Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jelentősebb vallási...

Milyen jelentősebb vallási ünnepek vannak a hittel élők számára?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársam, aki hirtelen kivett napokat a héten: összeállt a kép, hogy a Húsvét előkészülete miatt.

Szeretnék rá felkészülni, hogy legközelebb ne érjen váratlanul, ezért kérdem, hogy aki vallásos, az milyen jelentősebb ünnepet él meg, tart számon?



#ünnep #vallásfan
2021. márc. 31. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez úgy van, hogy tessék lehet szemezgetni

[link]


Az év szinte minden napjára juthat egy ha nagyon akarod. Ezért van az, hogy még mindig a vallásos ember is ugyanolyan mint minden más ember. Kiszámíthatatlan mit mikor tart fontosnak, ezentúl biztos magánélete is van, ahol magánéleti ünnepeket tart. Én például bemegyek dolgozni húsvétkor, és nem a naptarhoz igazítom az életemet, ha meg valaki fel akar készülni belőlem jobb ha személyesen tőlem érdeklődik, tedd ezt te is és inkább az illetőtől kérdezd.

2021. márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk minden élelmesebb ember vett ki szabit a húsvétra, és ők nem hívők.
2021. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Húsvét van most vasárnap, mondjuk furcsállom, hogy néhány nem vallásosnak ez egy új információ... Másik oldalról, meg azért a szabadságot illik bejelenteni pár héttel hamarabb, főleg, hogy ez nem váratlan szabadság, mert tudjuk, hogy mikor van húsvét és készülünk rá.

Egyébként a kereszténységben két nagy ünnep van, ahol van "előkészület": az egyik a húsvét, aminek az előkészülete a 40 napos nagyböjt. A másik a karácsony, aminek az előkészülete a 4 hetes advent. Nagy ünnep még a pünkösd, de ezelőtt igazán nincs komolyabb előkészület. 3 napos hosszúhétvégés ünnep Magyarországon, így el tudom képzelni, hogy vallástól függetlenül sokan kiveszik a szabadságukat előtte vagy utána. Továbbá nov. 1. környéke lehet még hasonló, ez Mindenszentek. Itt is vallástól függetlenül van, hogy kivesznek szabadságot sokan, mert mennek temetőt látogatni.

2021. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint előtte, utána időszakra, hisz a húsvét maga fizetett ünnep. Így értettem.
2021. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy munkatársam, aki hirtelen kivett napokat a héten: összeállt a kép, hogy a Húsvét előkészülete miatt."

Dehogy is. Nem bírják idegileg a hosszú hétvégét, ilyenkor sokan meghosszabbítják a 4 napot. Én munkáltató vagyok, nálam ketten is betegácsiba mentek. Persze ha nem kapnak bónuszt, akkor meg sírnak...:)

2021. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És általában mi a szabály, illetve hogyan szokott lenni az, hogy egy munkahelyen ki-kivel egyezkedik először szabi tekintetében:

A, először a munkatársak beszélnek egymással, hogy ki szeretne szabira menni - az egyeztetnek, terveznek -, majd közlik a főnökkel;

vagy:

B, a főnökkel egyeztetek, majd a kollégát lepem meg vele? Hogyan szokott lenni más helyeken, mi a szokás, trendi, mi a korrekt?

2021. márc. 31. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
C, se a főnök se a munkárs nem meghatározó jelenség bejelentem nekik és kész.
2021. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Munkatárs
2021. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan rendszer van, ahol már tavaly decemberben tudtam jelezni az ez évre tervezett szabikat. Ez bárkinek elérhető funkció nálunk. Aki lusta, az nem élt vele, így a gyorsabbak nyertek. Mondjuk én pont nem kértem erre az időszakra.
2021. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez hogy allt benned magatol ossze, hogy a husvet vallasos okai miatt?

Lehet, hogy elutazna, es amiatt.


No5

"Dehogy is. Nem bírják idegileg a hosszú hétvégét, ilyenkor sokan meghosszabbítják a 4 napot. Én munkáltató vagyok, nálam ketten is betegácsiba mentek. Persze ha nem kapnak bónuszt, akkor meg sírnak...:)"


Akkor van gaz, hogy mi van, ha tenyleg beteg. Ugyanis fordult mar elo a vilagtortenelemben, velem is, hogy egy ember valoban megbetegszik. Nagyon kellemes, mikor a fonok és az egész gárda csakis arra tud gondolni, hogy kitalálod.

2021. ápr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!