Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hívőknek tilos a...

A keresztény hívőknek tilos a szerencsejáték vagy nem ajánlott, esetleg mindegy?

Figyelt kérdés

2017. márc. 10. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden szabad, de nem minden használ.
2017. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Tilos.

(Ézsaiás 65:11) . . .akik elfelejtitek szent hegyemet, akik asztalt terítetek a jó szerencse istenének, és akik kevert bort töltötök színültig a sors istenének.

2017. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam a megadott részt (Ézsaiás 65:11).

Ezt ki mondja, Jézus Krisztus?

2017. márc. 10. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

A teljes Írás Istentől van.

(2Timóteusz 3:16) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre,


Az Ézsaiásnál írtak lábjegyzetében ez a vers olvasható


(1Korintusz 10:20) . . .azt mondom, hogy amiket a nemzetek áldoznak, démonoknak áldozzák, és nem Istennek; én pedig nem akarom, hogy részestársaivá legyetek a démonoknak.


A szerencsejáték arra épül, hogy valaki mások kárán gazdagszik meg. Ez azonban ellentétes a Biblia következő tanácsával: „őrizkedjetek mindenfajta mohóságtól”

A szerencsejáték önző célon alapul: megnyerni azt a pénzt, amit mások elveszítettek. A Biblia ezzel ellentétben azt tanácsolja, hogy „senki se keresse a maga hasznát, hanem a másikét” (1Korintusz 10:24).

Amikor egy játékos beleéli magát, hogy nyerni fog, tulajdonképpen abban bízik, hogy majd ő kapja meg azt a pénzt, amit mások elveszítenek.

2017. márc. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezenkívül, máris nem Istenbe veti bizalmát, aki fenntart mindenkit, és a Teremtő nem ígért gazdagságot, hanem az mondta, hogy az alapvető életet fenn tartó dolgokat megkapják azok, akik első helyre teszik életükben Isten királyságát, így nem kell aggódni, hogy mit vegyenek fel vagy hol fognak lakni, vagy mit esznek isznak, mert ezért a nem keresztények törik magukat


(Máté 6:25) 25 Ezért azt mondom nektek, hogy ne aggódjatok tovább a lelketek miatt, hogy mit fogtok enni, vagy mit fogtok inni, vagy a testetek miatt, hogy mit fogtok viselni. . . .

(Máté 6:31, 32) . . .« 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Hisz tudja a ti égi Atyátok, hogy szükségetek van mindezekre.

(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.

2017. márc. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom egyetlen Krisztus követőnek sem,hogy amikor lottót vett telepohárral igyon bort,a "szerencse istenére".
2017. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szp72 ***** válasza:
84%
A játék nem tilos, a szerencsejáték sem tilos, amennyiben tényleg csak játékról van szó, s nem életeket megnyomorító szenvedélyről. Mivel azonban sok esetben mégis az utóbbiról van szó, ezért megfontolandó és kerülendő, de végül is nem tilos. Önmagában nem bűn sem sok pénzt veszíteni sem pedig nyerni, de mindkettő adott esetben tönkre teheti az embert.
2017. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg mondom őszintén, hogy én is dilemmában voltam a sportfogadást illetően, és nem tudom, hogy bűn-e de valahol magát az egész rendszert, ahogy működik, azt inkább nem jónak éreztem, mint jónak, szóval inkább nem csinálom.
2017. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 11. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:

A szerencsejáték arra épül, hogy valaki mások kárán gazdagszik meg.


Amely mások szintén betették a pénzt a játékba, hogy hátha ők nyernek, de ők is számolnak azzal, hogy nem nyernek, így lemondanak a pénzről a győztes javára, akárki is az. Nem azoktól van a pénz, akik nem akarnak játszani.


Továbbá a Szerencsejáték Zrt. szponzor is, a művészeteket pártolja.

2017. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!