Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológiai értelemben a házassá...

Teológiai értelemben a házasság az égben vagy a földön köttetik?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne ez, mert keresztény körökben azzal indokolják a házasság felbonthatatlanságát, hogy "amit Isten egybekötött, azt ember ne válassz szét."

Ha elfogadjuk, hogy Isten köti egybe a két ember szövetségét, akkor az az égben történik és nyilván egymás örök életre való támogatása kell középpontban legyen.

Mások viszont azt mondják, hogy a házasság földi dolog és ezért földi célokat kell szolgálnia, amibe sok minden beletartozik, mint közös vagyon, élmények, szexuális élet, stb. Itt meg, ha ezekben problémák adódnak az gyengítheti a szövetséget és erre ismerjük a meglévő emberi, polgári megoldásokat.

Szóval tulajdonképpen a földi egység alárendelelődik az éginek vagy mi a kettőnek az egymáshoz való viszonya?


Komoly válaszokat kérnék, ne vicceljük el!



2021. ápr. 27. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A földön, mert ez csak a földi életre szóló kötelék két ember között. Ettől függetlenül Isten által köttetik a frigy, ezért felbonthatatlan.
2021. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keresztény narratívában egyértelműen a földön. Van is erről szó a Bibliában, hogy a Mennyországban a házasság nem házasság már, ott csak létezünk végtelen extázisban.
2021. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Teológiai értelemben" létezik a házasság szentsége.

A szentség valamiképp azért kötődik Istenhez. Az esküvés is Isten színe előtt történik.


Egyházjogilag a házasság szentségét a házasodó felek szolgáltatják ki egymásnak.

Ez a jogi "trükk" arra jó, hogy ha az egyházi házasságban élők mégis fel akarják bontani elkötelezettségüket, az egyház azt mondhassa, hogy valójában szetnség nem jött létre eleve. Ezzel elkerülik a felbonthatatlanság problémáját.


Az "égben köttetik" az én értelmezésemben nagyjából azt jelenti, hogy Isten színe előtt. Ez a tény kellene elvileg különleges erőt adjon az eskü "betartásához". Ez utal az "égiségre", ami az örök érvényességet jelentheti ebben az értelemben.


De egyébkén én is kíváncsi vagyok, hogy mit jelent(ene) az, hogy az égben köttetik.

2021. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"De egyébkén én is kíváncsi vagyok, hogy mit jelent(ene) az, hogy az égben köttetik."

Szerintem ez azt jelenti, hogy szellemben is megköttetik a házasság. Egy test, egy lélek, de szerintem azt is, amit te írtál.

2021. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!