Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van olyan ateista,...

Szerintetek van olyan ateista, aki hiszi a túlvilág létezését, de Istent nem? Vagy teljesen szorosan együtt jár ez, kimondható-e az összes ateista, se Istent se a túlvilágot nem hiszi?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ateista aki nem hisz, ezzel együtt a túlvilág létezésében sem. Az más hogy akarhat 1 szinten..
2021. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, de azt nem mondom, hogy számomra teljesen elképzelhetetlen a túlvilág. A poklot és a mennyt valóban hülyeségnek tartom, de érdekes gondolat a halál az csak halál és ennyi pissz-passz vagy történik még valami.
2021. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A keleti filozófiákban vagy vallásokban létezhetnek olyan ágak, amikben nincsenek teremtő jellegű mindenható istenek, de vannak különböző "létsíkok".

pl:

[link]

Aztán hogy a buddhizmus/hinduizmus (stb) hogyan viszonyul a nyugati típusú ateizmushoz, az kicsit összetettebb kérdés.

2021. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég túltettem magam ezen, hogy isten meg halál után, úgyse tudja senki, a többit kell szemlélni, ha bebizonyosodik hogy van isten (és nem illúzió) akkor van (hozzáteszem hogy az isten definícióját is mire érted, mert fordításba vannak olyanok ami arról ír, hogy az az ember isten..), ha nincs meg akkor nincs, ha lesz valami az élet után lesz, nem tudjuk, ha semmi lesz de nem fogjuk észlelni ezért kell jó életet élni és tisztelni az életet.
2021. ápr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyszer hallottam, hogy egy alapvetően nem hívő azt mondta meghalt szűleiről, ott vannak fent, és egy pillanatra felnézett. Furcsálottam.
2021. ápr. 4. 07:57
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Aki ugy gondolkodik a túlvilágrol mint akinek nincs rola kinyilatkoztatása az sötétben próbál tapogatozni minden vélekedését csak a képzelete ill fantáziája szüli sokan mindjak Józsi bácsi meghalt most onnan a mennyből néz minket ... hát ezzel egy baj van, honnan veszi azt biztosra hogy Józsi bácsi ott van ha pl bűnös életmódot élt nincs az az Isten aki oda vinné pedig allandoan automatikusan az emberek egy meghalt szerettei utan ezeket mondjak mama papa mar felülről néz... stb hát közel se biztos mi van ha alul szenved mert gané ember volt max csak szuk családi korben szerettek?
2021. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"ott vannak fent, és egy pillanatra felnézett"

Két dolog, hogy hisz benne és hogy hinni szeretne benne. Sok ateista gondol úgy az elhunytakra, hogy velük vannak, fentről nézi őket, stb., de ez nem vallásos hit, inkább egyfajta védekezés a nyers valóságtól, amit amúgy belül nagyon jól tudnak.

2021. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!