Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muzulmánok a keresztény...

A muzulmánok a keresztény pokolba kerülnek, a keresztények pedig a muzulmán pokolba vagy pedig más vallásúak, "hitetlenek" is bekerülhetnek a mennyországba, Paradicsomba?

Figyelt kérdés

Úgy tudom például Mohamed tanítása szerint az iszlám az egy igaz hit, így a muzulmánok az egyéb vallásúakat hitetlennek tartják, akik így bűnösök, elkárhoznak.


A keresztények szerint pedig a kereszténység az igaz hit, Jézus tanításait kell követni, bár az utóbbi évtizedekben például a katolikus egyház egyre nyitottabb más monoteista vallások (zsidók, muzulmánok) felé.



2014. nov. 12. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Isten kegyelme nagy. Ha a keresztényeknek van igazuk, akkor más vallásból sem lehetetlen a mennybe kerülni.

Ha az iszlámnak van igaza, akkor csak abban bízhatunk, hogy Allah a pokol olyan helyére küld, ahol nem forró a parázs.

2014. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Véletlenszerűen húznak sorsot, hogy ki hova kerül. Bármely pokolba kerülhet bárki. Sőt a sorshúzónak van egy kis esélye rá, hogy úgynevezett "joker"-t húz. Ekkor a mennybe jut, bármilyen bűnös is. Persze, hogy melyik mennybe azt egy újabb sorshúzás dönti el. Amiben persze ott lapul egy "fekete joker" is...
2014. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
A vallás hülyeség. Nincs mennyország és pokol sem.
2014. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem olyan válaszokat várok, hogy ki miben hisz, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy az egyes vallások hogyan viszonyulnak más vallásúakhoz? Bekerülhetnek-e a mennyországba/Paradicsomba?

Hogyan van ez a keresztény, iszlám, zsidó vallás tanításai szerint?

2014. nov. 12. 19:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik vallás sem toleráns a többivel szemben.
2014. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mint más vallású, Krisna-tudatú hívő válaszolnék a kérdésedre. Valóban nagyon nehezen nyilvánul meg a vallási tolerancia az emberek között, legyen az bármilyen vallású, hitű.


De vannak komoly erőfeszítések vallásközi párbeszédekre, ahol a különböző vallások képviselői jelennek meg, és próbálják építeni a kapcsolatukat a másik vallás képviselőivel mindenféle előítélet nélkül. Így számunkra is nagyon fontos, hogy nagyon jó kapcsolatunk legyen minden egyes vallás képviselőjével.


Úgy gondoljuk, hogy minden egyes vallás egy másik fajta út Isten eléréséhez, hiszen a hegyre is többféleképpen lehet felérni.

Ezt még a szentírásunk, a Bhagavad-gita is megerősíti a 4.11-es versében: "Mindenkit aszerint jutalmazok meg, amilyen mértékben átadja magát Nekem. Óh, Prithá fia, mindenki, minden tekintetben az Én utamat járja!"

Ezt maga Krisna, Isten állítja.


Így egy hívő számára fontos, hogy tiszteljen mindenkit kivétel és elvárások nélkül, és ne kritizáljon senkit se. Ha mégis ezt teszi, akkor fájdalmat okozunk annak a személynek, aki a legjobban szeret minket, Istennek. Ezáltal egyre jobban eltávolodunk Tőle.

Ez az én véleményem.

2014. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
A muszlim utálja a keresztényt, a keresztény meg a muszlimot. Ez a felebaráti szeretet.
2014. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2014. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Valóban a monoteista vallások megteremtették a vallási türelmetlenség intézményét, mert mindegyik kinevezi magát az egyetlen igaz hitté. Egyébként ez gőg.


Amúgy azt tudom, hogy a katolikus egyház részéről van némi tolerancia, pl. lehet Istennek tetsző életet élni más vallásúként is. Ha jól tudom, Kun Fu Ce, avagy Konfúciusz a katolikusok által szentté is van avatva.


Az iszlám részéről nem tudom, de a Korán 9:29 alapján nem hiszem, hogy még ennyi tolerancia is lenne benne.

2014. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ling-ce ***** válasza:
Nem az emberek (legyenek keresztyének, vagy muzulmánok) döntik el ki üdvözül és ki kárhozik el. A muszlimok szerint a keresztyének is bejuthatnak a második mennyországba (a hét közül). A zsidókat is tolerálják (papíron): Mózes az ötödik mennyországban van szerintük. Az ábrahámita vallásúakkal toleránsabb a Korán, mint a többi vallással. A gyűlölködéseknek inkább politikai okai vannak, nem vallási. Konfuciust nem avatták szentté a keresztyének, de szívesen idéznek tőle.
2014. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!