Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak az adventistákhoz...

Miért csak az adventistákhoz küldte Isten E.G.W. írónőt, mint próféta?

Figyelt kérdés

Én két lehetőséget látok, mint magyarázat:

1: Azt gondolják magukról, hogy csak ők Isten kiválasztott népe és csak magukat tartják méltónak arra, hogy prófétát kapjanak, bár ezt tagadják.

2: Vagy pedig nem volt próféta.


Gondolom van harmadik válasz, ami megfeleli a kérdésemet. Egyáltalán minek kellett az írónő prófétasága, mikor nem tudott újat mondani, hisz a Biblia lezárult és nem tehet senki hozzá semmit. Jó fantáziával rendelkezett és egész jó stílusban írt, de a fantáziát miért keverték össze a prófétasággal?


2021. márc. 22. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
1844 és 1863 között állítólag voltak látomásai, de ez még ha igaz is lenne az nem azt jelenti, hogy próféta volt.
2021. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen hamis próféta.


"Gondolom van harmadik válasz, ami megfeleli a kérdésemet. Egyáltalán minek kellett az írónő prófétasága, mikor nem tudott újat mondani, hisz a Biblia lezárult és nem tehet senki hozzá semmit. "

Pontosan így van. Ráadásul Pál apostol mindent el is magyarázott.

2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Szia,

E.G.White nem volt próféta, és soha nem is állította magáról, hogy az lenne!

Ezt csak az adventistákat támadó és lejárató kampánygépezet próbálja bizonygatni, hogy az adventisták ebben hisznek. Mi azonban vele kapcsolatosan ezt az idézetet szoktuk használni: "Az emberek nem sokat figyelmeznek a Bibliára, ezért Isten adott egy kisebb világosságot, hogy azáltal a nagyobb világossághoz vezesse a férfiakat és nőket" illetve ezt: "Isten Igéje tele van a helyes életgyakorlatra tanító általános elvekkel, a Bizonyságtételek pedig – az általános és a személyes jellegűek egyaránt – azért adattak, hogy a figyelmet különös nyomatékkal ezekre az elvekre fordítsák."


Üdv. Péter

2021. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ezt csak az adventistákat támadó és lejárató kampánygépezet próbálja bizonygatni,"


Lássuk az adventista egyház mit szól Péterhez. Vagy az Adventista egyház is benne van a saját magát lejárató "kampánygépezetben"?


[link]


"A prófétaság ajándéka megnyilvánult Ellen G. White, a Hetednapi Adventista Egyház egyik alapítójának szolgálatában. Ihletett eligazításokat kapott Isten végidőben élő népe számára. A XIX. század első felének világa, amikor Ellen G. White hirdetni kezdte tanításait, a férfiak világa volt. Ellen G. White-ot prófétai elhívatása kritikus vizsgálat célpontjává tette. Kiállva a bibliai próbákat, 70 évig végezte szolgálatát lelki ajándéka által. 1844-től, 17 éves korától 1915-ig – halálának évéig – több mint 2000 látomása volt. Ez idő alatt Amerikában, Európában és Ausztráliában élt és dolgozott. Tanácsolt, új munkákat szervezett, prédikált és írt."


És mielőtt azzal jön, hogy a próféta nem egyenlő a prófétaság lelki ajándékával, miért csak White kapott ilyen ajándékot? Ráadásul az advetista egyház úgy folytatja, hogy a prófétaság próbáját állta ki, ami igencsak az ószövetségi próféták jellegzetessége volt. Továbbá az adventista egyház nem a Krointusi levél alapján definiálla White-ot, mint próféta, hanem a jelenések félremagyarázott igéje alapján:

"mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke" (Jelenések)

Ebből a félreértelmezett igéből vezetik le. Szerintük ez azt jelenti, hogy Jézus úgy tesz bizonyságot az igaz egyházról, hogy a prófétaság lelkét helyezi beléjük. Csakhogy az ige valójában azt jelenti, hogy a prófétaság lényege, lelke Jézusról szóló bizonyságtétel. Ez a szövegkörnyezetből és a Biblia egészéből is jól látszik


Üdv: egy volt adventista tanító

2021. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Péter, szégyelld magad.
2021. márc. 23. 10:30
 6/12 A kérdező kommentje:
2 és 4# köszönöm. Arra nem számítottam, hogy Péter azt kezdi majd tagadni, hogy egw-t prófétaként azonosítja az adventista egyház, nem tudok most ezzel mit kezdeni.
2021. márc. 23. 10:31
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Sziasztok,

Nyugodtan savazzatok, megszoktam. Én leírtam a tényeket. Azt nem tagadom, hogy léteznek olyan adventisták, akik E.G. White-ot prófétaként aposztrofálják, de a többség nem tartja annak.

De azért nem árt tisztázni a fogalmakat. A próféta TÉNYLEG nem egyenlő a prófétaság lelki ajándékával, ami valóban meghvalósult E.G. White szolgálatában! Ezt tanítja az egyház szó szerint. Az is igaz, hogy a prófétaság lényege, lelke Jézusról szóló bizonyságtétel. El lehet olvasni E.G. White írásait, hogy azokban TÉNYLEG Jézusról tesz bizonyságot.


Kedves Kérdező. Azt tanácsolom, hogy olvass utána alaposabban ennek a témának, mert magad is meggyőződhetsz róla, hogy igazat írtam, és nincs miért szégyelnem magam.


Üdv. Péter

2021. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Péter, inkább fejezd be. Egyrészt az egyházad szégyene, hogy össze vissza tanítotok. Azt gondolom elég egyértelmű az, amit a 4-es válaszban olvasunk. Másrészt azt állítani, hogy aki prófétál az nem próféta, nevetséges. Mivel utána néztem, ezért tettem fel a kérdést, de meggyőződtem arról, hogy zagyva az adventista tanítás, tehát nem Istentől való. És ez nem savazás, bárhogy akarsz az áldozati szerepben tetszelegni, mint a jehovisták, itt most tények vannak.
2021. márc. 23. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező,

Én úgy gondolom, hogy nem adtam okat arra, hogy ilyen stílusban kommunikálj velem. Szerintem a te szégyened, hogy más keresztény felekezeteket, és más keresztény felekezetekbe tartozó embereket igyekszel lejáratni ezen az oldalon. Az, hogy valaki otthagy egy felekezetet nem ok arra, hogy hazugságokat terjesszen róla. Magam is elhagytam a Református Egyházat, mégis mind a mai napig szeretettel és tisztelettel viselkedem az ottani testvérekkel, közös Bibliaórákat tartunk és szeretjük és tiszteljük egymást. Ezzel szemben te és a 4-es "volt adventista tanító" mindent elkövettek azért, hogy lejárassatok minket hazugságokkal. Ez sem emberileg, sem keresztényként nem elfogadható viselkedés.

Szerintem pedig az is szomorú, hogy nem tudsz különbséget tenni a próféta és a prófétaság lelki ajándéka között. Mint ahogyan az is, hogy Jehova tanúit "jehovistáknak" hívod. Szomorú dolgok ezek, és sajnálom, hogy képtelen vagy értelmezni, és normális párbeszédet folytatni ezekről a dolgokról.


Üdv. Péter

2021. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!Én adventista családban nőttem fel. Megszámlálhatatlan alkalomban vettem részt istentiszteleteken és úrvacsorákon. Tulajdonképp Ellen G. White legalább annyira fontos szereplő számukra mint maga isten ami több sebből is vérzik. Rengetegszer megvádolták plágiummal is többek között mert ellopta más munkáit és a sajátjaként hirdette. Másrészt meg egyszerűen kijelentette, hogy aki az ő személyének ellent mond az istennek mond ellent(legalábbis annak képzelte magát). Na most ha alapul vesszük az ember bűnösségét akkor egy ilyen kijelentés őszinte istenkövető embertől nem származhat. Mert mi emberek vagyunk, bűnösök. Hogy veszi a bátorságot ahhoz, hogy istennel vonja magát párhuzamba ráadásul az ő nevében! Én azt vettem észre az évek alatt, hogy valójában látens módon az egész egyház úgy működik mint egy állam az államban és E.G.W. majdhogynem fontosabb személy nekik mint maga isten de többek között a tizedfizetés, vegetáriánus étrend mormolása közben ez elfeledteti velük a valódi céljukat ami pedig isten országa lenne. Amíg a földi életüket élik pedig az lenne a feladat, hogy az önző világi emberből formálódjanak a hitük által a kollektív javára dolgozó önzetlen spirituális lényekké (konyhanyelven és papíron). Azonban én amit tapasztaltam velük az a teljes ambivalencia azzal szemben amiben hisznek. Megkülönböztetik magukat mint isten hívei és világiak holott a biblia szerint úgy szeresd felebarátod mint önmagad és tekints embertársaidra úgy mint isten tulajdona(mint ahogy nekik is kellene lenni), ehelyett lenézik azt aki nincs ott a "fellegekben" ahol ők.

Az édesanyám lassan 20 éve tagja az egyháznak és az évek alatt teljesen más ember lett. Ez meglátszik a baráti társaságában is de a velem való viszonyában is, a volt házasságában is. Évről évre teljesen kivetkőzött önmagából és már a józan eszét is kezdi elveszteni. Napi szinten beszél pl a kollégáiról, hogy alkoholt fogyasztanak vagy tisztátalanul étkeznek és alázza őket, hogy milyen hitványak isten szemében. Felsőbbrendűnek hiszi magát ő felettük. Az apán néha szeretett egy-két sört inni, soha nem láttam részegnek egész életemben és anyám isten nevében kikiáltotta alkoholistának és a kisvárosban ahol élünk mindenkinek lejáratta és egyszerűen hazudozott róla, hogy megalázza és a pia volt az eszköze holott mindig kulturált ember módjára mértékkel fogyasztott mint bárki más. Hála istennek 7 éve elváltak de olyan mintha nem is tették volna meg mert a mindennapok része máig a szardobálás elsősorban apám gyalázása és az enyém mert kiállok mellette az igazsággal és nem teszem amit ő ezért gyűlöl engem anyám. Nagyon nehéz vele egyáltalán beszélgetni is mert akkor vagy időjárásról vagy a "hitről" lehet vele beszélgetni. Ha kifejezem magam, hogy mit gondolok xy témáról mondjuk elmondom neki, hogy miért nem egyezem az adventista tanokkal akkor a fejébe veszi, hogy bennem van az ördög és csalárdság és hazugság amit beszélek független mindentől. Ha őszinte akarok lenni engem is simán eldobott volna kisgyerekként ha attól "üdvözül". Az az apámtól elvált de utóbb kiderült, hogy viszonya volt egy adventista lelkésszel aki házas ember volt és már ez volt a második eset amikor ilyen kalandja volt. Anyám soha nem ismerte el pedig évek óta az "őszinte és tiszta" utat járja. A lelkész szempontjából meg egyszerűen eltusolták. Van egy családi barátunk, egy házaspár akik nagyon tisztaszívű jó emberek és őket azért tagadták ki mert élettársi kapcsolatban éltek nem pedig házasságban így már nem volt joguk az örök élethez sem istenhez. Vicces nem? Az adventista egyház valójában ugyanaz a "hamis próféta" mint a Jehova tanúja, Hit gyülekezete és a többi. Valójában szétszaggatja az emberi természetet és szó szerint agymosottat csinál az emberekből és ők meg sem kérdőjelezik mert azt hiszik ők jót cselekszenek. Így lehet szét manipulálni az emberi elmét mert meg sem kérdőjelezi önmagát önreflexió nélkül. A bibliában tisztán meg van írva, hogy a sátán az igazság manipulálása útján kárhoztatja és ezzel a brilliáns de nem hibátlan tervel teljesen elvágja az embereket a valódi istentől. Persze megkaptam már rengeteg adventistától, hogy túl nagy az egóm és nem tudom magam átadni istennek és racionalizálok, tulajdonképpen a szokásos mellébeszélő-megmagyarázó szövegeket de amikor elmondom nekik ezt így, hogy mit gondolok úgy tesznek mintha nem lennék ott, levegőnek néznek. Ez semmiképp sem istentől származik és azokért az emberekért imádkozzunk akik még nem ébredtek fel az Adventista, hitgyüli, mormon stb álomból mert ők azok akik a legnagyobb veszélyben vannak.

2021. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!