Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bibliai rész az ami a...

Melyik bibliai rész az ami a legjobban ajánlott a fiatal korosztálynak?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 16:29
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
44%
Szodoma és Gomora!
2016. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
30%
Amikor Ábrahám ki akarja végezni Izsákot Isten kérésére.
2016. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
31%
Egyik sem. Olvassák el az egészet, mert az alap műveltséghez tartozik, de ne higgyenek el belőle egy szót sem.
2016. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és esetleg azt eltudnátok mondani hogy ezek az újszövetségen belül hol vannak?
2016. aug. 9. 19:42
 5/48 anonim ***** válasza:
51%

Csak felületesen olvastam végig az előző válaszokat, de szerintem az összes az Ószövetségben van.


Egyébként meg nem tudom, miért kell gyalázni a Bibliát (akinek nem inge, ne vegye magára), mindenki abban hisz, amiben akar, ha nem hívő valaki, felőlem oké, de ettől nem kéne gyalázkodni, és alpári módon viszonyulni ehhez, ilyet csak a bunkó, tajparaszt tesz. Most nem akarok a Bibliából idézgetni, az én üzenetem ez lenne a fiatalsághoz, hogy attól, hogy te mást gondolsz, még nincs jogod gyalázni másnak a hitét.

2016. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
17%

Ennyi hozzáértéssel inkább hagyjad.

Ha mindenféleképp az újszövetségből akarsz akkor válasz valami szenvedéstörténetet. Azt szeretik a gyerekek. Legalábbis a keresztények ezeket erőltetik rájuk.

2016. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Így konkrétan nem tudnék egy jelenetet sem kiemelni. Viszont nagyon sok, kimondottan gyerekeknek készült Biblia-kiadvány van, sok képpel és gyermekibb nyelvű megfogalmazással.

Ha tinikre gondolsz, akkor az Ószövetségből a Teremtés könyvének első fele, valamint az Újszövetségből egy teljes evangéliumot javasolnám, mert ezek azok a részek ,melyek úm. kiemelik a legfontosabbakat.


A fenti fumigálóknak pedig a Jelenések könyvét javaslom, hogy megismerhessék ,hogy lesznek majd a "kukába dobva".



23f

2016. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenc igém a Máté 6,33. :)


17/L

2016. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat.
2016. aug. 10. 00:39
 10/48 anonim ***** válasza:
60%

7-es. Az utolsó mondatodat imádom. Hogy lesz mindenki aki nem hívő és nem hasznos a kukába dobva és hogy ez a jelenések könyvében milyen jól meg van írva.

Hiszen ha sok embert akarsz irányítani akkor a félelem a legjobb eszköz.

2016. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!