Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint a...

A keresztények szerint a zsidó vallás hívői a mennybe kerülnek?

Figyelt kérdés
Mert végülis ugyanazt az Istent követik.

2021. ápr. 5. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2021. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem, csak a mormonok kerülnek a mennybe! De persze mit várunk egy buddhista istentől?
2021. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Három nézőpont létezik, tulajdonképpen mindhármat alá lehet támasztani a Bibliával.


1. Világosan le van írva, hogy az üdvösség feltétele Krisztus követése. Tetszik vagy sem, ez van. Ezt a protestánsok, főleg neoprotestánsok egy része vallja.


2. A zsidók Isten kiválasztott népe, így ők is üdvözülnek. Ha jól tudom, ez a Hit Gyülekezete álláspontja is.


3. Katolikusok: Ha a saját lelkiismerete és Istennel kapcsolatos ismeretei alapján a lehető legközelebb jut Istenhez, akár üdvözülhet is.

Történelmi protestáns egyházak: Valami ilyesmi, amit előbb írtam, csak máshova téve a hangsúlyt. Hogy Isten kegyelme az üdvösség, nem a saját tetteiddel harcolod be magad az üdvösségbe, viszont ha ő hív el, az ő vezetésével kerülsz hozzá közel, még ha konkrétan nem is teszel szert az Evangélium ismeretére.

2021. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

János Evangéliumában ez áll:

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

De a zsidók nem fogadják el Jézust mint Isten fia, a messiás akit megjövendöltek nekik. Pedig mindegyik jóslat beteljesült amit a zsidók felmenői megmondtak, látták a csodatételeket, folyamatosan kitért a farizeusok szemrehányó és vádló szavaiktól, és még el is hallgattatta őket olyanokat mondott, végül mégis megfeszíttették.

Egy szónak száz a vége, ha a János 14:6-ban elhangzottak a zsidókra is érvényesek, tehát hogy csak rajta keresztül mehetnek az Atyához, és figyelembe véve hogy a mai napig a legtöbb zsidó (mert van kivétel) nem fogadja el messiásnak, akkor ebben az esetben nem, nem jutnak a mennybe. Ez most csak a keresztény szempont, nem akarom kinyilatkoztatni hogy márpedig biztos így van.

2021. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Isten dolga megítélni az embereket, hiszem, hogy azt igazságosan fogja majd megtenni. A #3-as hozzászóló 3. pontja lehet így szerintem a leginkább igaz.
2021. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Nem az e g y Isten személyének elfogadása csak a lényeges. Hanem az, hogy megteszik-e amit Isten lefektetett, és azon az úton járnak, vagy sem.

Két úton soha nem vezette a népét, egy törvény, egy vezetés van, egységesen mindenkinek.

2021. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem ugyan azt az Istent követik!


Jézus az igazi Isten, aki megtagadja Őt, az-az örökkévaló Istent tagadja meg! Vagy Jézus mellet, vagy ellene és nincs más választási lehetőség!


De persze ez nem azt jelenti, hogy két vallás között kellene választani! A zsidók között is vannak olyanok, akik azt a szeretet és megbocsátást élik és követik, amely maga Jézus!

És vannak olyan keresztények, akik a gyűlöletet, irgalmatlanságot követik (pld vallásháborúk, pedofília) amely nem Jézus, még ha azt hiszik is, hogy Jézust követik.

2021. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%
Ne azok a zsidók, akik test szerint azok, hanem akik Lélek szerint. Mondja a Saulból lett Pál. Aki a törvény megtartása által akar üdvözülni, az átok alatt van, úgyse tudja minden pontot betartani.
2021. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Jézus maga mondta: Sose olvastátok az Írásban: A kő, amelyet az építők elvetettek, szegletkővé lett.
2021. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló de megbélyegzett hogy hgyulisek szerint igen mert isten választott népe slussz hat en ugy tudom attol mert választott nép nem következik szükségszerűen de meg van irva hogy aki a törvényt cselekszi el azok altal tehat ha Krisztus elott elo ószövetségi szentek üdvözültek akkor miert ne üdvözülhetne ma elo törvény alatt levő zsido ember aki szinten hisz a messiasban csak nem olymodon mint egy újjászületett keteszteny mellesleg messianisztikus zsido hívők is vannak plusz meg olyan zsidók is akik körülmetelt létükre ujja is születtek tehat kereszteny zsidók tehat nekik még szabad hagyományból kifojolag tetszés szerint betartani zsido törvényeket is
2021. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!