Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a megvilágosodás?

Mi az a megvilágosodás?

Figyelt kérdés

Megkerestem a Wikin, de nem értem. Mindenféle szintekről beszél, de nem nyilvánvaló, mik ezek a szintek, és mi történik ott. Elér valami Arthat nevű szintet, de nem részletezi, mi az, mi van akkor, miben világosodott meg, amit eddig nem tudott.

Mit gondoltok, mit tudtok róla, valami érthetőbb nyelven, mint ahogy a Wiki leírja.



2021. márc. 11. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
olyasmi, mint a felébredés az álomból, ami ez az univerzum. szintek nem. igazán vannak ebben a játékban. mert a felébredésen kívül a többi csak ugyanúgy az álom része. ugyanezért, nincs módszer sem. és az egész elgondolás, hogy van ilyen, hogy felvilágosodás is csak az álom része. remélem ez segít a szint lépésben.
2021. márc. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pelgrim ***** válasza:

Nem tudok róla semmit, de van egy elképzelésem.

Szerintem minden helyes belátás egy kis megvilágosodás, ugyanis végeredményben minden a tudaton múlik. Mint ahogy az első válaszoló „olyasmi, mint a felébredés az álomból”. Egy nagyobb megvilágosodásban volt része Jézus tanítványainak, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni. Tudatuk akkor kibővült, felemelkedett egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

Egy másik eset Jézus nyilvános életéből a szineváltozása, Jézus ez alkalommal belátta, hogy bármi is történik vele ő tovább fog élni, akkor képes lett vállalni a szenvedést a gyötrelmes halált.

2021. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki mrgvil
2021. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki megvilágosodott, az tudatosan egységet érez az univerzummal, Isten teremtésével.
2021. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Több értelme is van, de a legjellemzőbbet leírom.

Azt jelenti, hogy az ember olyan bölcsességi szinten van, ahol már tudja, hogy a jóság a végső igazság.

2021. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A legutolsó válasz (az 5-ös) világos. Ezt legalább értem.

A 4-es válasza is érthető, de elképzelésem sincs, hogy milyen érzés egységet érezni az univerzummal. Pláne "Isten teremtésével", akiben nem is hiszek.

Egyébként két lábbal állok a földön, az ilyen homályos dolgokat nagy kétkedéssel fogadom. A megvilágosodásról azt gondoltam, hogy valami konkrétabb dolog.

2021. márc. 18. 14:48
 7/8 anonim válasza:

A megvilágosodás, maga a felébredés, de ehhez egyesülni kell a forrással.


A forrás előtt még ott van a 9 dzshána, az érzelmek, a gondolatok és a tested. Ezt mind meg kell haladni. Akarás nélküli akarás.

2021. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 9 dzshána:


elragadtatás, nyugalom, tér végtelenségének az érzése, az üresség, stb., ezek mind szintek, amivel nem szabad azonosulni, sem eltaszítani magadtól. Ezek valójába állapotok, amik érzéseket, érzeteket váltanak ki az elmédben.


Amikor az ürességet meghaladod, akkor egyesülsz a forrással. Amit eddig magadnak hittél, az szertefoszlik, végül maga a tiszta figyelem marad. Semmiféle azonosulás nincs. Valójában ez már a szamszárából való végleges kiszabadulás, ahogy Gautama-nál is történt.

2021. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!