Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Él-e jelentősebb létszámú...

Él-e jelentősebb létszámú szír vagy más közel-keleti keresztény közösség Magyarországon? És ha igen, van-e valahol templomuk, imaházuk?

Figyelt kérdés
Kopt templom van Bp-n, arról tudok. A többi érdekelne, ha esetleg van ilyen. Előre is köszi!

2015. aug. 25. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak.
2015. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is így sejtem, de semmi konkrétumot nem találtam a neten.
2015. aug. 25. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
koptok és örmények biztosan vannak, a szír apostoli orthodox egyháznak a legtöbb híve(és ha jól tudom már a székhelye is) Németországban van, a legtöbb tagja már nem szír származású
2015. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy igaza van a 3-asnak.


Pl. az én őseim között is vannak nesztoriánusok.

2015. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


4-től kérdezném:


A te eseted egyedinek számít?

(Nem rémlik a történelmi tanulmányaimból, hogy valaha is lett volna abból az irányból számottevő betelepülés. Vagy csak én felejtettem el?)

2015. aug. 26. 09:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Azok az őseim akik nesztoriánusok lehetek azok nem a Közel-Keletről származtak.
2015. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2015. aug. 26. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Szívesen! :D
2015. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon még nincs ilyen úgy tudom, és akiketm egkérdeztem és tájékozottabbak az ilyesmiben ők sem tudnak róla, ha van is az is egy házi gyülekezet lehet, és csak a mostani menekültválság óta lehet meg, már ha van!


Viszont szír bibliát lehet venni Mo-n a kálvinkiadónál, vettem is egyet még nyáron egy menekültnek, akinek adtam ruhákat, meg ásványvizet, ő keresztény (azt nem tudom milyen felekezetű), és mikor kérdeztem hogy mire lenne még szüksége amit hozni tudok, mondta, hogy kéne egy biblia, szóval körbenéztem a könyvboltokban, és a klánvinkadónál volt, jó kérdés hogy ez egy ritka érdekeség volt e náluk vagy rendszeres a beszerzés

2015. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Külön köszi a szír Bibliáért!
2015. dec. 12. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!