Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha szidják Istent?...

Mit tegyek ha szidják Istent? Meg minden féle csúnya jelzőket használnak vele kapcsolatban is?

Figyelt kérdés

Mondtam hogy nem szeretem , akkor nem modnanak többet káromkodást I-el , de másnak vagy kov.alkalommal újra, lehet annyira megszokták.

Na de en ilyenkor ideges leszek, vagyis ez kb.olyan mintha vkinek az anyjával viccelődnének , vagyis érted.

Zavar , nem az én világom..

Kértem es úgy érzem engem sem tisztelnek ha továbbra is folytatják amikor tudják hogy engem zavar



ápr. 28. 14:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Másnap vagyis
ápr. 28. 14:06
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos ma már nagyon sokan kötőszóként használják a káromkodó kifejezéseket. Szinte észre sem veszik. Ez elég szomorú. Nem mondom, hogy amikor valaki nagyon mérges és tényleg alapos oka van , akkor nem mondhat néha "csúnyát" , de ami ilyen közösségekben jellemző, amit te is írsz, az már nagyon gusztustalan, teljesen megértelek.

Engem is sokszor zavar és azt teszem, amit te, megkérem , hogy ne beszéljen így. Meg kell kérni újra és újra, míg már saját maga észversezi , és a saját szájára csapva azt mondja:jaj bocs.

ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Semmit nem kell tenned azon kívül, hogy megbocsátasz nekik.

Kétlem, hogy az Istennek bármi baja esne az ilyesmitől.

ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
30%

Mond meg nekik, hogy ne csinálják.

Ha 1000-szer szidják, akkor 1000-szer szólj rájuk.


Istennek tetsző cselekedet, ha másokat visszaterelünk a helyes útra.

ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted Istent zavarja?
ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Meg kéne értened, hogy nem te vagy a világ közepe, nem fognak hozzád igazodni az emberek, hiszen nem vagy te jobb vagy több náluk. Nekik ez részét képezi a beszédüknek, amihez minden joguk megvan, így jártál. Gondolom ők se szólogatnak be a pocsék helyesírásod miatt, pedig megtehetnék.


Hidd el, a te istenedet (már ha létezne) pont nem érdekli, hogy hogyan említik. Majd ő megbünteti őket, ha úgy látja helyesnek, okés?

ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
52%
Szerintem neked nincs jogod megszabni, hogy a másik ember milyem szóhasználattal beszéljen. Amíg nem anyáz téged, addig nincs jogod ezért bárkit is megszólni vagy utálkozni. Amúgymeg, ez már bele van épülve az emberek szókincsébe, szóhasználatába, berögzült, ez ellen te sz@rt sem tudsz tenni csak nyafogni. És ahogy az előttem szóló mondta, nem te vagy a világ közepe, senki nem köteles a hülyeségedhez igazodni, hogy ne sértse a kis lelkivilágodat. Semmivel se vagy jobb, vagy több náluk.
ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

szia.

Semmit nem tehetsz, Isten szabad akaratot adott az embernek, és azt Ő sem akadályozza.

Az más dolog, hogy majd a tetteikért mindenki megkapja azt, ami jár neki.

Továbbra is mutass példát, és ne figyelj rájuk.

ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 KZitus ***** válasza:
15%

Szia

Ha ez munkahelyeden történik, sajnos nem sokat tehetsz. Ezt tapasztalatból tudom.

De ha ez akkor történik, amikor kikapcsolódsz, vagy társaságban vagy, akkor megfogadhatod Isten tanácsát: "Ne vezessenek félre titeket. A rossz társaság megrontja a hasznos szokásokat" 1Korintus 15:33

ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%

Látod, látod. Néha bölcsebb hallgatni. Hiszen így 1-el több káromlás érte az Urat. Csak Isten képes megállítani a káromló szót. És megteszi. De ez egy folyamat.


"Ezért mondom nektek: minden bűnre és káromlásra elnyerik az emberek a bocsánatot, de a Lélek káromlása nem nyer bocsánatot. Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Máté 12:31-32)


Itt a varázsige, a Máté 12-edik fejezetét tanulmányozd. Amit kell, tanúld meg és ha eljön az ideje, az Úr szavait mond fel. A te szavaidban semmi sincs, de az Úr igéiben erő van. Legyen az Úr igéje a te szavad, akkor erő lesz benned.

ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!