Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet elhinni, hogy...

Hogyan lehet elhinni, hogy Isten szerette Jézust, egyetlen fiát, amikor szörnyű fájdalmakat mért rá, és szenvedni hagyta? Hogyan lehet ezt szeretetnek nevezni?

Figyelt kérdés
Légyszi, ne idézzetek a Bibliából, illetve más szerzőktől. Ha lehet kérnem, csak saját "kútfőből" született véleményeket írjatok! Köszönöm!
2008. szept. 19. 23:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Először is nehezet kérsz azzal, hogy csak saját kútfőből válaszoljak. Mintha azt kérnéd, hogy anélkül válaszoljak történelmi kérdésre, hogy idéznék akármit is, ami megjelent történelemkönyvben. A vallásos irodalom rengeteg értelmezést adott már.. mindegy..


Az isteni szeretet az adás szeretete, Isten mindent nekünk akar adni. Annyira szeret, hogy nekünk adta a szabad akaratot is. Isten olyan lett ebből a szempontból, mint a hegytetőn álló ember, látja, hogy két autó össze fog ütközni, de nem befolyásolja a vezetőket, nem tehet róla, hogy baleset lesz.


A szabad akarattal pedig egyszerűen a mi kezünkbe adta a döntést, hogy mit teszünk. Nem okolhatjuk Istent a szenvedések nagy részéért, meg azért, hogy miért hagyja hogy szenvedjen az ember, szenvedjen Jézus. Azért hagyja, mert megengedte nekünk, hog mi döntsünk, mit teszünk, és mi/ők úgy döntöttek, hogy Jézust meg kell kínozni és meg kell ölni, hogy háborúznunk kell és rabolni meg ölni.


Nem lennél felháborodva, ha Isten elvenné vki szabad akaratát, ha csak egy báb lenne a kezében, ha pl. Te nem dönthetnél, hogy jobbra vagy balra fordulsz-e a sarkon? Dehogynem.


De ha rosszul döntünk és fájdalmat okozunk, akkor rögtön előkerül, hogy miért hagyja Isten. Nos ezért:


Szabad akaratot adott nekünk és mi erre használjuk/tuk fel!

2008. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerette. "Megengedte" neki, hogy azt tegyen amit csak akar. Ugyanúgy mint bármelyikünknek. Jézus elviselte a saját döntéseinek következményeit. :)

A felelőségteljes szülő nem akadályozza meg a gyermekét abban, hogy önmaga legyen. És nem próbálja enyhíteni a döntések következményeit mert ezzel a tanulást, a fejlődést gátolja. "Csak" biztosítja a gyermekét róla, hogy mindig számíthat rá ha hozzá fordul segítségért és ami a legfontosabb: biztosítja a feltétel nélküli szeretetéről.


Viccesen leírhatnám, hogy hogyan enyhíthette volna a szenvedéseit...

"Kisfiam, ne barátkozz ezekkel a furcsa emberekkel. Tanulatlan, műveletlen bunkók. Én nem ezt az utat szántam neked!...


Drága fiam! Nem lesz ennek jó vége. Figyeld meg, még a végén börtönben végzed!...


Kisfiam! Nagyon örülök, hogy ilyen jószívű vagy de azért nézhetnéd a saját érdekeidet is néha. Már felnőtt vagy, aztán se család, se munka. Így akarsz élni?


Fiacskám, meg kell néha alkudni. Az élet már csak ilyen. Ők az erősebbek. Mondd amit hallani akarnak, aztán kész. Lényeg, hogy te tudod mit gondolsz a világról. Nem kell azt mindenkinek tudni...


Rendben. Most utoljára leszedlek innen. Kapsz egy kis orvosságot és akkor nem fog fájni. De ígérd meg, hogy nem csinálsz ilyet többet!!!"


Ebből nem lett volna megváltás... :)))

2008. szept. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszettek a válaszok, köszönöm!

A kérdésem feltevésének oka az ÖRÖK kétség(em): vajon nem MI emberek gyátjuk ezeket az ideológiákat, azért, hogy meg tudjunk magyarázni valami számunkra érthetetlent?

Nem mi próbálunk a "misztikus"ból hihetőt formálni?

A második hozzászólás "vicces" válasz volt Isten lehetséges reakcióiról... - szóval igen, ha ISTEN volt, miért ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal?

2008. szept. 20. 07:57
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért kértem, hogy ne idézzetek sehonnan, mert az olyan, mintha kipuskáznád a választ egy vizsgán :)) (jó, persze, ez nem vizsga).

Én, amikor kérdésre válaszolok, sosem idézek a kedvenc versemből, vagy regényemből, mert egyrészt, nem biztos, hogy az a másik személy ugyanúgy értelmezni azt, ahogy én, másrészt szeretem a "szabad" gondolatokat... Tehát, ha válaszadásra a Bibliát használjuk föl, akkor fogalmazzuk meg a saját szavainkkal, NEKÜNK mit jelentett, amit olvastunk.

De Ti igazán ezt tettétek, és köszönöm! :)

Azért írjatok még!

2008. szept. 20. 08:03
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Igen, a válasz a szabad akarat. Jézus is sokat évődött, hogy mi legyen, félt, mégis vállalta a szenvedést, nem menekült el, mert tudta, hogy egy magasztosabb célt képvisel és nem lehet önző. Isten egy erkölcsös valaki, így nem kivételezhetett a fiával, nem óvhatta meg a kínoktól, mert akkor mindenki mással is így kellett volna tennie.
2008. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem is úgy gondoltam az idézést, hogy "puskázás". Sokkal inkább, hogy én megértettem, megtanultam vhonnan és most elmondom, hogy ott mit hallottam.


Ezt nem értem: "szóval igen, ha ISTEN volt, miért ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal?" Mire gondolsz?

2008. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy miért várjuk el Istentől, hogy megértsen minket embereket, átérezze a fájdalmainkat, örömünket, miért imádkozunk hozzá? Nem csak azért, hogy halálunk után a mennyek országába kerüljünk, mert főleg akkor imádkozunk, amikor bajban vagyunk, és erőt szeretnénk meríteni általa. Ha Jézusra szenvedést mért, miből gondoljuk, hogy nekümk, földi halandóknak jobb sorsot szánt? Ha szeret engem, akkor miért hagyja, hogy szenvedjek? Miért hagyja, hogy kisbabák haljanak meg, emberek éhezzenek stb. ?
2008. szept. 20. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

A legtöbben nem bensőséges, meghitt kapcsoilatban állnak Istennel, hanem üzleti alapon szeretnék működtetni a dolgot. "én jó vagyok, imádkozom, gyónok, nem rugom fel a macskát, ezért te cserébe adj nekem boldog, fájdalommentes és hosszú életet és bónuszként a mennyországot."

Pedig a lényeg (szerintem), hogy tisztelni kell az életet, a szellemit. Elfogadással lenni és azzal a tudattal, hogy felelősek vagyunk a gondolatainkkért, a cselekedeteinkért és az érzéseinkért. Ráadásként szembe menni a félelmeinkkel (de ez már felsőtagozat :D)

Miért van ennyi szenvedés? Miért halnak meg csecsemők, gyerekek stb...

gyakran támadják ezzel a hívőket és az igazi hívőkben is feltámad néha a kételkedés, hogy miért. Nem csoda, hiszen a legfőbb elfoglaltságunk az életben (valójában), hogy meneküljünk a fájdalom elől.

Azért történik mert ez a fizikai ÉLET. Cselekedetek és azok következményei. Ha elvárod, hogy "valaki" megmentsen a fájdalomtól csak azért mert te hiszel benne, akkor valójában egy üzletet szeretnél kötni amiben te a hitedért cserébe a felelősséget és a tudatosságot hárítod el magadtól.

A fájdalom egy érzés. És mindenki felelős a saját érzésiért. Pontosabban csak ő maga felelős érte. Senki más. (na, ez is megérne egy beszélgetést mert ez sem kis falat)

Tudod mi az érdekes? :)

Nem az a fontos, hogy hiszel-e Istenben.

Amit leírtam az így működik, akár hiszel, akár nem.:))

Mindegy, hogy ki vagy mi iránt vagy alázattal. Nem fontos, hogy minek nevezed. De az emberek jórészt nem hajlandóak elfogadni a tényt, hogy az ego nem minden. Az ego a legkevesebb a mindenség szempontjából.:))


Én így gondolkodom erről...

mások máshogy. És ez jó. Így a vitákban sokmindent lehet tanulni.

Köszönöm a kérdést.:))

2.

2008. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én köszönöm a választ!

Valóban jól látod, nem vagyok még "felső tagozatos" :D, már ami a témát illeti (egyébként meg már rég elmúltam...), de szeretnék minél többet tudni, illetve tisztában lenni azzal, hogy mit is gondolok valójában erről az Egészről...

Az általatok megfogalmazott válaszok számomra is teljesen elfogadhatóak.

Örülök, hogy feltettem a kérdést, nagyon sokat segítettetek!! Még egyszer: Köszönöm.

2008. szept. 21. 21:04
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés itt az h miért? Isten megengedte h szeretett fiát megöljék a földön, mindezt azért h az élete váltságul szolgáljon az emberiségnek. Ádám és Éva tökéletesek voltak amikor amikor bűnt követtek el, tehát egy szintén tökéletes ember vére kellett a váltsághoz. Isten értünk küldte le a Fiát a földre h meghaljon értünk, hát nem ez a szeretet legnagyobb megnyilvánulása? Minden értünk volt, emberekért. Semmiképpen nem lehet Istent úgy feltüntetni ebben mint aki egy szívtelen és gonosz személy! Ne haragudj , de nem saját kútfőből írtam, onnan ilyesmit nem is lehet mert értelmetlen lenne, kell vmilyen háttérismeret. Én ebben hiszek.
2008. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!