Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből van több Ateistából...

Miből van több Ateistából vagy a hívőkből?

Figyelt kérdés

Hány % Ateista, Hány % hívő?

Remélem Ateistából több van.



2019. ápr. 15. 05:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%

[link]


2% ateista volt a világon 12 éve, azóta lehet már vannak 3%-nyian.

2019. ápr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A hívők szerint ateistából van sok,

az ateisták szerint a hívőkből.

.

Milyen %-os arányt kívánsz tudni?

A statisztikai adatok közt nem szerepel ennek figyelése.

.

Kiket sorolsz a 'hívők' közé?

Hívő a buddhista, a taoista, a muszlim.

Máris többen vannak, mint a keresztények.

2019. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%

Ezt szerintem nehéz megbecsülni.

Pl az ismerőseim körében gyakorlatilag mindenki ateista. Az egész család, baráti kör, munkahelyi banda.

De lehet egy vallásos embernek pont fordítva van ez a környezetében. Szerintem Magyarországon ilyen 50-50 lehet. Az 50% a vallásnàl meg még tovább oszlik.

A rendszeresen vallasukat gyakorlók, templomba járók szerintem max a lakosság 5%-a.

Nyílván ez a világon más, mi nem vagyunk igazán keresztény ország (hiába promozza a kormány)

2019. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%

Normálisan 50% körül van, de a valóságban valamivel több a hívő. Olyan emberekre gondolok, akik nem járnak templomba, ateistának vallják magukat, aztán kiderül, hogy "de azért hiszek egy felsőbb erőben/sorsban/istenben".

Hát ez nem ateista.

Ja, és megkeresztelteti a gyerekét: biztos, ami biztos.

2019. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Az ateisták és agnosztikusok aránya jelenleg 16% a világban. Tehát tisztán ateista kevesebb mint 8% (agnosztikusok többen vannak). Az előrejelzések szerint ez a 16%-os érték 2050-re 13%-ra csökken majd. Szóval reményeid nem válnak valóra, ateista sokkal kevesebb van, mint Hívő ember.
2019. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Kései Sirató ***** válasza:
Biztosan voltál temetéseken, gondold át, hány halottat temetett pap/lelkész és hány polgári temetés volt - ebből meg is kapod a választ.
2019. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

Statisztika az egy dolog. Mindenki azt x-el amit akar. Azt kéne megvizsgálni, (persze lehetetlen tudom) hogy mennyi a vallását rendszeresen gyakorló hívő, és mennyi az aki teljesen kimarad minden egyházi-vallási rendezvényről.

Olyan 10 -90% körül mozogna Magyarországon vagy annyi sem.

2019. ápr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

Százalékot inkább nem saccolnék, pláne nem világszinten.

Szerintem a legtöbb a "vallásos vagyok a magam módján" van, aki hisz valami felsőbb erőben, de nem foglalkozik a mindennapok során vallással. Ilyenből szerintem több van, mint vallását gyakorló hívőből és full ateistából összesen.

2019. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%

Ma már egyre inkább csak hagyományápolás minden vallás. A kereszténység is már erre az útra lépett (Benedek pápa kiírta a vallásukból a tisztitótűzet, Ferenc pápa a pokolt is).


Japánban már a sintóizmus régóta ilyen, szinte senki sem hisz benne vallásként, mégis a lakosság 80%-a gyakorolja ünnepekkor, gyászkor, 30% meg rendszeres jár a szentélyeikbe is, mert tetszik nekik az ottani nyugi, meg ha már eddig meghálálták a szellemek a törödést azzal, hogy fennmaradt Japán, akkor hálátlanság lenne kidobni őket. Kb. úgy, mint amikor a nem vallásosok, hallotak mindenszentekkor magukban halottaikhoz szólnak, miközben mécses gyújtanak nekik a temetőkben.


Simán kinézem azt, hogy pár évtized múlva több nem vallásos ember jár majd keresztény templomokba is egy kis nyugalmat keresni, mint olyan, aki tényleg hívő.

2019. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
33%

Itt jól látszik, hogy a kocsmakeresztényeket se a vallásosok, se az ateisták nem akarják magukra vállalni. Aki nem vásárol búcsúcédulát, az már csak ateista lehet, ugye. A másik oldalon meg az van, hogy aki nem üvöltözi a világba a feltűnési viszketegsége miatt, hogy Isten nem létezik, az pedig csak hívő lehet.


Akkor egyezzünk meg döntetlenben: 1% ateista van és 1% hívő, a többi pedig fika.


Megjegyzés: a magyar népszámláláson nem volt olyan opció, hogy "ateista", viszont a lakosság több, mint fele kereszténynek vallotta magát, tehát statisztikailag több a hívő. Inenntől teljesen mindegy, hogy a maradék minek gondolja magát. Hogy ebből mennyi az, aki ténylegesen gyakorolja a hitét, abba ne menjünk bele, mert itt emiatt vallásháború fog kialakulni.

2019. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!