Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szeretet miert hagy...

Ha Isten szeretet miert hagy olyan jó lelkű embereket szenvedni?

Figyelt kérdés
A papám is ledolgozta az életét mégis szendved szegény😢😢😢 beteges, meg sok ártatlan gyerek meghal... ilyenkor holvan az Úr? Én szeretem az Urat hiszek benne Istenben Krisztusban szentlelekben
2021. ápr. 18. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert Isten egy mese, egy kitalált figura, mint a Mikukás, a Húsvéti Nyuszi, meg a Pumukli. Nem valódi. Érted?
2021. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Jézus a megtestesült Isten volt, mégis szenvedett, az emberek még keresztre is feszítették, hogy van ez?

Talán úgy, hogy Jézus saját példáján keresztül mutatta meg, hogy a szenvedés nem csak egyfajta átok lehet, mint azt sokan vélték akkor helytelenül, hanem egyfajta imádság, könyörgés Istenhez.

2021. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
2-es, ez hogy válasz erre a kérdésre?
2021. ápr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

1-es, mi az, hogy Pumukli, kitalált?!?!


Amúgy a vallási kérdésekre nem feltétlen lehet ilyen racionális válaszokat kapni.

2021. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2%

Mert még nem lépett érvénybe Jézus áldozata. Más részt még nem Isten vezetése alatt élünk. Akik a jelenlegi világrendszerben keresztény életet élnek, azokról nem mondta, hogy Hawai, Dj, napfény lesz az életük, de nem is enged felettébb nehezen élni, mint amit elbír.

Sajnos ezeket nem tanítják meg, ezért születnek ilyen kérdések azoktól is, akik állítólag meg vannak keresztelve, és az szerint élnek. De nem ismeri sem Istent, sem azt amit közöl velünk.

2021. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

"de nem is enged felettébb nehezen élni, mint amit elbír."

Ha meg mégis, akkor meg majd azt mondjuk, hogy az nem volt igazi keresztény, biztosan nem hitt eléggé.

2021. ápr. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

"de nem is enged felettébb nehezen élni, mint amit elbír."

Mondd ezt annak a rengeteg embernek, aki belehalt.

Ja, hogy NÁLUNK mostanában nincs háború, se pusztító világjárvány, se működő vulkán?

Na igen. Szerencsések vagyunk.

Más meg nem.

2021. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

A halál jelenleg az örökölt bűnre való hajlam miatt van, és Isten a fia halálának értékét fogja felhasználni, a halottak felébresztésére.

Ha valaki nem érti vagy nem akarja megérteni, hogy miért kell várni, az önző, türelmetlen, és nem bízik Isten ígéretében.


6.

Én ilyet nem mondtam. Ugyan is nem csak azok szenvednek, akik Isteni önátadásban élnek. Rájuk ugyan úgy vonatkozik Isten büntetése, vagy az is, hogy nem csak a jóknak ad esőt, termékeny időket.

Igen, van mikor a halál a "kivezető" út, mert lehet, hogy nagyobb szörnyűségtől mentette meg, hogy ne szenvedjen.

2021. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Demion ***** válasza:
80%

"Isten a fia halálának értékét fogja felhasználni, a halottak felébresztésére."


Ennek a mondatnak csak szerintem nincs értelme?

2021. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mansour ***** válasza:
51%

"Ennek a mondatnak csak szerintem nincs értelme?"

De van, ha megfelelő kontextusba helyezed. Pl. Isten valami fantasy társasjátékot játszik, amiben húzott egy olyan kártyát, hogy "A fiadat megölték, ezért kétszer kimaradsz a dobásból, de ezt a kártyát a játék során bármikor felhasználhatod a halottak felébresztésére." :)

2021. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!