Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha félek, hogy a...

Mit tegyek, ha félek, hogy a pokolra kerülök ? Ha valaki a pokolba kerül, nincs visszaút ? Nincs menekvés ?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a tüzes levesbe dobjanak engem. Nem tartom magam jó embernek, ugyanakkor szerintem gonosz se vagyok nagyon, nem vagyok se Sztálin, se Hitler. Soha nem öltem, nem gyilkoltam, nem loptam. De egyes írásokkal a Bibliában nem értek egyet. És félek, hogy emiatt elkárhozom....

2021. ápr. 7. 21:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Hát én őszintén szólva nem hiszek ebben az egészben, de nem azt mondom, hogy nincs semmi valósagos alapja........mindegy ebbe nem megyek bele. Én katolikus suliba járok és ott azt tanítják, hogy senki nem kerül rögtön a pokolba, hanem a tisztítótűzbe kerül először és ha megbánja a bűneit a mennybe megy..... egyébként, ha nem követtél el főbb bűnt és megbántad vagy meggyóntad, akkor nem kerülsz pokolra. De mondom én nem hiszek ezekben
2021. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Például a 6.parancsolat egyes elemeivel nem értek egyet. A többivel igen.


Szerintem csak az a bűn, ha egy ember árt a másiknak. Ha 2 ember kedvére válik valami, az nem bűn. Ezért a felfogásért a Pokolban fogok rohadni az idők végezetéig ??

2021. ápr. 7. 22:09
 3/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan naponta szorongok emiatt. A szüleim nem így neveltek... Nem tudom, mit tegyek...
2021. ápr. 7. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A tisztítótűzbe kerülnek azok, akik a legjobbat keresik hogy arra törekedjenek, de hiányos a tudásuk, hibáik vannak, tehát lényegében mindenki oda kerül. Ott hagyják el hibáikat, csak az Isten segítségével végzett megtisztulás után kerülnek a mennyországba.


Ami a Biblia értelmezését illeti: az együttérzésre kell hallgatni. "Aki szereti felebarátját, a törvényt betartotta."

Sok leírás az adott korban mozdította el az együttérzés irányába a törvényeket, de ma már sokszor emberségesebb törvényekkel oldják meg ugyanazokat az ügyeket.

2021. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ami a 6. parancsolatot illeti: valószínűleg tapasztalod majd, hogy az károsítja a lelked, ha utána nem törődsz az illetővel, ha felőletek a másik fél éhen is halhat.

Az nem jó, ha kavarognak egymás körül az emberek, és senkire nem számíthat tartósan.

A pokolba kerüléshez tisztánlátás és tudatos ellenszegülés kell, a kevésbé súlyos károkozások és bolyongások következménye elsősorban az, hogy meg kell látnod, miért káros és helyette mi az egészséges.

2021. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5: Nekem az sem egyértelmű, hogy mi számít paráznaságnak. Ha nem születik a szexből gyerek ? Miért lenne kötelessége mindenkinek gyereket gyártani ?


Ha 2 ember felelősen szexel egymással, akkor nem lehet probléma. Én nem azt mondom, hogy fűvel-fával oké, de nem értem, hogy pl egy meleg párról, akik csak boldogok szeretnének lenni, miért beszél ilyen gyűlölettel a Biblia....

2021. ápr. 7. 22:24
 7/16 A kérdező kommentje:

De nem csak a melegekre akarom kihegyezni. A házasság előtti szex tilalmával sem értek egyet. Vagy hogy ha valaki nem jár templomba, akkor elkárhozik.


Attól még lehet jó ember, hogy nem jár misére. Mi van, hogy valamivel azért nem értek egyet, mert így gondolom, mert nem ártok vele senkinek és nem az a célom, hogy Istent szándékosan megbántsam vele ?

2021. ápr. 7. 22:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Két helyen van hosszú leírás a Bibliában, amit aztán 10 parancsolatnak rövidítenek az egyházak.

Az eredeti szövegben a 10-es szám se szerepel, csak a hosszú leírás. Amit az egyházak köré építettek, azt én a szöveghez mérem. Sokszor nem látom a szövegben megalapozottnak ezeket az egyházi állásfoglalásokat.

A melegekről az alábbi idézet jut eszembe, Jézus mondta: "Isten atyáitok szíveinek keménysége miatt mondta ezeket." Az Istentől Mózes által továbbadott, a válás írásos eljárásáról kérdezték, s Jézus erre mondta, hogy eredetileg nem volt megengedve a válás, de ez követhetővé tette a zsidók számára Mózest, neki ezt kellett mondania, hogy kövessék.

A melegek kapcsán valószínűleg ugyanígy a kor emberei számára követhető dolgot mondott, amire fogadókészek, így el lehet kezdeni tanítani a népet.

2021. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem baj, ott lent több az ismerős :)
2021. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Alap katolikus tanítás, hogy a bűn tudva és akarva van elkövetve. Tehát ha valaki mást tud, vagy mást következtet, azért jut eltérő eredményre, az nem bűn. Pl. azért egy bizonyos helyre siet, mert úgy tudja, ott kell többet segíteni, és olyanok tájékoztatták akiket ismer, tudásukat megalapozottnak tartotta.


A misére járásnak köze nincs ahhoz, ki kárhozik el. Jézus mondta, hogy aki mondogatja, Uram, uram, nem feltétlenül kerül be a Mennyek Országába. Az kerül be oda, aki teljesíti Isten akaratát. (Isten természetesen figyelembe veszi, miről tudunk és mit látunk előre.)


Ismét a 4. hozzászólásomra tudok utalni, hogy az együttérzés a döntő, nem az, kívülről hozott szabályokat betart-e valaki. (Főleg, ha közben úgy látja, az káros.)


Jézus beszélt arról, amikor egy vámos és egy mintapolgár imádkozik a templomban: a mintapolgár az első sorban dicséri magát, a vámos a hátsó sorban kér bocsánatot Istentől. A vámos nézett szembe hibáival, ő igazult meg, a (mindenképpen tökéletlen) mintapolgár ítéletet hozott magára.

Jézus azt is megemlíti, amikor Dávid és kísérői bementek a templomba és megették a megszentelt kenyereket, amiknek nem ez volt a rendeltetése. Ott se az előírás számított: szükségben voltak, éheztek, s az előbbre való volt, mint az előzőleg meghozott szertartásos szabály.

2021. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!