Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség lélekvándorlás...

Mi a különbség lélekvándorlás és reinkarnáció között? Milyen kérdéseid lennének kritiailag egy olyan emberhez, aki valamelyik ágazatnak a képviselője?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az lenne a kérdésem hogy hite szerint csak a földön belűl létezik e a lélek vándorlás, vagy párhuzamos világok között folyik le.
2021. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lélekvándorlás és a reinkarnáció ugyan azt jelenti, csak más szóval.

Nem ez az eltérés az ágazatok között. Ezek szinonima szavak, csak az egyik magyaros, a másik meg a latinos elnevezés.

2021. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lélekvándorlásnak semmi köze a reinkarnációhoz!


A reinkarnáció: újra születést jelent. (újra leszületik a lélek, egy új testbe a karmájának megfelelően)


A lélekvándorlás: a lelkek vándorlása, különböző létsíkok között.


A keresztények tagadják, de Jézus a reinkarnációt egyértelműen és szó szerint tanította Keresztelő Jánossal kapcsolatban, ti. ő Illés volt!


A kérdésem pedig az lenne azon keresztények számára, akik tagadják Jézus ezen szavait és tanítását, hogy miért nem térnek meg már végre?

Miért tartják az Isten egy elvetemült és gonosz istennek, aki képes lenne örökkön örökké a pokolban kínoztatni a saját teremtett gyermekeit, ha azok a (állítólagos egyszeri) rövid kis földi életükben elbuktak?

2021. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És tényleg 3as...
2021. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A keresztények tagadják, de Jézus a reinkarnációt egyértelműen és szó szerint tanította Keresztelő Jánossal kapcsolatban, ti. ő Illés volt!

A kérdésem pedig az lenne azon keresztények számára, akik tagadják Jézus ezen szavait és tanítását, hogy miért nem térnek meg már végre?"


öööö Illés nem halt meg. Hanem élve felragadtatott a mennybe. Nem kellett reinkarnálódnia.

Hasonló történt Énókkal is (Ádámtól a hetedik), ő sem halt meg, hanem elevenen felvitetett a mennybe, Istenhez.



"Miért tartják az Isten egy elvetemült és gonosz istennek, aki képes lenne örökkön örökké a pokolban kínoztatni a saját teremtett gyermekeit, ha azok a (állítólagos egyszeri) rövid kis földi életükben elbuktak?"


Azért, mert az Írások (Ószövetség, Újszövetség, Apokrifek) elejüktől fogva a végéig igen is ezt hirdetik.

Az összes Írás igen is egy olyan kegyetlen Istent hirdet, sőt maga Isten jelenti ki magát kegyetlennek azokkal szemben, akik nem engedelmeskednek Neki.


Jézus is hasonlóan vélekedik a saját személye felől, nem csak az Isten:

Jézus mondá: Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem! És ezeket mondván, megy vala elől, felmenvén Jeruzsálembe.

Lukács 19:27‭-‬28


Isten az Ószövetségben:

Miért veres öltözeted, és ruháid, mint a bornyomó ruhái? A sajtót egyedül tapostam, és a népek közül nem volt velem senki, és megtapodtam őket búsulásomban, és széttapostam őket haragomban: így fecscsent vérök ruháimra, és egész öltözetemet bekevertem. Mert bosszúállás napja volt szívemben, és megváltottaim esztendeje eljött. És megtapodtam népeket búsulásomban, és megrészegítem őket haragomban, és ontám a földre véröket!

Ésaiás 63:2‭-‬4‭, ‬6



Akinek ez nem tetszik, nem kell hinni benne, nem kell keresztényesdit játszani, sem az ellenkezőjét, főleg nem klisés módon.


Akinek ez nem tetszik, annak nem kell olvasnia a Bibliát, sem bele erőltetni egy puha-lágy szívű Istent aki szipi szupi módon szeret mindenkit 🤷‍♂️

2021. márc. 11. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

"A lélekvándorlásnak semmi köze a reinkarnációhoz!"

Nem mondod! Jaj, komolyan...


A lélekvándorlás a lélek egyik testből a másikba való "vándorlását", vagyis újjászületését jelenti. A reinkarnáció, meg újjászületést, pontosabban újra megtestesülést jelent. Ez ugyanaz! Görögül metempsychosis=lélek átjuttatás csúnyán fordítva, latinul reincarnatio=újra megtestesülés, újjászületés. Lehet valaki külön használja ezt a két szót, de igazából ugyan azt jelenti. Nem tudom ezós körökben tesznek-e különbséget, de, nyisson ki bárki egy értelmező szótárt, mert akkor meglátja, hogy a lélekvándorlás meghatározása, a lélek egyik testből a másikba való költözése, a reinkarnáció pedig szinonima szava.

2021. márc. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Semmi, a kettő ugyanazt jelenti.

magyar: lélekvándorlás

latin: reinkarnáció (reincarnatio)

ógörög: metempszükhószisz

2021. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

A lélekvándorlás a folyamatot jelzi. A reinkarnáció egy pillanat, amikor újra testet ölt a spirit. Nem ugyanaz, de majdnem, illetve az inkarnációk sokasága a lélekvándorlás része.


Kérdező. Ne csak olvasd, hanem értelmezd is a bibliát. Ne taszítsd el magadtól istent, a hiedelmeid, egód kedvéért.

2021. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!