Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt Jézus halálának?

Mi értelme volt Jézus halálának?

Figyelt kérdés
Jézus önként vállalta, hogy megöljék. De mit akart ezzel bizonyítani? Van értelme annak, amit tett? Ez ateistaként érthetetlen.

2018. ápr. 2. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Azt még meg lehet érteni, hogy nem tagadta meg az elveit és a szeretteit.

Én csak azt nem értem, hogy mi köze a halálának az én "bűneimhez".

2018. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

A halálával megváltott minket. A mi bűneinkért vállalta a kereszthalált, azért, hogy mi üdvözüljünk. A mi bűntetésünket szenvedte el gyakorlatilag.


Ez egy nagyon jó videó:

[link]

2018. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a sztorit én se értem, de a poén az, h kb mai napig pap rokon se tudja megmagyarázni.

Sőt, itt se fogják tudni.

2018. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

"bűntetésünket szenvedte el gyakorlatilag."


Kezdődik :D

2018. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok értelme nincs ezredszer is mondani, mert csak dühödten lepontozzák, de talán újdonságként hat, hogy feltámadt? csak a halott tud feltámadni. A tanítás lényege: ha élsz meghalsz, de ha követed Őt - tanítását, feltámadsz és Istennel leszel. Megistenülsz. Teózis

[link]


Csak megjegyzem még -mielőtt lepontozzátok- minden világvallás LÉNYEGE, közös gyökere, magja, hogy a halált legyőző erőt keresi.


Ezért mondta egy gondolkodó, hogy akit nem érdekel a saját halála, és annak túlélése, annak nem érdemes semmilyen vallással foglalkozni. Valószínű nem hallott gyermekkorában a A halhatatlanságra vágyó királyfiról sem mesét (amely tradicionális, jó mesék a vallásokból deriválódtak)

2018. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 KZitus ***** válasza:
39%

Szia


Hatalmas jelentősége van. Kiváltotta az emberiséget az örökött halálból, amit Ádámtól kaptunk "örökbe".

Az röviden. De ha csak ennyit írok róla, az további kérdéseket vet fel.

ha részletesen érdekel, itt olvashatsz utána: [link]

2018. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A sajat sorsodat vetiti elöre
2018. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 pelgrim ***** válasza:
83%

Mi értelme van a halálnak? Jézus halálának nyilvánossága volt az értelme, ezen módon feltámadásával alátámasztotta tanítását, azt hogy az ember számára több van félre téve, minthogy a legjobb esetben hosszú, boldog életet éljen és végül mégis csak arra kényszerüljön, hogy a hanyatlásnak, a halálnak adja át magát.


Képzeljük csak el Jézus tanítványainak meglepetését, lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele, azután, hogy a kereszten látták meghalni. Tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy ember lehetőségeinek láttára, aki a Krisztust valósította meg önmagában és hozta kifejezésre.


Jézus valóban megváltotta azokat akik tanítását komolyan veszik, de nem a bűneiktől, sem azok következményeitől, hanem a tudatlanságtól, a tudat szánalmas állapotából.

2018. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Erről beszéltem.

Egy épkézláb válasz nem érkezett, nem hogy több.

Össze-vissza beszélnek, ők maguk se tudják.

2018. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Az Isten igazsagos.

Az ember bune,lazadas Isten es szeretettorvenye ellen.Az igazsag szerint,ennek kovetkezmenye,az elteto isteni lehelet visszavonasat,vagyis az ember megsemmisuleset kellett volna eredmenyeznie,azonban az isteni szeretet,az ember tervezese elott megoldast kinalt a teremtmeny megmentesere.Isten,lenye egy darabjat helyezte az emberbe,aki emberkent felnove tokeletes-buntelen-eletet elve meghal,s ezzel-mint isten lenyenek egy darabja-megfizeti a bun fizetseget,a halalt.A halal poklabol harmadnap feltamadt,hisz buntelenul halt ertunk meg,s igy,aki hisz ebben az aldozatban,az orok eletet nyerhet kegyelembol.

2018. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!