Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten átadta ezt a földi...

Isten átadta ezt a földi világot Sátánnak, hogy uralkodjon felette, cserébe a Sátán átpasszolta a Túlvilágot Istennek. Ti hisztek ebben ?

Figyelt kérdés

Ezért a Túlvilágon csupa öröm és boldogság van, mindenki tökéletes.


A teóriám lényege az, hogy az

Ősjó (Isten) és az Ősrossz (Sátán) nem bírt egymással, ezért alkut kötöttek és mindkettő az adott világban korlátlan hatalommal rendelkezik.


Még mielőtt lehülyézne valaki, ajánlom figyelmébe, hogy ez a "Vallás" topik. És NEM trollkodásnak szánom.


Elsősorban olyanok írjanak, akik nem vetik el a vallást csuklóből.



2021. márc. 19. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is így van.
Ez hülyeség.
18 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sokan majd nekemvágják, hogy hülye troll vagyok, de szeretnék úgy beszélni vallási kérdésekről, hogy ne akarjanak engem egyből a zártba bedugni..


Hozzáteszem vallásos neveltetést kaptam, tényleg komoly a kérdés.

2021. márc. 19. 21:02
 2/21 A kérdező kommentje:

A vallás azt állítja, hogy Isten uralkodik minden és mindenki felett, még az Ördög felett is hatalma van.


Én ezzel szemben azt állítom, hogy Isten és Ördög 2 nagyjából azonos erejű entitás, csak ellenkező előjellel.


Ez megmagyarázná, miért van ilyen sok rossz a Földön: Isten itt szabad kezet adott az Ördögnek és szolgáinak és csak a Paradicsomban lesz majd örök béke és boldogság, ahol Isten a teljhatalmú úr.

2021. márc. 19. 21:06
 3/21 Schwarzkopf válasza:
Nem hangzik rosszul, de ez miért érné meg a Sátánnak, hogy Isten letermel neki XY lelket, akiket visszakér? Ezzel mit tudna elérni?
2021. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3: Azért, mert a bűnös lelkek nem kerülnek Isten birodalmába, a Mennyországba, hanem örökké itt ragadnak úgymond. Az örök kárhozatban maradnak.


Kérem a kommentelőket, ne essenek nekem ! Tény, hogy nagyon sok troll van itt a Vallás kategóriában, de én pont nem az vagyok, kulturált vitát szeretnék csupán.


Egyébként személyes kötődésem ia van, keresztény katolikus vagyok, vallásos neveltetéssel, család stb...


Viszont ebből az eszmefuttatásból az is következik akkor, hogy Isten nem teljhatalmú, hanem egyenrangú fél Sátánnal, de Isten áll a jó oldalon.

2021. márc. 19. 21:18
 5/21 Schwarzkopf válasza:

Tehát azt mondod hogy a rossz lelkeknél reinkarnáció történik?


Én egyébként hiszek Istenben, de nem vagyok gyakorló keresztény, ez részben azért van, mert nem kaptam vallásos neveltetést (Illetve de, de csak 9 éves koromban irattak be egy Vallásos suliba).

2021. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Isten most is teljhatalmú úr a földön is (ApCsel 17:24), de ez nem azt jelenti, hogy megtesz bármit, amit megtehetne. Megtehetne bármit, de nem tesz meg bármit. Sátánt is rögtön el tudná pusztítani, ha akarná. Például Jézus keresztrefeszítésében is megengedte Sátánnak, hogy szinte bármit megtehessen. Isten a gonosz cselekedeteket fel tudja használni a saját javára és a saját tervébe beépíti ezeket. Jézus keresztrefeszítésénél is azt gondolhatta a Sátán, hogy végső csapást mért Istenre, de három nap múlva kiderült, hogy Sátán a legnagyobb veszteségét szenvedte el a világtörténelemben. Mert Jézus feltámadt! Isten totál bolondot csinál a Sátánból.

üdv Stefán

2021. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6: Érdekes a gondolatmeneted.


Én úgy gondolom, ha Isten valóban teljhatalmú lenne, elpusztítaná az Ördögöt és minden rossz dolgot és gonoszságot eltörölne itt a Földön.


Hogy miért nem teszi, erre szerintem az a válasz, hogy nem bír vele. Alkut kötöttek egymással, megállapodtak. Illetve az élet alapja az egyensúly.


Gyakorlatilag kiegyenlítik egymást. Az is lehet, hogy Sátán valamivel sakkban tartja Istent.

2021. márc. 19. 21:33
 8/21 anonim ***** válasza:
Hülyeség és ez nem egy világ.
2021. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha az isten csak a saját fia megölésével tudta igazát bízonyítani az nem győzelem.A mártírság nem több mint ostoba halál...nem ért el vele semmit.
2021. márc. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Alapvetően keresztény nézetek alapján alkottál meg egy teóriát, a magad szintjén.
2021. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!