Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lélekvándorlás / reinkarnáci...

A lélekvándorlás / reinkarnáció hogyan magyarázza a népességnövekedést?

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 07:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy igen kínos kérdés 😀 Ha igaz lenne, akkor nem lehetne növekedés.
2019. okt. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Má nem emlékszem, hogy pontosan hogy, de anyukám a múltkor valahogy megmagyarázta.:)Akkor elhittem, de amúgy hülyeség az egész. Nincsen lélek, se annak a vándorlása.
2019. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes kérdés, nekem is eszembe jutott már. Alapjáraton véve próbálom a vallások logikai oldalát megfogni. Tehát, ha létezik is ilyesmi, akkor logikusan hogyan lehet megoldani az adott dolgot. Ennél arra a következtetésre jutottam, hogy ugye a reinkarnáció lényege a fejlődés, ha nem fejlődsz nagyon sokáig akkor valahogy ki fogsz szóródni és születnek helyetted más lelkek. Bár ez a kérdésre nem éppen a legmegfelelőbb válasz, szóval vegyük a másik verziót, amikor állati testből születsz újjá emberibe, ugye az állatokból több van, ha fejlődnek emberként térnek vissza. Ezek viszont csak az én agymenéseim, szóval lehet, hogy valahol ténylegesen le van írva ez a folyamat. A reinkarnációnak van többféle módja, ez a kettő tuti van, hogy emberből-emberbe, állatból-emberbe.
2019. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

HA nem lenne lélek, szellem, akkor nem léteznének szellemi dolgok. Szépség, szimmetria, logika, matematika, információ, stb.. Ezek létezése és felfogása az élettelen anyagból nem keletkezhet.

Már önmagában az élőlények szimmetriája is buktatja az evolúciót, mert az bizony szellemi termék

2019. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
68%
Állítólag multiverzumok vannak, vagy inkább végtelen számú univerzum.. Bár egy univezumon belül is lehet számtalan bolygó, ami alkalmas a leszületésre.
2019. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tgt ***** válasza:
45%
Van egy olyan magyarázat, hogy a köztes térben régen a lelkek tovább időztek a halál után, tehát egyszerre kevesebben voltak, akik testet öltöttek. Most ez a folyamat felgyorsult, kevesebbet vannak a lelkek a köztes térben, halál után hamar újjászületnek. Ezért vagyunk most ilyen sokan.
2019. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. Isten rendeltetés szerint alkotott élőket. Minden életnek meg vannak a maga szerepe Isten szándékában. Ezt abból is lehet látni, hogy itélet alá vonta azokat az angyalokat, akik nem őrizték meg az eredeti helyüket, hanem "emberesdit játszottak", és lejöttek a Földre.

az ember a saját rendeltetésével szaporodik, ez a természetes, ahogy más élőlényeknél is. az angyalok nem igy lettek megteremtve, nekik más feladatuk van Isten imádatában.

Az emberek azért lettek a Földből teremtve, mert itt van az életközegük, és Isten itt szeretné, ha az életet itt élnék. Mindenkinek meg van a maga szerepe Isten elrendezésében, és mmás szerepbe nem fogja használni.

2019. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha csak az embereknek van lelke, akkor csak úgy magyarázhatja, ha új lelkek is "bekapcsolódnak" a dologba.


Ha minden élőlénynek, akkor meg előfordulhat, hogy egy mostani ember korábban dínó volt. Persze kérdés, hogy mi van az egysejtűekkel, a baktériumokkal, vírusokkal...

2019. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem úgy, hogy nem csak a Földön van élet, mivel az univerzum elég nagy. Ha van reinkarnáció, akkor nyilván nem csak itt van, hanem mindenhol.

Igazából egész egyszerű feloldani ezt a problémát, nem értem, hogy egyesek miért pont ezen pörögnek a reinkarnációval kapcsolatban.

2019. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Talán mert a legfontosabb dolog hiányzik a sztoriból: ki teremtette ezt az egészet lélekkel együtt?
2019. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!