Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a gyónási titoktar...

Szerintetek a gyónási titoktartás mennyire megbízható? Kellene egy kis help, lentebb leírva?

Figyelt kérdés
Erről tök jó lenne, ha beszámolna egy emberke nekem, pl. egy kettős emberölést hazudva a papnak. Én vallásos vok, s ezért nem akarom, csak ezt nem hiszem el igazán, h tuti biztos ez a dolog, mert azért a pap is csak ember. Engem meg kitagadnak itthon, ha játszom az egyházzal. :D Pedig a vallással semmi bajom amúgy, az tök jó sztem.

#gyónás #megbízhatóság #titoktartás #help vki #kíváncsi lennék
2014. márc. 12. 02:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
100%osan megbízható. Ja, és tudod Isten, ha hiszel benne, ha nem látja mit csinálsz. Ahogy, ha a gyónással a pap visszaélne ő nála is látná. Ha vallásos vagy tudd..., h csak ez számít leginkább, h Isten mindent lát, és hall...és tud.
2014. márc. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:

Úgy tudom és ez elég biztos, hogy a gyónási titokba változás állt be a téren, hogy ha valaki bűncselekményt követ el, azt jelenteniük kell. Vizsgálható és a pap nem tarthat vissza tudomására jutott információt.

Remélem ez senkit nem botránkoztat meg, mert ez az egészséges hozzáállás.

Bűnözőknek is megbocsát Isten, de attól még a törvényes szankciót megérdemlik.

Ez két külön dolog.

2014. márc. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a gyónási titokban változás! Ha gyilkosságot vall be a gyónó, akkor csak annyit tehet, hogy nem ad neki feloldozást, csak akkor, ha vallomást tesz a rendőrségen.

Annak viszont kicsi a valószínűsége, hogy egy gyilkos elmegy gyónni!

2014. márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Úgy tudom és ez elég biztos, hogy a gyónási titokba változás állt be a téren, hogy ha valaki bűncselekményt követ el, azt jelenteniük kell."


A gyónási titok szent. A papoknak nem kell jelenteni semmit. A kérdező logikáját viszont nem értem. Miért hazudna valaki gyilkosságot gyónás közben?

2014. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es:


Mondjuk, h megnézzük ezzel, h mennyire is szent az a gyónási titok, azért. Én mondjuk ezt megnézném pl. a mise után vár-e rám mondjuk két rendőr egy ilyen gyilkosság beismerése után.


Amúgy óvatosan az itt írtakkal, mert a híradóban is benne volt múltkor a gyk. De frankón láttam. :D

2014. márc. 12. 09:04
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as: Ez milyen már, h nem ad feloldozást neki??? Ennyit arról akkor, h mindent megbocsát Isten?
2014. márc. 12. 09:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a pap feloldozást ad, az csak akkor érvényes, ha a bűnös elvégzi a kiszabott penitenciát! Gyilkosság esetében ez a rendőrségen való jelentkezés.

Bűnhődés nélkül nincs bűnbocsánat.

Ha egy pap megszegi a gyónási titkot, és ez kiderül, az illetékes püspök eltiltja a papi hivatás gyakorlásától.

Elég sok katolikus papot ismerek, mert az öcsém is esperes-plébános.

Tehát tudom, hogy mit írok.

2014. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom és ez elég biztos, hogy a gyónási

titokba változás állt be a téren, hogy ha valaki

bűncselekményt követ el, azt jelenteniük kell.

Vizsgálható és a pap nem tarthat vissza

tudomására jutott információt." Rosszul tudod nem állt be semmilyen változás a pap csak akkor árulhatja gyónási titoktartást, ha feladja a hivatását. [link]

2014. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez milyen már, h nem ad feloldozást neki??? Ennyit arról akkor, h mindent megbocsát Isten?"


Ha te valóban valláos lennél, akkor tudnád, hogy feloldozást az őszintén megbánt bűnök alól lehet kapni. Ha valaki a gyónást arra használja fel, hogy szórakozzon, akkor legkevésbé sincs, amit meg kellene neki bocsátani.


Amúgy a papok úgynevezett tanúzási tilalom alatt állnak, vagyis olyan kérdésekben, amiről esetleg gyónás útján értesülhettek, ki sem lehet őket hallgatni, és az esetleg így tett vallomásukat az ügy kapcsán nem lehet figyelembe venni. Vagyis hiába tenne a pap bejelentést, nem állnának ott a rendőrök a templom ajtajában.

A gyónási titkot megszegő papot pedig az egyház azonnal kiközösíti.

2014. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ennyire:


[link]


Üdv.

2014. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!