Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan faragjunk ateistából...

Hogyan faragjunk ateistából istenhívőt?

Figyelt kérdés

Nem könnyű feladat, rögtön két okból is, az egyik, hogy tudatosan nem akar az lenni /világnézeti alapállás – „nem engedhetjük meg, hogy Isten betegye a lábát az ajtón.” R. Ch. Lewontin genetikus/, amivel nem sok mindent lehet kezdeni, a másik, több esélyt ad a véletlennek egy lehetséges intelligens tervezéssel szemben / - „ú g y t ű n i k, hogy a vegyi anyagok összetettebb vegyi anyagokká fejlődnek. Ezek a komplex vegyi anyagok ezután önállóan ö s s z e á l l h a t n a k az élet legegyszerűbb építőelemeiként, stb...”/, de itt is megbújik egy megfogalmazható háttér-ok, mégpedig, hogy Isten nélkül akar élni, vagyis nem enged beleszólást az életvitelének az irányításába. És itt már a Biblia is leminősítést kap, hogy elavult, meg hogyan ítélt Isten évezredekkel ezelőtt. Aztán Jézusba is belerúgnak, hogy kitalált személy, aztán jön a magát Isten földi képviselőinek tartott történelmi kereszténység brutális korszakaira való hivatkozás, a hatalommal való visszaélések, eretnek üldözések, kegyetlen gyilkosságok, elevenen való megégetés, olajos kátrányban való megfőzés, kínzások alkalmazása /utólagos szépítgetéssel, hogy csak fél óráig volt szabad/, mintha az ateista államvezetők kezéhez nem tapadna 100 milliók vére. Aztán jön az, hogy a vallás csak üzlet /amiben sok igazság van, mert maguknak palotákat építenek szektavezérek, akik azt hirdetik, Istennek bankót adj, az aprópénzt hagyd magadnak, ha nem bővölködsz és beteg vagy Isten nem áldott meg, mert a Bibliában a szegénységhez átok kapcsolódik. Azután maguknak Tv-vesznek hogy nyíltan terjeszthessék tanaikat, és amikor fellépnek a pódiumon, bizonyos videók tanúsága szerint fetrengenek a földön és rázkódnak attól az erőtől, amit szentnek jelent ki a szektavezér /mint az inkvizíció is szentnek volt nevezve/, amiről pont az ellenkezője van kijelentve a Bibliában – (2Thessz 2:9-12). A fizikus meg azt mondja, a nagy bumm magától keletkezett, mivelhogy belebújt a csirketojásba, és amit abban anyagmozgást lát, nincs bizonyíték a tyúkra, aki a tojást tojta. A legmodernebb csillagvizsgálók hatszögletű üvegtükreit német mérnökök finomhangolják, ami egyértelmű tervezés eredménye. [link] - Lásd alul: 6.3 -as rész. Az univerzum finomhangolása az életre meg teljesen véletlen - mondja az ateista -

amiben minden bonyolult rendszer véletlenül van, ellenben ami a tudomány vívmánya itt a földön, azt mindet megtervezik, véletlenül nem keletkezik semmiféle gyártósor vagy kész termék. Ezek után na mégis, hogyan lehet ateistából istenhívőt faragni, ha minden idegszálukkal ellene vannak, és a saját gondolatvilágukból nem hajlandók kilépni, sem semmiféle más megközelítésnek utat adni, józanul mérlegelni a vizsgálható tényeket, hogy azok hová vezetnek, és az észszerű gondolkodás milyen következtetésre kell hogy sarkalljon minden őszintén gondolkodó embert? Most új világrendről beszélnek, abban lesz helye Istennek, vagy Isten új világrendjében nem lesz helye a mostaninak? Nagyon nem mindegy, hogy valaki hová teszi le a voksát, mire építi az életét. Mindjárt jön az első komment, hogy a „faragjunk” nagyon rossz kifejezés, persze, mondjál jobbat, mondjad szebben, mutass szeretetet, tárd ki a szívedet, mutass jó példát, stb… és megnyered az elveszettet, akiért jött Jézus, de aki magát így érzi jól és otthonosan a maga választotta életstílusban, azzal mit lehet kezdeni? Lehetetlen dolog ez a vállalkozás, vagy mégis: Istennél semmi sem lehetetlen?! Mi ültetünk és öntözünk, de a növekedést Isten adja... 1Tim 2:4 Aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson. Az üdvösség azt jelenti: örök élet, ahol a tested nem öregszik, mert az eredeti DNS programban a sejtmegújulás folyamata határtalan időre tervezett - volt, – ellenben a halál szükségszerű az evolúció véletlen mutációs lépcsőfolyamatában, ahol végül szembe kerülsz a tudatos elmúlás tényszerűségével, mivelhogy ennek a mérhetetlen intelligenciát mutató univerzumnak semmi értelme azok szerint, akiknek a tudomány terepet ad a Nobel-díj vadászatra, ami épp elég értelmet ad abban a komplex értelmetlenségben, amiben ők a műszereikkel turkálnak, és nem találják a műszerekkel nem mérhető háttér intelligencia forrását. Lehet, hogy nem is akarják megtalálni? Vagy a honnan van az univerzum intelligenciája kérdés jogos válasz az univerzum intelligenciájának a tagadására? Persze, jön a válasz, egyébként meg finomhangolás csak az amatőrök számára létezik, lásd itt és ott. De hogy tudja tagadni az intelligencia univerzális létét az univerzumban az, aki ez ellen a saját korlátolt intelligenciáját veti be?! Ahhoz van intelligenciája, hogy a nagyobbat tagadja azon nüansznyi alapján, ami ahhoz képest neki van? Akkor nem mégis minden mögött a személyes indíték a lényeg?



2021. márc. 16. 10:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, elég ha magadat faragod és nem pedig másokat! Mindenki önmagárt felel, teérted sem felel más!
2021. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
80%

Túl hosszú volt a kérdéshez fűzött magyarázat, amire nekem időm nincs és egyébként is feleslegesnek tartom, hogy valaki egy kérdés alá falnyi szöveget ír.


A fő kérdésre válaszolva, saját életed példájával. Ha valóban látszódik rajtad, hogy hívőnek lenni mennyire jó dolog, ez majd kihat rájuk és előbb utóbb megtérnek. Ha nem látszódik rajtad, akkor sehogy se tudod őket hívővé tenni.

Zaklatni pedig felesleges embereket, mint teszik azt a jehovások, hitgyülisek és egyéb szekták.

2021. márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 Mojjo ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írja - nagyon szépen és találóan leírta a lényeget, ennél jobbat aligha írhat bárki is.

De hogy mégis írjak valamit, szerintem a legjobb esélyed akkor van, ha elmeséled, te miként éled meg a hitedet, miért szép, miért jó, milyen pluszt ad neked, milyen pluszt adhat az embereknek. Az, hogy vegyi anyagok összeállásáról, meg nagy bummról beszélsz, nem vezethet sehova. Vagy azért, mert az adott ateistát ez nem érdekli, semmi köze az ateizmusához, vagy mert érdekli, ezért jóval többet tud ezekről nálad és jóval jobban átlátja. Szóval ezt a vonalat engedd el, zsákutca.

2021. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim válasza:
89%

Én ateista vagyok, és nem leszek soha sem hívő. Mindenki abban hisz amiben akar, én nem hiszek Istenben, Jézusban, a kereszténységben, de Allah meg társaiban sem. Szeritem kitaláció az egész, nincsennek kézzel fogható bizonyítékok, csak egy "mese". Amit valaki vagy elhisz, vagy nem.

De, biztos volt egy ember aki tett valamit, amikor még élt, gondolok itt Jézusra, nem tagadom hogy ne lett volna egy ilyen ember. De azt már nem tartom ésszerűnek, hogy halála után is odalegyenek érte, meg feltámadt, stb..

Imádkoznak az emberek, de kihez, minek, mi értelme? Senkihez :D

De hozzátenném mégegyszer, azért mert én nem vagyok hívő, más lehet. Mindenki azt csinál amit akar, te hívő vagy, foglalkozz azzal. Én nem, nem is foglalkozom vele. Nem fogok senkit lebeszélni róla, te se akarj senkit rábeszélni.

2021. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam el, azt a hosszú szöveget, csak a fő kérdésre válaszolnék:


Én keresztény voltam, már fiatalon prédikáltam is a gyülekezetben, a szószékről.


Mégis eltávolodtam az egésztől, agnosztikus lettem. Nem zárom ki azt, hogy létezik valamilyen Isten, de semmilyen vallási felekezethez nem fogok csatlakozni, elég volt. Nekem nem fogják megmondani, hogy miként gondolkodjak.

2021. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
15%
Inkvizició
2021. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
31%
Én végigolvastam, szerintem nagyon kérdés, ez bennem is felmerült már. Fogalmam sincs, ezért bízom ezt Istenre. Mégiscsak az ő teremtménye, ő jobban tudja.
2021. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
77%
Én ateistaként akkor térnék meg, ha valaki Isten létét objektív bizonyítékokkal alátámasztaná, de legalábbis logikusan megindokolná, hogy miért van Isten. Illetve az se ártana ha megindokolná hogy miért az a specifikus isten létezik nem pedig a 10 ezer másik valamelyike.
2021. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
Hát azt tényleg faragni kell...
2021. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

"Sehogy, elég ha magadat faragod és nem pedig másokat! Mindenki önmagárt felel, teérted sem felel más!"

Ha ez Isten nézőpontja szerinti válasz volna, akkor az újszövetségben nem volna az evangéliumhirdetés/tanítványképzés az egyik fő feladata a Krisztus követőknek, hanem elég volna az önfaragás. A megtéréshez segítés útja az önfaragáson túlnyúlik. Aki olvassa az újszövetséget, meglátja, talán meg is érti.

2021. márc. 16. 11:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!