Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy manapság, ha egy...

Igaz, hogy manapság, ha egy ateistából vagy egy nem nem-ábrahámita vallás hívéből (pl. hinduból) keresztény lesz, akkor a legtöbbször az Ortodox Keresztény felekezetbe térnek be?

Figyelt kérdés
A neten ezt olvastam. Amerikában például sok fiatal van, főleg a keleti-parti városokban pl. New Yorkban, ahol sok szláv bevándorló, és emiatt sok ortodox templom is van, akik mindigis hittek Istenben csak nem voltak megkeresztelve, vagy meg voltak de kiábrándultak belőle, hogy Ortodoxok lesznek, mert az ortodoxok hittételei, a liturgia rendje, a közösség összetartása stb. arra inspirálja őket, hogy érdemes ezt követni.

2017. márc. 4. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, ezt hol olvastad? Én is orthodox vagyok, én itt Mo-n azt tapasztalom hogy közvetlenül az orthodoxiába viszonylag kevesen térnek meg (arányaiban persze, darabszámra vannak ilyenek is sokan), és a legtöbben a protestantizmusból érkeznek, pl én magam is, erre talán za a magyarázat, hogy a mi gondolkodásunk nyugateurópaias ha vallásokat vizsgálunk, és ezért nehezen értjük meg az ortodoxok szokásait + az ortodoxiában rengeteg szimbólum van, minden apróságnak van jelentése, sőt gyakran több jelentése is(na pl nyugati fejjel ezt nehét megérteni, egy valamiről a nyugati ember manapság csak egy igazságot tud elfogadni, nem érti miért jelenthet egy dolog pl kézzelfogható valóságot és allegóriát is egyszerre), ezt egyszerre felfogni baromi nehéz, még mondjuk bemész a református templomba meghallgatod amit a lelkész mond nagyjából azért érted


USA-ban is úgy tudom hogy tömegesen térnek át néha protestánsok, a 70-es években volt ilyen nagy hullám h úgy ahogy van átalakítottak templomokat, az egész gyülekezet áttért

2017. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyat is olvastam, hogy van főleg Amerikában ez a "hipster" nevű szubkultúra, olyan fiatalok, akik értékelnek egyes régiesebb dolgokat, akár irónikus, akár más okokból.


Ilyenek is vannak, akik Istenhívők, csak nem vallásgyakorlók és Ortodoxok lesznek, mert tetszenek nekik az olyan hagyományok mint a szakáll növesztése, nőknél a fejkendő, az ókorias liturgiák és a közösség összetartása. Egy olyan nagy és individualista városban, mint New York, egy ilyen közösség pozitív hatással van a lelkiállapotukra.

2017. márc. 4. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
:D mondjuk megértem hogy vonzó a szakáll meg a hosszú haj a "jólfésült" protestantizmushoz képest, de ne mhiszem hogy az orthodoxiába valaki csak ilyen "divat" okokból lépne be, a fejkendő meg olyan h sokan akik nem szlávok nem is viselik, illetve pl a görögöknél kifejezetten eltér a szokástól (ennek történelmi okai vannak)
2017. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Amiről én tudok, hogy Ázsiában inkább a protestáns felekezetekhez csatlakoznak jelentősebb számban. Pl. Koreában a szöuli Yoido gyülekezet pár év alatt milliós tagságot szerzett. De ugyanígy Kínában is a teljes evangéliumi gyülekezetek a "legnépszerűbbek".

Afrikában tömegek tértek meg a -szintén protestáns- Bonnke, Kuhlmann, Chavda stb. szolgálatainak következtében. Az ortodoxia inkább a hagyományosan keresztény, ám mára már inkább csak kereszténykedő területeken jelent alternatívát a saját felekezetük elerőtlenedésével egyet nem értő hívek számára.

2017. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!