Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok olyan emberről,...

Mit gondoltok olyan emberről, aki ellenzi az egyházat, és a Biblia szószerinti értelmezését, viszont a kereszténységet mint ideológiát vallja?

Figyelt kérdés
Szóval én az egyházat, a pápát, a templomba járást és egyéb egyházi eseményeket nagyon ellenzem. Szerintem az a hiszékeny emberek kihasználása. Ugyanígy nem hiszek a menyországban és pokolban. Ennek ellenére szerintem abba a nagyon ritka csoportba tartozok, aki ténylegesen követi és vallja a keresztény ideológiát. Ez azt jelenti, hogy mindig mindenáron próbálok segíteni másoknak, rám mindig lehet segíteni, a hajléktalanokat rendszeresen segítem. Magamat mindig mások alá vetem, mások segítése az első. Próbálok kibékíteni másokat. Ismerem, és művelem a szeretet sokak számára nem is ismert jelentését. Ettől függetlenül nem hagyom magamat hogy kihasználjanak, az erőszakot ellenzem, de bizonyos ritka esetekben mégis folyamodnék hozzá, de azt nem önző módon. Szóval nem hiszek a Bibliában sem mint megtörtént tényleges eseményekre, és Jézusra mint tényleges létező alakra, hanem a Biblia az egy ideológiai tanmese, sok csillagászati vonással, főleg Napimádat. Nagyon, talán túlzottan is empatikus vagyok, de ezt a tulajdonságomat kedvelem. Mit gondoltok erről a nézetről.

2017. jún. 1. 04:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"...viszont a kereszténységet mint ideológiát vallja?"


"nem hiszek a menyországban..."

"Szóval nem hiszek a Bibliában sem mint megtörtént tényleges eseményekre, és Jézusra mint tényleges létező alakra, hanem a Biblia az egy ideológiai tanmese,..."



Azt hogy te nem vallod a kereszténységet. Mivel a kereszténység vallja Jézust te meg nem így nem lehetsz keresztény és a kereszténység az nem is ideológia. Az egy életforma annak aki komolyan veszi és hívő ember.

Viselkedésed pedig egyáltalán nem egyedi. Rajtad kívül is sokan segítik a hajléktalanokat és segítőkészek másokkal is.

2017. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Nekem jó Istenben, neki is kívánom ugyanezt, hogy megtérjen.
2017. jún. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Hogyha mèg Jézusban, mint létező személyben sem hiszel, akkor Julius Caesar vagy Periklész létét is megtagadod? Jézus létező, történelmi személy volt.
2017. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem értek teljesen egyet az egyessel. Szerintem a kereszténység hozta meg ezt a fajta gondolkodásmódot. Ha visszagondolsz a régi korábbi vallésokra pl a görög vallást vagy az egyiptomit Ezekben semmi ilyesmi nem volt, hogy szeresd felebarátod, boldogok a lelki szegények és hasonlók. Ezt a kereszténység hozta létre, és szerintem a kereszténység eredeti célja egy ideológia volt, de sokan félreértelmezték, vagy fékre akarták vezetni egyesek az embereket. Az én értelmezésem szerint a Biblia irója példat szeretett volna adni az embereknek ezekkel a mesékkel. Én nem hiszek, hogy ezek tényleg megtörténtek, a tudomány már rég bebizonyította, hogy ezek nemm igazak. Ha azt olvasod, hogy a királyfi megküzdött a hétfejű sárkánnyal, akkor azt is elgiszed, hogy tényleg létezett ilyen állat? Az ilyesmi mesék is tanító jelleggel jpttek létre. Egyszerűen képtelenségek amik le vannak írva a Bibliában. Én úgy gondolom, hogy ezt nagyon könnyű átlátni. Nem létezett egy Noé nevű ember ski több mint 500 évet élt, aztán hajóval kimentette az állatokat Isten haragja elől. Én ezt inkább úgy értelmezem, hogy ez egy hasonlat a templomra(nem a mai hanem a régi valói keresztény templomokra). A templomban anno a szegények, éhezők, hajléktalanok, szállást lelhettek, ja korábban bűnözők voltak, itt volt az egyetlen hely ahol megbocsájtottak nekik. Tehát a hajó az igazából a templom, ami az embereket megmenti a gonoszság "árvizétől". Ha lerajzolsz egy hajót, akkor a hajón ott van a kereszt alakú árbóc. Szóval a történeteket nem szó szerint kell venni hanem elemezni. Pont úgy ahogy pl egy Randóti lírát is elemzel, és megérted a mögöttes tartalmat.
2017. jún. 1. 07:41
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
#4, szerintem meg teljesen rosszul értelmezed. Az Újszövetséf Jézus tanításait (is) tartalmazza, de te, ha még Jézus létét is megtagadod, hogyan vallod magadénak a kereszténységet, mint ideológiát? Egyébként nem ideológia, sokkal több, és mélyebb annál.
2017. jún. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy jézus valóban létezett, és talán ő alapította a vallást is, de ha valóban szupererői lettek volna, úgy gondolom nagyobb híre lett volna még abban az időben is. Az első állítólagos említése 20 évvel az állítólagos halála után jött létre. Ott úgy emlíették, hogy Rómábam chrestus utasítására lázongó usidókat Claudis császár kitiltotta Rómából. Azonban Chrestus a rabszolgákra használt szó volt. Szóval lehet hogy létezett, egy ilyen nevű személy, de akkor azt nem csak egy könyv említette volna, és nem olyan sokkal az események után.
2017. jún. 1. 08:02
 7/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem attól lesz keresztény valaki, hogy elhiszi amit mások mondanak neki, meg a kezébe raknak egy könyvet, hanem aki úgy cselekszik. Rengetegen vannak akik állítólag keresztények, rendszeresen templomba járnak stb, de egyáltalán nem viselkednek ahhoz illően a templomon kívül. Hazamennek, összeveszbek a feleségükkel, bepiálnak és agresszívak lesznek... Én meghagyom az ücsörgést és semmittevést, meg az imádkozást mások ak, én inkább cselekszek, segítek.
2017. jún. 1. 08:10
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván vannak ilyenek is. De az igaz kereszténység nem abból áll, hogy vasárnap elmegyünk a templomba, majd úgy folytatjuk életünket, mintha mi se történt volna. Akikről te beszélsz, azok a vasárnapi kultúrkeresztények, akik megszokásból járnak templomba, de aki igazán hívő az úgy is él, amellett, hogy templomba is jár, hiszen az is egy fontos része a hitünknek. Oké, te átemelsz a Bibliából bizonyos részeket az életedbe, amik szimpik, de ettől még nem leszel keresztény. A Biblia meg nem csak egy mesekönyv, ahogy azt olyan sokan szeretik manapság hangoztatni. A keresztények tényleg hiszik, hogy Jézus Krisztus a megváltó, és ez nem elhülyítés, ahogy azt te gondolod. :)


Szíved joga abban hinni, és azt követni, amit akarsz, de ettől, még nem vagy keresztény. :)

2017. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 imakommandós ***** válasza:
75%

A kereszténységnek mint ideológiának a követése egyáltalán nem szolgálja az emberek legalapvetőbb problémáinak a megoldását.


A legnagyobb probléma, hogy hiába próbál valaki jóra törekedni ha közben nem szakad el attól a környezettől amit Isten itéletre és pusztulásra tart fenn mert folyamatosan ellenségeskedik Istennel. A függetlenségre törekvés is ellensegeskedés Istennel, mert a jó egyedül Isten.


Valamint ha volt az embernek akár csak egy rossz cselekedete is, azt nem lehet lenullázni 25 jócselekedettel sem, hanem csak hibátlan vérrel. Ez az igazi örömhir, vagy megszokott néven evangélium, ami az ember legalapvetőbb problémájára ad gyógyírt, hogy Krisztus hibátlan áldozatot mutatott be Istennek az emberekért. Csak azoké Isten országa akik megkötik Istennel az újszövetséget Krisztus vérében.

2017. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Tisztelt kérdező! Lehet keresztyén embernek vallod magadat de nem igazán tűnsz annak! Oké az még rendben van hogy az Ige részeket mindenki másképp értelmezi van aki szó szerint érti van aki felismeri benne a szimbolikus jelentésű Ige részeket! De hogy még a Megváltó Krisztusban sem hiszel! Hát ez nem vall igazi Isten hívő keresztény embere mert ha annak valód magadat hinned kéne benne!
2017. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!