Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában létezik olyan...

A Bibliában létezik olyan rész ami csak legenda vagy minden adat hiteles belőle?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
SEMMILYEN adat nem hiteles belőle
2021. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Létezik benne olyan, ami csak "legenda", de ez nem jó szó rá, mert nem ez az irodalmi műfaja és létezik olyan, ami teljesen hiteles.
2021. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra akarok kitérni, hogy ami olyasmi szövegrész, mint a legenda; az megállja még akkor is a helyét, mint pl. a menny és pokol?
2021. ápr. 20. 19:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen érthető a kérdésed. Ha valaki hisz benne, akkor természetesen a Biblia egésze megállja a helyét az ő nézőpontjából.

Ha valaki nem hívő, akkor az egész Biblia nem hiteles forrás számára.

2021. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Miért csak hit? Én úgy tudom, hogy létező személy volt Jézus és azt is hogy a Bibliát tudósok is kutatták és benne írtak tényleg az akorri korban íródtak, de jobban utána kellene járni, megmondhassa az ember.


Én hiszem amit a könyv ír, de érdekel amit a nem laikusok is elmondanak róla.

2021. ápr. 20. 19:36
 6/10 Tepfal ***** válasza:
100%

A Biblia tartalmaz olyan utalásokat, amelyek valós történelmi helyekre, népekre, (ritkán) személyekre hivatkoznak, illetve feltehető, hogy valós történelmi eseményekre utalnak. A többség azonban nem ilyen.

Igazad van abban, hogy sok amatőr és szakképzett kutató foglalkozott a Biblia valóságtartalmával - azonban nagyon kevés dolog valóságtartalmát sikerült tudományos módon bizonyítani. Jézus életére például nincsen semmilyen közvetlen, tudományos értelmben vett bizonyíték. Továbbá a Biblia számos állítása elméletileg sem igazolható - pl. nincs olyan tudományos módszer, amivel ki lehet zárni Isten létezését - de semmilyen bizonyítékunk sincs rá, hogy létezik. Nem véletlen, hogy a vallás HIT-et követel meg, azaz elvárja a hívőtől, hogy higyjen Jézus létezésében, anélkül, hogy erre bizonyítéka lenne. Sok vallásos ember azt gondolja, Isten szándékosan teremtette ilyennek a világot, hogy sose lehessen bizonyítékunk a létezésére, hiszen akkor nem lenne szükség hitre, hiszen mindenki számára egyértelmű lenne, hogy van Isten, így viszont, hogy nem tudhatjuk, szabad akaratunkból dönthetünk, hogy hiszünk-e benne vagy sem.

Emellett még azért fontos azt is elmondani, hogy nagyon sok csaló próbálja kihasználni a vallásra, hitre vágyó emberek hiszékenységét, és elég nagyot lehet kaszálni azzal, ha valaki "bizonyítékot talál" Jézus létezésére. Ezért is a sok áldokumentumfilm, ami arról szól, hogy tudósok bizonyították a Biblia állításait. Ezek mind csalások, tudományos értelemben nem állják meg a helyüket.

2021. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Isten szava Igazság, tehát, nem legenda.
2021. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Isten szava Igazság, tehát, nem legenda."

Vagy legalábbis te ezt hiszed, másoknak viszont pont ugyanannyira legendák a bibliai sztorik, mind számodra más vallások történetei.

2021. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem legendák, csak kérdeztem.
2021. ápr. 20. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

"úgy tudom, hogy létező személy volt Jézus"

Erre nincsen semmiféle bizonyíték.


"a Bibliát tudósok is kutatták és benne írtak tényleg az akorri korban íródtak"

Pont az, hogy nem.

Sokkal később írták le, viszont van olyan történet - NEM jóslat! - ami már 4000 éves.

A Biblia kb. 5%-áról sikerült bizonyítani, hogy létező dolgokról szól. Pilátus pl. létezett, de "a fáraó", valószínűleg nem.

2021. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!