Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papnak azt mondtam hogy...

A papnak azt mondtam hogy adócsaló vagyok felnyom vagy köti a gyónási titoktartás?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, előtte bemutatkoztál és írásban meg is adtad minden adatodat :)
2021. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Köti a gyónási titoktartás. De a feloldozás feltételéül kikötheti, hogy add föl magad a rendőrségen.


Adócsalásnál szerintem nem szokták, gyilkosságnál tudtommal igen. A hatóság is együttműködik ebben, tehát ha ilyen esetben gyilkosként elmész a rendőrségre, letartóztatnak, de a kérésedre értesítik a papot, aki meglátogat és megadja a feloldozást. Legalábbis ezt mondták hittanon.

2021. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

#1: na igen.... :-DDDD


(szerintem megint valami vallásfikázó trollkérdés amúgy...)

2021. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Köti a gyónási titoktartás.
2021. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg föl fog nyomni és csak azt várta, hogy kifelé menet már a hátadat lássa, hogy felhívja a plébánia és a NAV közötti forróvonalon a hatóságot.


Az igazság az, hogy még talán azt az esetet leszámítva, ha egy zsákfaluban élsz és a helyi papnál gyóntál, mint a falu legerkölcsösebb embere hírében álló mondjuk polgármestere, vagy azt nem vallottad be, hogy te vagy a texasi láncfűrészes gyilkos, akkor valószínűleg már rég elfelejtette, amit gyóntál. Másrészről valóban van gyónási titok is, ami köti a gyóntatót, ami gyónási titok megtartására való kötelmet még a világi büntetőjog és állami bíróság is tiszteletben tart, mint a tanúskodás kötelessége alól felmentő körülményt (ha jól tudom).

2021. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindegy mit gyónsz meg, a titoktartás köti.
2021. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A papnak azt mondtam hogy adócsaló vagyok felnyom vagy köti a gyónási titoktartás?"


Hát ez hamar ki fog derülni.

2021. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
Többezer pedofilt sem nyomnak fel, szóval nem hiszem, hogy egy adócsalót jelentenének.
2021. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
8as bajtárst nem mozerolnak be.
2021. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!