Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhagyott a hitem? Ez normális...

Elhagyott a hitem? Ez normális keresztényeknél?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyi értelme van a kérdésemnek, de mostanában teljesen levertnek és magányosnak érzem magam. Semmihez és senkihez nincs kedvem. Ilyenkor mindig Istenhez fordulok, de most valahogy nem működik. Olvasgatok motivációs cikkeket mint ez


[link]


"És aztán szépen vállalva magamat, a „gázos” kis érzéseimet, megfogalmaztam mindezt a mennyei Atyámnak. Kértem Jézus vérét, hogy tisztítson meg, és azt is, hogy valahogy vigasztaljon meg. Hogy ne érezzem magam ennyire magányosnak."


Nálam valahogy nem dob fel. Ma egész délelőtt Bibliát próbáltam olvasni, de egyszerűen csak bámultam a könyvet fel óra alatt sikerült egy oldalt elolvasni de nem emlékeztem miről volt benne szó próbáltam imádkozni, de elkalandoztam folyton, ezek általában nem így vannak. Húsvét gondolata se izgat, olvastam a naplóm a tavaly ilyenkor mennyire készültem rá lelkileg, pedig akkor volt a hatalmas koronavírus para. Most az sem érdekel, ha elkapom, meg úgy általában semmi szobámba is áll a mocsok munkából már 3. Alkalommal késtem csak ezen a héten, ezek nem jellemzőek rám valyon mi lehet a hiba? Nálatok vannak ilyen időszakok? Hogy rázódtok ki belőle? Olvastam egy ember történetét hogyan lett hívőből ateista, és pont ilyeneket írt, hogy mennyire szorongott meg eltolt maga mellől mindenkit a hite miatt, majd amikor elhagytad Isten gondolatát megszabadult ezektől a terhek tol és megkönnyebbült azóta boldog. Lehet nálam is ez lesz?



2021. márc. 27. 17:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én tulajdonképpen már egy ideje keresem a hitet. Ami vallással eddig találkoztam, számomra mind álszent volt. Csini a köntös, de amúgy semmi. Egy ideje már úgymond passzív vagyok, de szeretném én is megtalálni a hitet. Egyszer.

Te is talán nézelődj egy kicsit! Lehet, hogy neked más az utad, mint amin jelenleg jársz (vagy járni akarsz).

2021. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Önmagad án imádkozni, olvasgatni egy ideig jó, de igazából társas lények vagyunk a közösség tartja meg legjobban a hitet. Krisztus tanítványokat gyűjtött, nem volt magányos hívő.
2021. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azóta hogy alakult a hited?
2021. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: amúgy nálam is így kezdődött, és bár nem hagyott el a hitem, számtalan dolgot nem úgy látok, ahogy az átlagos keresztények. Egyszerűen elegem lett a nyomasztásból, a klisékből, a hülye poklos riogatásukból, hogy megmondták, miről mit gondoljak (még akkor is, ha a tudomány egyértelműen cáfolta őket), stb. Ha gondolod beszélgethetünk! :)
2021. máj. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Azóta rájöttem inkább a környezetemben van a gondom innen lehet a belső vívódás. Nemtudom van az a fura érzés az emberben amikor tudja, hogy tovább kellene lépnie... Csakhat lépni nem olyan egyszerű. Ilyenkor mindenkit rossznak lát meg a saját istenben vetett hitét is.

Amúgy ja elhiszem sok hívő azt gondolja csak az a helyes amit ő csinál és gondol. Bár én szerencsére nem nagyon találkozok olyan emberekkel akik beleszólnának az életembe vagy csak látják rajtam, hogy felesleges úgyse hallgatok rájuk :)

De olyannal mint pl az #1-es hogy valaki ráerölteti másra a saját vallását soha életemben nem láttam. Csak itt gyakorin ateista kommentelőktől. És csodálkozik, hogy lepontoztam. El se tudom képzelni hogyan lehetne valakire ráeröltetnem a vallasomat.

2021. máj. 20. 11:47
 16/16 anonim ***** válasza:

Bár nem az egyes vagyok, de valóban van ilyen sajnos kérdező, főleg idősebbektől lehet még ilyet tapasztalni, és ezt hívőként írom.


Annak azonban nagyon örülök, hogy rendeződni látszik az életed és megtaláltad a probléma forrását. ☺️ Olyanra pedig ne is hallgass, aki azt hiszi ő mindent jobban tud, ő mindent jobban csinál és kioktat a saját életedről! 14-es voltam.

2021. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!