Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért imádkoznak...

A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz? Pl Szüz Mária.

Figyelt kérdés
Milyen alapon teszik ezt a katolikusok? Én is annak lettem keresztelve, de nem élem meg teljesen a vallást, és ezt nagyon nem tudom "benyelni", hogy nem csak magához Istenhez megy az ima vagy ugye Jézushoz. Szóval legyen szives valaki mondja el ezt, hogy a Katolikus "milyen jogon" imádkozik máshoz is. (Tudom a szüz hosszú ü de olyan nincs a laptopomon. ) köszi.
ápr. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
70%

A korai egyháznak meg kellett birkóznia a görög-római társadalmak azon örökségével, hogy nem csak egy Isten van, hanem számtalan. Ez a hagyomány nagyon mélyen gyökerezett az akkori kulturális környezetben, lehetetlen lett volna egyik napról a másikra kivezetni a közgondolkodásból, hogy külön lehet fohászkodni mondjuk a gyógyítás, a szerencse, az utazás, a kereskedés, vagy a család istenéhez. Ezért az évszázadok során akarva-akaratlanul kialakították a szentek kultuszát.

Ez a szokás azért is szilárdulhatott meg, mert a vigaszt és támogatást remélő ember így nem az egyetlen, megfoghatatlan, elérhetetlen absztrakt Teremtő istennel kényszerült alkudozni a sorsa jobbra fordulását remélve. Mindenki megtalálhatja a maga patrónusát.

[link]

ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
76%

"Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes,

az Úr van teveled,

áldott vagy te az asszonyok között,

és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus.

Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent Anyja,

imádkozzál érettünk, bűnösökért,

most és halálunk óráján. Ámen."

ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
Köszi, . 2 es az imát a neten (is) bárki megtalálja , én a miértre vagyok kiváncsi, Az imát köszi szép,
ápr. 28. 15:40
 4/73 anonim ***** válasza:
59%

A Mária-szimbólum közvetlenül összeköti a keresztényi hitet az anyaistennők ősi vallásaival” (The Making of the Popes 1978. [USA, 1979] 227. o.).


Mint ahogy a lélek halhatatlansága, vagy a pokol tüze tanítását is más vallások szokásaiból vette át a hitehagyott kereszténység, a Mária kultusz is ez miatt került bele. Az első században nem volt ilyesmi, Mária az evangéliumokban csak egyszer szerepel, későbbiekben meg sem említik.

Kizárólag Istenhez kell imádkozni, a messiási király, Jézus közbenjárása, vagy neve által.


Pál apostol az efézusi keresztény gyülekezet véneinek jövendölte meg a hitehagyást. Arra figyelmeztetett, hogy hitehagyottak támadnak majd és „elferdített dolgokat” beszélnek

Efézusban az állandóan rájuk leselkedő veszélyek közé tartozott az anya-istennő imádat visszatérése.


The New Encyclopædia Britannica:

Áhitatukat és vallási öntudatukat átformálták a millenniumokra a ’nagy anya’-istennő és az ’isteni szűz’ kultusza által, olyan folyamat által, mely mindvégig Babilónia és Asszíria ősi, népszerű vallásaiból eredt.”

Efézus volt a gyújtópontja annak a pogány anya-istennő imádat átformálásának, amellyel Pál találta szembe magát az első században, s amelyben imádatukat buzgó áhitattá formálták át Mária mint az „Isten anyja” iránt.


Az igaz keresztény tanítás szerint, nem Mária fogja a földet megmenteni,

hanem a messiási király, Jézus. Ő kapta meg azt a kinevezést, hogy ítélkezhet, és ítéletet is végrehajthat.

ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
53%

"A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz?"

Most akkor kihez kellene közvetlenül imádkozni? Láthatóan te se tudod :)

ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:
Mit? Vanaki szerint Ő maga A megtestesült Isten van aki szerint nem ezért igy irtam.
ápr. 28. 19:01
 7/73 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Te kinek vallod Jézus Krisztust? Ki Ő a Te számodra? (Egyházi tanításokat félretéve, a személyes hited érdekel.)

ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
még én se tudom, vivódok, hogy Ő e Isten, de egyre inkább érzem, hogy az. (Az Atyát külön veszem bár Jézus azt mondja az Atya benne él. [link]
ápr. 28. 19:14
 9/73 A kérdező kommentje:
Mint irtam személyes a hitem papiron katolikus vagyok de nem élem meg, neten a misét szeretem nézni, meg olvasok Bibliát, azért a neten mert mozgássérült vagyok)
ápr. 28. 19:15
 10/73 anonim ***** válasza:
55%

#6

Ha még hited sincs, akkor mi alapon kritizálod mások hitét?

ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!