Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a "pokol" kifejezés...

Mit jelent a "pokol" kifejezés a Bibliában. Létezik?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

pokol az a mennyorszàg ellenkezöje,és mit jelent,hàt csak rosszat.oda akkor kerülsz ha életedben sok rosszat követsz el és nem bànod meg.

ha létezik jo,léteznie kell rossznak is,tehàt ha van isten,van sàtàn,ha van mennyorszàg,van pokol is.persze ki hogy van a vallàssal.én hiszem istent,hiszem a sàtànt,hiszem a mennyt mint a poklot is.

2008. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

igaz - hit kérdése.

"lehet, hogy a pokol kellemetlen, de legalább sok az ismerős..."

2008. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
A pokol nem az, aminek sokan hiszik. Csak utána kéne nézni a Bibliában... A pokol egy szeméttemető szerűség, ahova a régiek azokat a dolgokat dobták, amire már nem volt szükségük soha többé. Így került bele a történetbe: ha rossz vagy, akkor nem érdemled meg az örök boldog életet, nem a "rossz" pokolba kerüsz, hanem Isten lemond rólad és megsemmisülsz. (Ezt nekem is így mondták, a Bibliát mutatva - sajnos már nem tudom hol kell keresni. De nagyon meggyőzőek voltak...)
2008. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
nekem is hasonlókat mondtak hittanórán. hogy a poklot nem úgy kell elképzelni, hogy ördögök sütnek lábasban, hanem egy helyet, ahol nincs Isten, és magadra vagy hagyva a többi szeméttel... asszem.
2008. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Naja. Párszáz éve még a kénköves-üstös buli ment, meg a vasvillás felvigyázók.

Most éppen istentelen szeméttelep.

Harminc év múlva meg Tirana egyik külvárosa lesz, ahol nincs internet, és minden prostituált AIDSes.


Az a szép ebben hogy "az isten örök igazsága" úgy változik folyamatosan ahogy éppen a legtöbb ügyfelet lehet vele fogni.

2008. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólónak: nem az "örök Isteni igazság" változik folyton, hanem az, ahogy az emberek magyarázzák. Mellesleg az, hogy mi a apokol, érthetően le van írva a Bibliában, a legegyszerűbb, ha elolvasod, mielőtt mindenféle hülyeségeket írsz!

(Ez csak az előző hozzászólónak szólt, bocsi!)

2008. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
A Bibliában nem fordul elő az a kifejezés, hogy pokol. Az Ószövetség az a helyet, ahol a halottak vannak seol-nak nevezte, és kezdetben kb. megegyezett a görög Hádész fogalmával. Az a hely volt, ahol már nem volt jelen JHVH. Így az élet a földi életet jelentette, és a földi életben volt az ember közösségben Istennel. A halál utáni jutalmazás/büntetés gondolata sem jelent meg kezdetben, mert aki jó, Istennek tetsző életet élet, azt JHVH megáldotta sok gyerekkel, bő terméssel, stb. És a seol volt az a hely, ahol az ember nem imádja többet az Istent, ahol el van tőle szakítva. És csak később okozott problémát, hogy mi is a helyzet a meghaltakkal. Ezt fejezi ki Illés elragadása is (Illés nem halt meg, hanem elragadta a tüzes szekér), és lassan eljutottak oda, hogy elkezdtek hinni/spekulálni a feltámadáson (a héber gondolkodás nem bontja szét az embert testre és lélekre, csak az egész embert ismeri), de Jézus korában sem hitt benne mindenki. Jézus beszél gyehennáról, meg külső sötétségről, és ezeknek a beszédeknek az az értelme, hogy az ember előtt nyitva áll a lehetőség, a tetteivel választ a pokol és a menny között. De Jézusig csak seolról lehetett beszélni, olyan helyről, ahol az ember nincs közösségben Istennel. A Biblia szerint Jézus az aki a halottaknak megnyitja az utat Istenhez (Jézus ígérete a jobb latornak: „még ma velem leszel a paradicsomban”). És ezt követően lehet csak pokolról és mennyről beszélni. Aztán a pokolról a teológia történetben rengeteget spekuláltak, el lehet olvasni az Isteni színjátékot, na az aztán nincs híján a fantáziának.
2008. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam valahol, hogy a pokol szó jelentése a bibliában a sírra vonatkozott, a halálra(nem valami tüzes kemencére). Az előttem szóló is azt írta, hogy az ókori héberek, -állítólag Jézus idejében sem- nem választották külön a testet és a lelket. Tehát akkor szó sem volt a lélek halhatatlanságáról.

Valami olyasmit ír a Biblia, hogy Isten nem lelket adott az első embernek, hanem (élő)lélekké tette. Mert a Biblia beszél holt lelkekről is.

Azért mondom, hogy a Biblia ugy tudom nem tanít halhatatlan lélekről. De ha az nincs, akkor a lélek pokolbéli kínzásáról sem lehet beszélni, mégcsak Isten nélküli szemétdombként sem. Szerintem.

Joci

2008. júl. 7. 13:24
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

A pokollal és üdvösséggel kapcsolatos teológiai spekulációk Jézus halála után, és a Bibliát értelmezve alakultak ki. De a kereszténységre nagy hatása volt a platóni filozófiának, ami radikálisan elválasztja a testet és a lelket. Platón úgy gondolt a testre, mint a lélek börtönére, amiből ki kell szabadulni a léleknek, ami a személyiség hordozója. Ez a gondolkodás kissé beleszövődött a kereszténységbe, és egyáltalán a nyugati gondolkodásba. A kortárs teológia próbál a platóni elemektől megszabadulni (talán egy Oskar Kullman nevü teológus, de ebben nem vagyok biztos, mondta az, hogy „én nem hiszek a lélek hallhatatlanságában, én a feltámadásban hiszek”). Szóval a mai teológiai elképzelések a Bibliára alapozva próbálnak beszélni a pokolról. De állítják, hogy van pokol, viszont nem fortyogó üstöket kell elképzelni – ez amolyan „Mari néni”-féle népi vallásosság.


Viszont a Bibliában a halottak helye az nem pokol. A pokolba az ember büntetésképp kerül, a hádészba, vagy seolba viszont akkor ha meghal, igazak és bűnösök egyaránt.

2008. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az előző hozzászólónak: nem az "örök Isteni igazság" változik folyton, hanem az, ahogy az emberek magyarázzák. Mellesleg az, hogy mi a apokol, érthetően le van írva a Bibliában, a legegyszerűbb, ha elolvasod, mielőtt mindenféle hülyeségeket írsz! "


"A bibliában nem fordul elő az a szó hogy pokol..."


Upsz... :DDD

2008. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!