól tudom a reformátusoknál elfogadott a katolikus esküvő is, csak fordítva nincs így ami a katolikus egyháztól egy kirekesztő káros hozzáálás.


Szóval katolikus reformátussal, de egyébként még muszlimmal, vagy zsidóval, akár budhistával is házasodhat, ha katolikus a szertartás akkor érvényes.

2021. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!