Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ajánlott kiolvasni a...

Hogy ajánlott kiolvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy az elejétől a végéig, de olyat is hallottam hogy úgy nem jó mert a Biblia nem egy regény. Érdekelne a témában jártas emberek válasza, de bárkitől elfogadom :)

2021. ápr. 15. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezz meg egy papot a témában.
2021. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%
Általában azt ajánlják kezd János evangéliumával. Szerintem a legjobb a Csia Lajos féle fordítás. Ha lesz kérdésed keress egy valóban hívő közösséget, szívesen segítenek.
2021. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásos, de én is János evangéliumát ajánlom R. D. Laing ajánlásával.
2021. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Újszövetség elolvasásával érdemes kezdeni. Ha Ószövetségen akarnád előbb átrágni magad, az életkedved is elmenne mire a lényeghez jutnál.

Újszövetségben érdemes elmélyülni.

Később Ószöv.ből Mózes 1,2, bölcsességi irodalom úgymint Példabeszédek, Jób, Zsoltárok, Prédikátor könyve. Jónás könyve is jó, akár kezdeti kedvcsinálónak Ószöv-ből.

Ószövetséghez ajánlott segédkönyv is, Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó). Másik segédkönyv ez vékonykább: Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó).

Ószövetség tartalmát egy jobb Gyermekbibliából is meg lehet ismerni, ha Újszövetség mellett rögtön azokat a történeteket is tudni akarod.

2021. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak nagyon elszánt olvassa végig elejétől végig. Mózes ötödik könyvénél szokták abbahagyni, mert egy ismétlő összefoglalás. Azért kicsit attól is függ, milyen korosztály vagy, Krisztus igazságát keresed (evangéliumok) , vagy fiatalként erkölcsi útmutatást szeretnél, erkölcsi tartást (Példabeszédek könyve) , vagy vigaszt keresel (Jób könyve), ellenségtől szeretnél megszabadulni (Dávid története, énekei), Messiás eljövetele után kutatsz (Dániel könyve),
2021. ápr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

A Bibliát nem lehet úgy olvasni, ahogy egy krimi könyvet sem, hogy a közepén kezdjük, a bűntény megoldásával. Fontos kérni Isten szellemét, hogy segítsen nekünk helyes megvilágításban olvasni, és az is fontos, hogy ha valamit nem értünk, tegyünk fel kérdéseket:PL: Mit akar ezzel nekem Isten mondani, mit tanulhatok ebből, Milyen érzései voltak az akkori embereknek, és Istennek velük kapcsolatban, stb.

Ezután érdemes a lábjegyzet alapján kutatni a válaszok után.

A Biblia megmagyarázza önmagát.

2021. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én azt tanácsolom, hogy először Lukács evangéliumával kezdd, utána Apostolok cselekedeteivel folytasd. Mindkettőnek Lukács - egy görög orvos - a szerzője, aki egy barátjának írta le az eseményeket, amiknek alaposan utánajárt. Ezután érdemes esetleg János evangéliumával folyatni, ami egy tudatos kiegészítő evangélium, amit János - Jézus szeretett tanítványa írt le. Ő főleg Jézus életében az utolsó hét eseményeire fókuszál.

Ezek hátterén érdemes megismerni az emebriség őstörténetét, és a zsidó nép születését és történeteit, akik kezdetektől fogva várták a messiás megjelenését.


Üdv. Péter

2021. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

"A Bibliát nem lehet úgy olvasni, ahogy egy krimi könyvet sem"


A Biblia nem egy könyv, hanem egy könyvtár,66 írással különböző szerzőktől, korokból, műfajjal.

Biblia jelentése könyvEK.

2021. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Regen nekem is azt mondtak hogy az evangéliumok majd tobbi újszövetségi könyvek ma mar inkabb ugy vagyok ezzel es latom hogy aki igazan nagy vilagossaggal rendelkezik az az egyszeru de hatásos módszert alkalmazza elejéről a vegeig ahogy jön ugyanis minden ujra olvasasnal mar magasabb szinten fogod kezdeni en ezt javasolnám ne az legyen az elso szempont hogy arra menj ra minel élvezetesebb szöveget olvass lesznek igy ugyanis nehezen ertheto szárazabb dolgok de megeri hosszu tavon
2021. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem kell rágörcsölni... Olvasd el belőle ami a szívedet megmelengeti... Nem fontos az egészet!!!
2021. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!