Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust keresztre feszítették....

Jézust keresztre feszítették. Miért volt ez kiemelkedő, mikor azóta is rengeteg mártír szenvedett kínhalált?

Figyelt kérdés
Jézus nem jajgatott, fel sem szisszent, arca sem mutatta, milyen kínokat él.át. Igen ám, de többezer mártír volt, aki ugyanilyen hősiesen tűrt. Különböző korokban, különböző vallásokban.És ha Jézus feljajdul, akkor azzal érvénytelen lett volna az áldozata. Merthogy annak tökéletesnek kellett lennie. Akkor a szintén ilyen bátor mártírok? Akkor az ő hősiességük mind hazugság, vagy ők mind a mennybe mennek? Vagy akkor mi különbözteti meg őket Jézusról? Ne nevessetek ki kérdésemért. Nem mindenki nevelkedett katolikus szellemben. Ha valaki meg tudja magyarázni, köszönöm.
2021. ápr. 6. 20:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Papot még nem hallottam arról beszélni hogy anyagi világ így meg úgy, ezek védák, ami így elég sátáni lenne akkor xd
2021. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
Papoknak semmi közük Istenhez
2021. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég erős
2021. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
Az hogy igazságtalanul feszítették keresztre, az is számít na meg hogy ő Isten fia
2021. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
6%
Miért lenne az?
2021. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Igazságtalanul- vagy nem, ez volt Isten saját szuvenír akarata amit be is végeztetett!
2021. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én gyakran találkoztam ezzel a tanítással keresztény körben, hogy Jézus 100% ember volt és 100% Isten.


[link]


No mindegy, nyugodjatok meg, echte keresztény vagyok, elfogadom az apostoli hitvallást, és amit a Biblia mond Jézusról.

2021. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Azért más Jézus kereszthalála, mint a mártíroké, mert ő Isten fiaként született és azért jött a világra hogy meghaljon az emberek bűneiért. Szerinted ez a dolog egy lapon említhető akárki más halálával? Mert szerintem nem.
2021. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
De most vagy isten fia vagy isten, vagy nem egyistenhit.
2021. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"Igazságtalanul- vagy nem, ez volt Isten saját szuvenír akarata amit be is végeztetett!"

Marmint Jezus ezt akarta volna? Mert hat Jezus=Isten=Szentlelek, ez a Szentharomsag, nem?

2021. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!