Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolat teljes megszakítása...

Kapcsolat teljes megszakítása szülőkkel, hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Anyakönyv szerinti anyám és apám évek óta csak keserítette az életemet. Rendőrségi ügyig jutott a dolog (családon belüli erőszak), de nem lett belőle semmi, mivel öcsém is nagykorú. "Anyám" az urát választotta, eldobta két gyerekét. Én több mint fél éve abszolút nem beszélek vele, "apámmal" már évek óta. Míg ott laktam sem már. Öcsém ott lakik, őt tudják irányítani. Anyám rámírt születés és névnapomon, de annyi volt. Pénzem kicsalták, elvették míg ott laktam, érzelmi zsarolás, fenyegetőzés. Saját cuccaimat nem adják ide. Nagypapám dolgait elvitte, vissza nem hozza. A probléma, hogy a papáék a kezesek a hiteljükre. Így vergődni nem vergődhetek, mert rajtuk csattanna az ostor. Én elköltöztem, mivel már olyan szinten voltam, hogy vagy onnan elmegyek, vagy öngyilkos leszek. Azóta a dolgaim rendeződtek, ami cuccom még ott van azt megpróbálom elhozni. Lassan elveszem a barátnőmet, lesz lagzi is. Viszont az tuti, hogy meghívni nem fogom őket. (Ezért anyós kicsit haragszik) Viszont mégis rosszul esik, hogy barátnőmet is csak piszkálják, háta mögött hordják el, engem nem hívott fel egyszer sem egyik sem. Én eleinte hívtam anyám, de csak azért, mert a nagyszülők kérték. Anyósomék szeretnek, mindenben támogatnak minket, igaz, én is úgy állok hozzájuk, de ők is szinte gyerekükként szeretnek. Imádok velük lenni, viszont érzelmileg még nagyon rottyon vagyok, ez nagyban kihat a kapcsolatunkra is, de elfogadták. Mit javasoltok, mit tegyek, hogy helyre jöjjek? Igazából nem érdekel már a pénz sem, mert -eddig- csúnya dolog, de aki ártott, mind visszakapta a sorstól. Ezek is vissza fogják. De nem tudok túllépni rajta, hogy mai napig én vagyok a szar szemét, én vagyok az oka mindennek, és ezeket mai napig visszahallom. Soha többé nem akarok velük beszélni, látni sem akarom őket. De valahol mégiscsak rosszul esik, és fáj, hogy ide jutottunk. Nem tudok és nem is akarok tenni ellene. Valahogy feldolgozni szeretném, hogy rendbejöjjek érzelmileg, testileg, lelkileg. Pszichológusra most nem fog jutni. Azt mondják, hogy egy gyerek megváltoztat mindent. De azt nem akarom, hogy úgy nőjön fel, hogy ha rám rámjön, akkor 2-3 napig elvonuljak, és ne beszéljek senkivel. (Most van ilyen, hogy 2 napig csak magamban őrlődök) bocsánat a hosszú szövegért, remélem tudtok segíteni. 23F

#anya #menekvés #Rosszapa #rosszcsalád
2019. nov. 11. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyósodékkal valòban annyira jò a kapcsolat, mint ahogy állítod, akkor tudniuk kell, miért nem szeretnéd meghívni a szüleidet, és melletted kellene állniuk. Ez az egyik. A másik, hogy soha nem szabad ilyen dolgok miatt örlődni, én is keresztül mentem ezen "apámmal".

4 éve semmit se tudunk egymásról, azóta nyugodt az életem. Van Párod, új családod, velük foglalkozz, belőlük meríts erőt! Légy büszke magadra, állj a sarkadra, és légy boldog! :)

2019. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, pszichológusra nem fog jutni, mégis azt javasolnám, hogy időnként mégiscsak jó lenne, ha szakértőt is bevonnál. Nem csak abból állhat a segítség, hogy hosszú időn át, gyakori terápiát kapsz, hanem lehet kevesebb alkalommal is, ha te benne vagy egy aktív lelki munkában. Abból, amit leírsz, van erre képességed és szándékod is. Lehet csoportban is gondolkozni. Vannak olyan gyász-csoportok, ahol nemcsak konkrét haláleset, hanem mindenféle veszteség feldolgozásában segítséget adnak-kapnak az emberek. Vannak életvezetési tanácsadók (coach-ok) is, ilyennel is érdemes próbálkozni, ha, mint említettem, nem azt várod, hogy valaki "kiszerelje" belőled a problémát, hanem alkotó módon, aktívan beleállsz és még a környezeted is segít. Privátban neveket is tudok küldeni.
2019. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kedves #2-es vàlaszoló nagyon jò dolgokat írt, annyival kiegészíteném, ha nem bànja, hogy a legtöbb nagyvàrosban (kisebbekről nem tudok nyilatkozni) van ingyenes pszichológiai szolgálat. Vannak ingyenes lelkisegély telefonszámok is, ráadásul anonim mind, elsőre lehet az is segìtene, ha valaki meghallgat. Sok erőt és kitartást kívánok!
2019. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az egyik barátom járt hasonló cipőben, mint te. Őt is rendszeresen bántalmazták kiskorában, de 18 évesen fogta magát és a Vajdaságból Budapestre költözött, munkát talált, beiratkozott egyetemre és lassanként elkezdte rendbetenni az életét.


Amikor ezekről beszélgettem vele, azt mondta, első lépésként a negatív belső párbeszédeket kellett megszűntetnie. Tudnod kell, hogy nem te vagy a hibás azért, ami veled történt és ezért nem okolhatod magadat! Mindig vedd körül magad olyan értékes emberekkel, akiknek a gondolkodása erőt ad, akiktől tanulhatsz. Ezáltal a saját önbecsülésed is javulni fog.

2019. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Segít a feldolgozásban,ha sokat beszélsz a problémáról.Új gondolatokat,új megoldásokat találsz,ami más irányba is kiterjed.

El kell mondanod az *anyós,apósjelöltnek* a legszebb napotokat /házasságkötés/ nem akarod megosztani,elrontani a szüleid jelenlétével!

Ez a ti napotok és nem kívánod,hogy egy életen keresztűl benned maradjon az általuk okozott sérelemmel,ugyanis az emlékekben a kettő összeforr.

2019. nov. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sokkal fontosabb lenne, ha pszichológusta "jutna", mint lagzira, gyereket meg addig még véletlen sem szabadna vállalni, amíg nem vagy egészséges lelkileg, mert öt meg te fogod tönkretenni.
2019. nov. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csakis szakemberrel együtt. Ez egyedül nem megy.
2019. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudtad, hogy a tehenek tudnak sírni? Rendesen folyik a könnyük és bőgnek, ha használod a google-t, találsz róla videókat is. Hogy most ez hogy jön ide? Úgy, hogy ezt a jelenséget a férjem elevenítette fel könnyek között... Őt egy szadista apa nevelte fel, nem csak szidta, ütötte és megszégyenítette, de több alkalommal állatverésre, kínzásra, ölésre is kényszerítette a tanyájukon, veréssel vagy annak kilátásba helyezésével. Egyszer egy támadós kakast kellett félholtra vernie, máskor “rossz” kutyát, kecskét, ha kiszökött a karámból vagy felrúgta a vedret.... Pedig a legszebb lelkű, legjóságosabb ember, akit ismerek, teljesen megbízom benne. Mára nagyjából feldolgozta a traumáit, de ezt kitartó önismereti és feldolgozási munka előzte meg. Ami neki segített, arról szeretnék írni.


Először is a beszélgetés. Sok. Nekem is megvan a magam keresztje, ezekről a dolgokról nagyon sokat és részletesen beszélgettünk egymással. Ha nincs olyan párod vagy barátod, akivel ezeket megbeszélheted, akkor próbálkozz az interneten (akár itt is), vagy valamelyik, fent ajánlott önsegítő csoportban.


Kerestük a terapeuták könyveit, előadásait. Rendszeres esti program volt nálunk például Feldmár András vagy Máté Gábor valamelyik youtube-előadásának megnézése, utána beszélgetés arról, amit kiváltott. Feldmár Andrásnak van egy rövid, kb. 20 perces videókból álló, folyamatosan bővülő sorozata, a Heti Agymosó. Nem profi súdióbeszélgetés, hanem webkamerás, ne ijesszen el a minőség. Ebben beküldött kérdésekre válaszol. Neki is van egy szókimondó, nyílt stílusa, mint Csernusnak. Nagyon sok kérdésben magadra fogsz ismerni, úgy érzed, mintha neked intézné a szavait. A férjemre nagyon jó hatással volt ez a sorozat, egyrészt mert mások is hasonlón mentek keresztül, mint ő, másrészt mert igen sokszor hallotta szinte ugyanazt megoldásként, megnyugtatásként. Feldmárnak van egy kicsi, rövid, szintén kérdésekből összeállított könyve, az a címe, hogy “Hogyan lesz a gyerekből felnőtt?”, nagyon jó és olvasmányos kis kiadvány, itt megvan a könyvtárban. De Máté Gábor könyveit is tudom ajánlani.


A legnagyobb lökést (megváltást) aztán egy, mondhatni alternatív módszer hozta neki. Több év pszichoterápiát ki lehet vele váltani, olyan hatása van az agyra a vizsgálatok szerint, de megkéri az árát. Ezt nem mondom el, ha a fent ajánlott két szakembertől elég előadást megnézel, meg fogod találni, de nem ajánlom, hogy rögtön belevágj, előbb meg kell előznie némi önterápiának.


El kell hinned, hogy nem te vagy a hibás! Valószínűleg akik bántottak téged, ők is hasonlókon mentek keresztül, de ez még nem mentség arra, ahogy bántak veled!

2019. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!