Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van a kereszténységen...

Miért van a kereszténységen belül annyi féle irányzat, mire jó, hogy többféle irányzat létezik (pl. ortodox, katolikus, baptista stb.)?

Figyelt kérdés
Ha mindegyikre a Biblia épül, akkor m jelentősége van, mi a különbség ezek között, hogy ennyi féle van???
2021. ápr. 28. 21:21
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Szeretnék rájönni miért vannak ezek külön és miért van különbség közöttük?
2021. ápr. 28. 21:21
 2/33 anonim ***** válasza:
8%
Ezeket szerzetesrendeknek vagy simán rendeknek hívják.Katolikus rend például,ezen belül vannak még szerte ágazóbban elosztva.Férfi és női katolikus rend,karmeliták,pálosok..A Biblia minden esetben egy és ugyan az.A rendeknek más szabályai vannak mindig.Értelem szerűen a női szerzetes rendek például csak nőkből állhatnak (..biológiailag is nő),és sok esetben csak szűzek tartozhatnak a rendekbe.Férfiaknál is megesik,hogy vannak "szabályok" pl körülmetélést illetően.:D
2021. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem simerem ezeket azért tettem fel, mert meg szeretném érteni miért van ennyi irány.
2021. ápr. 28. 21:46
 4/33 anonim ***** válasza:
10%
Én sem tudok sokat róluk,nem rég kezdtem el informálódni.Vannak ám elég szigorú rendek.:D
2021. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
És ezek a szabályok vagy rendek a tízparancsolat alapján készültek vagy mások is?
2021. ápr. 28. 21:51
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a tíz parancsolatot mindegyik kivétel nélkül alap szabálynak tekinti.Ezeken felül vannak további szigorú vagy épp enyhe szabályok.

Érdemes mindegyiket elolvasni szabályokkal együtt,össze hasonlítva meg lehet nézni hol milyen szigort tartanak :D

A legtöbben azthiszem római katolikusok,talán az ő szabályaik nem olyan szigorúak.


[link]

Ez elég hasznos cikknek tűnik a kék linkek vezetnek tovább további irományokra én ezeket követem :)

2021. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
14%

Ennek két oka van.

Az egyik, amit az Éden kertben lejátszódó esemény is mutat.

Sátánnak mindegy, hogy milyen módon hiszel, és élsz, ha már "vallásról" van szó, csak ne Isten lefektetett elveivel, elhatározásával legyen teljesen összhangban. Nem véletlen mondta Jézus, hogy lesznek, akik kiforgatják majd Isten szándékait tanítását.

A másik ok az ember szabad akaratával való visszaélés, és úgy gondolja, hogy ez mindenre érvényes.

Vannak olyan érvelések, mint a: "Mindegy hogyan hiszel, csak legyél "jó ember".

Ezzel tulajdon képen mint ha azt mondanák Istennek, hogy elégedjen meg azzal, hogy "igyekszem Jó" lenni". (nem lopok, nem csalok, nem hazudok nem paráználkodok stb")

Úgy érvelnek, hogy ezzel eleget tettek Isten akaratának. Hogy Istennek vannak ezeken kívül más kérései, azt nem tartják fontosnak.

2021. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: Jó, de senki sem tud saját akaratából olyan lenni,mint amit Isten elvár, ezt mondja is valahol a szentírás, hogy saját erőnkből nem fog menni, csak Isten segítségével.
2021. ápr. 28. 22:46
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Ne hallgass arra, aki szerzetesrendekről hadovált, egyáltalán nincs képben a kérdésben.


Válaszolva:


A kereszténység egy kétezer éves vallás. A kétezer év alatt rengeteg belső teológiai, politikai és egyéb vallási természetű vita jelentkezett a keresztények között és mind újabb felekezetek, egyházak és irányzatok születtek meg.


A különböző egyházak másként értelmezik a Bibliát, másként gondolkodnak számos kérdésben, a hagyományaik, szokásaik és belső szabályaik is eltérnek.

2021. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Hogy lehet másként értelmezni a Bibliát, én azt hittem egyfajtaképpen kellene mindenkinek értelmezni, így nincs igazság, ha mindenki mást hisz, ez is nem egyértelmű ha mindenki mást hisz belőle. Egyet kéne mindenkinek hinni.
2021. ápr. 28. 23:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!