Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lélekvándorlás és az újraszü...

A lélekvándorlás és az újraszületés (reinkarnáció) ugyan azt jelenti? Melyik a helyes, a lélekvándorlás vagy újraszületés (reinkarnáció)? A Buddhistáknak van igaza a lélekvándorlással kapcsolatban, vagy Jézusnak?

Figyelt kérdés

Jézus pld. Keresztelő Jánosra mutatva, azt mondta, hogy ő igazából Illés volt, csak ezt senki nem vette észre. A tanítványok kételkedtek, de Jézus újból eligazította őket, hogy "akinek van füle rá, az hallja meg", hogy ő Illés.

Persze nem értem, hogy a keresztények egy része miért tagadja, sőt amit Jézus mondott azt a sátántól jövőnek tartják.

Meg igazából azt sem értem, hogy ha nincs reinkarnáció akkor az Isten személyválogató lenne? Keresztelő János ugyan is már az "anyja méhében betöltődött Szentlélekkel", de miért csak János, más miért nem? Vagy akkor tényleg mégis csak személyválogató lenne az Isten?

És miért van, hogy nagyon sok ártatlan gyermek olyan borzalmas nyomortanyákra születnek meg? Lehet, hogy mégis csak személyválogató az Isten, és a keresztényeknek van igaza, hogy nincs reinkarnáció?


2017. febr. 9. 10:40
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
7%

Ne abból indulj ki, hogy kinek van igaza. Nagy eséllyel mindegyiknek, és egyiknek sem igazán.

Valószínű, hogy a világmindenségnek és a létezésnek csak igen kis szeletét látjuk, és ebből vonunk le egyetemes következtetéseket, amelyek ennek okán szinte biztos, hogy tévesek.

A reinkarnációra (a buddhista lélekvándorlás jutalom-büntetés felhang nélkül) eddig nagyon sok utalást, bizonyítékot láttam vizsgálódásaim során. Én a fejlődést találtam igaznak, egyfajta fizikai-lelki folyamatos evolúciót. A jutalom-büntetés inkább emberi kategóriának tűnik (meg elég relatív is).

2017. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem Isten tett egy kivételezést Illéssel kapcsolatban és neki adott egy újabb lehetőséget, hogy emberi testben "újra születhessen". Mivel szükség volt az ő munkásságára nyilván valóan.


Ez az én személyes véleményem volt, most pedig egy kis logic a témát illetőleg:


Isten nem híve a lopkodásnak + javarészt minden léleknek külön-külön/egyedi testet szán.


Isten nem fog szerintem senkinek se gyereket adni csakis azért, hogy egy életét elbaltázott lélek reinkarnálódjon és ujra élhesse az életét, csak más testben. És itt azért beszélek olyan lélekről, aki elbaltázta az életét, mert a jók a mennybe kerülnek kétséget kizáróan.


Nade hogy mitől lopkodás:

Én magam hiszek a reinkarnáció lehetőségében keresztény létemre, viszont ezt már nem Isten csinálja, hanem boszorkányok, áldozatok árán (pl. ott van a Jessabelle című film, noha abban nem egy újszülött csecsemőbe megy át valakinek a lelke, hanem már egy felnőtt testébe).


Tényleg csak nyomatékosításként, így a végére: Isten kivételezhetett ilyen témában 1-2 emberrel. Elismerhetjük a lehetőségét, hiszen a Biblia is ír fura dolgokat, de annak a lehetősége, hogy Isten ilyeneket csinál, az biztos, hogy nem kerül ember életbe.


Viszont ami Isten akaratán kívül esik és egy új csecsemő jön a világra, abba hiszem, hogy Isten egy ÚJ! személyiséget szeretne belelehelni, nem pedig valami rabló-gyilkosnak egy "új esélyt" megadni.....

2017. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
24%
Röviden nem tudnám elmagyarázni..Nézd meg ezt elég egyértelmű:youtube:morgan freeman,az isten nyomában 1. Rész.
2017. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Már bocs, de hülyeség amit állítasz. Egyrészt, ha ismernéd a Bibliát, amire hivatkozol, akkor látnád az összefüggést a Mal. 4,5 és Mt 11,7-nél, melyek értelmezését Lk 1,17 adja meg. A Biblia jellegzetes jelképes beszédéről van itt szó, nem pedig a reinkarnációra utaló kijelentésről. Ezenkívül Illés elragadtatott! Furcsa dolog lenne – és még a reinkarnáció tanával és ellentétben állna - ha az elragadtatása óta elnyert, magasabb rendű mennyei létformához képest alacsonyabb létformában születne újra. (Vö: Lk 9,30.)


A boldogság nem a körülmények függvénye. Pontosan erről szól az Úr Jézus Krisztus tanítása, és pontosan ezért nem személyválogató az Isten (lásd. pl. Nick Vujicic)


Üdv. Péter

2017. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
13%

#4 Péter neked fogalmad sincs arról amit beszélsz, elvégeztél egy elfogult és sokak által hitelességét kétségesnek vallott teológiai főiskolát, és mint család apa úgy gondolod, hogy pusztán mert, hasonlóan elfogult keresztény "történészek, és professzorok" munkásságát, adod meg hivatkozásul akkor az hitelessé tesz, bár ebben az esetben egy mozgássérült embert írtál le, de sajnos a megint csak a torta mázát sikerült felmutatni, az általad említett Nick ha nem a színpadon van, akkor otthon bőg, hogy milyen kegyetlen vele az élet, vagy talán a backstaget, még nem nézted meg? Ez itt a baj a keresztényekkel, hogy csodás gyógyulásokról, mindenféle önjelölt professzorokról, és mézes-mázas történetekről megy a szócséplés, csak az igazságról nincs szó, szerencsétlen Nick többet panaszkodik, mint egy afrikai nyomornegyedben élő gyerek, hahó csak a dolgok mögé kell nézni, persze semmi gond nincs ezzel, hiszen szerencsétlen Nicnek van is oka a panaszra, de akkor nem kellene ugyebár milliárdos show műsort csinálni a fényes maszlagról, és leginkább nem kellene őt hivatkozásként használni.


Bizony a kérdezőnek igaza van, és bizony a Biblia is egyfajta bizonyíték a reinkarnációra, felesleges az Illés történetbe mást bele magyarázni, hiszen egyértelmű a keresztelő Jánossal való azonosság. Bizony ha a kereszténység, és a Biblia szemszögéből vizsgálnánk a világot, akkor Isten és minden ami általa van borzalmasan igazságtalan, vegyünk egy két éves gyereket aki meghal, mielőtt dönthetett volna Isten mellett vagy ellene, nem tudott bűnt elkövetni, mivel nem élt eleget, és a másik oldalt egy 90 éves bácsi, aki dolgozott, élt, szenvedett, örült, tett jót és rosszat. Amíg az egyik embernek nem volt lehetősége dönteni, a másiknak igen, amíg az egyik rövid ideig élt, és nem tapasztalta meg a szenvedést, és a döntés következményét addig a másik igen, ha a gyerek automatikus a "mennybe" kerül, és az öreg a pokolra, megsemmisülésbe kerül már igazságtalan a rendszer, viszont ha Isten a szívek vizsgálója, és előre tudja, az ember, hogy fog dönteni, mellette vagy ellene, akkor a szabad akarat az ami bukik, tehát a rendszer ismét igazságtalan, soha egyetlen egy pap, teológus, tanár sem tudott magyarázat adni erre az egyértelmű példákra, amely mindenképp a Biblia Istenének igazságtalanságát bizonyítja.


Az életre egyetlen megfelelő rendszer létezik, a reinkarnáció, vagy ez létezik, vagy a materialista szemlélet, sajnos kegyetlen "igazsága", hogy egy élet, aminek vége van, és ennyi. A reinkarnáció az egyetlen olyan elképzelt rendszer, amely valódi igazságot képes az embernek szolgáltatni, kortól, nemtől, mindentől függetlenül, nem véletlen, hogy már a Biblia ószövetségét megelőzően rég élt ennek a tana.

2017. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
13%

Jézusnak


Nincs lélek vándorlás.

A lélek az maga az ember vagy az állat, ha meghal a lélek, vagy is az ember illetve az állat hal meg, és nincs tovább.

Feltámadás lesz, majd Krisztus ezeréves uralma alatt.


Isten mindent őszintén elmondott erről, nem titkolózik.

2017. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!


Kedves #5 hozzászóló, a béna blöfföd nem jött be, nincs semmiféle backstage, ismerem Nicket, ezért hoztam fel példaként... :-)


Az pedig szintén ostobaság, hogy Keresztelő János azonos lenne Illéssel, két teljesen más személyiségű emberről beszélünk, ráadásul korrekten cáfoltam a Biblia alapján ezt a butaságot.


Az a felvetésed pedig végképp nonszensz, hogy Istent játszunk - aki igaz Bíró - és emberi szempontok alapján osztogassuk el, hogy ki hova kerül. Ehhez se jogunk, se képességünk nincsen.


Szíved joga a reinkarnációban hinni, de ehhez nincs szükség arra, hogy mások hitét, meggyőződését megkérdőjelezd.


Üdv. Péter

2017. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a buddhisták, illetve Jézus beszélnek reinkarnációról. Csak szólok.


(Ha így teszed fel a kérdést, ahogy feltetted, akkor a válaszom az, hogy egyiknek sincs igaza. Teljesen legalábbis nem.)

(Bár Jézussal szemben igazságtalan vagyok, mert amíg a buddhisták kortásaink, és tudjuk, miről mit mondanak, és meg tudják védeni magukat, addig Jézus valódi tanai nem jutnak el hozzánk, csak a közvetítők (félre)értelmezései. Bár a buddhisták is jócskán félreértelmezik a Buddhát időnként, de ez legyen az ő bajuk.)

2017. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
33%

Péter teológiai egyetemet végeztél, de szöveget nem tudsz értelmezni ? Röviden leírom neked, hogy szó sincs arról, hogy az ember Istent játsszon, csak ha minimális logikával közelíted meg a kérdést, és nem elfogultsággal, akkor látnod kellene, hogy igazságtalan a rendszer, te sem tudtál semmit sem írni arra a példára amit leírtam, hiszen akkor be kellene vallanod, hogy a rendszer igazságtalan. Az, hogy te leírtad, hogy én blöffölök a te szegénységi bizonyítványod, hiszen ha utána jársz rejtett kamerás felvételeknek, akkor láthatod, ahogy Nick panaszkodik, mintha kötelező volna, az, hogy te találkoztál vele, és mosolygott, meg elmesélte, hogy mekkora hívő, és boldog úgy ahogy van, semmit nem jelent, hiszen ez is a show része, Puzsér Róbert eléggé furcsa ember, de jó rámutatott arra, hogy Nick egészen nyugodtan élhetne szerényen, és nélkülözve, úgy is tudna beszélni az emberekkel, nem volna szükség óriási milliókat hozó eurós üzletre.


Az, hogy te mit gondolsz, és hogyan forgatod ki a szavaimat nem igazán érdekel, mert kettőnk közül nem én hiszek egy olyan történetbe, amit darabokra tudok lebontani legalább 10 mitológia történetére, te meg szó nélkül lenyeled, mint az "igazságot"


Érdekes, hogy először egymással, majd másokkal veszekedtek, ez a legborzalmasabb a keresztényekben, ha egy kívülálló rámutat a tévedéseikre, máris megy az együttes összefogás, aztán meg napi szinten több órát szidjátok egymást, Katolikus, Református, Jehova Tanúi, Baptista, Adventista, és még lehetne sorolni, saját magatok között sem tudtok egyességre jutni, hogy akartok, akkor hitelességet sugározni?

2017. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Arra szeretnélek kérni, hogy ne minősítgessél, és kerüld az olyan megjegyzéseket, hogy "hülyeség", "béna".


Helyette fejtsd ki, érvekkel, hogy Jézus szavait miért nem tartod helytállónak úgy ahogyan azt Jézus mondta?

Mert amit írtál, az tényleg elfogultnak tűnik, és mintha arra törekednél, hogy Jézus szavainak más értelmet kanyaríts Mal.4,5 re hivatkozva, mint ahogyan azt Jézus tanította, csak hogy igazolhassad a reinkarnációra vonatkozó gondolkodási módodat.

2017. febr. 9. 13:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!