Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti miért,...

Keresztények! Ti miért, illetve mikor kezdtetek el hinni?

Figyelt kérdés

Beleszülettetek, tehát a szüleitek vallásosnak neveltek titeket, vagy később felnőttként tértetek meg? Ha felnőttként tértetek meg, akkor miért éreztétek az, hogy ez a helyes út, illetve mi vitt rá titeket arra, hogy megismerkedjetek a vallással?

Éltetek már át valamilyen Isteni csodát? Vagy szoktátok érezni Jézus jelenlétét? Minden sztori érdekel :)



2021. márc. 20. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindig is érdekeltek a szellemi lelki dolgok, a láthatatlan törvényszerűségek. 16 éves koromtól elkezdtem olvasgatni a témában (filozófia, pszichológia, vallás). Általános iskolában némi alapot is szereztem a kereszténysérgől, jártam hittanra, elolvastam saját kútfőből a Gyermekbibliát :)


Huszas éveimben sokat szenvedtem, sokféle gondtól, többek között munkanélküliségtől, nem láttam a jövőmet. 30 éves koromra eljutottam az öngyilkosság szélére. Ezidőtájt akadt kezembe a Zsoltárok könyve, (az Ószövetségből) és annak sorai megszólítottak. Rájöttem, hogy Isten gondviselő Isten. Hogy létezik gondviselés azok számára akik Hozzá fordulnak. Ez a felismerés 180 fokos fordulatot hozott, sokkal kitartóbb lettem az életben, nehézségek estén. Most harmincas éveim végén járok és jobb az életem mint huszas éveimben. Nem probléma mentes, de tudom, hogy Isten gondviselése velem van.


A keresztény hit nem egy mankó, nem vakhit számomra. 100%-os bizonyosságom van az igazságáról, mégpedig az ószövetségi próféciák és előképek miatt a Messiásról, amiket Jézus beteljesített.

Nagyon fontos könyvnek tartom Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz), ajánlom a kérdezőnek.


Léteznek hétköznapi csodák, akár azt is közé sorolom, hogy nem szenvedtem autóval balesetet, pedig volt már meleg helyzet. Isten üzen emberekkel való találkozás, egy internetes idézet, stb útján. Csak nyitottnak kell lenni rá.

2021. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Engem egyaltalan nem neveltek vallasosan, a kornyezetem teljesen ateista volt, az iskolat is beleertve. Ennek ellenere mindig hittem Istenben, mindig tudtam, hogy letezik.

16 eves koromtol mar nagyon erdekelt, es 18-20 eves koromban kezdtem Bibliat olvasni, tudatosan hivok tarsasagat keresni, a kereszteny vallast megismerni. Sok erdekes dolgot tudtam meg, es sok furcsasagot is, amit nem ereztem igaznak. Ebbol raktam ossze magamnak a sajat hitemet, ami az en lelkemre rezonal. Olyan felekezetben, amely nemcsak engedi a szkepticizmust es az onallo gondolkodast, hanem kifejezetten batorit is ra.


Sok olyan dolog tortent velem, amit en Isteni csodanak tartottam, de nem-hivok szemeben lehetne szerencses veletlen. Isten jelenletet is szoktam erezni.


Ha erdekelnek ilyen "sztorik": ismerek olyat, aki elkotelezett (es hangos) ateista volt, 35 evesen tortent vele valami, amikor megerezte Isten jelenletet, 100%-ra, es azota hisz, 20 eve. Olyat is, akit vallasosnak neveltek es kicsit "langyos" hite volt - aztan tortent vele egy csoda, ami miatt nagyon megerosodott es élové valt a hite.

2021. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Huszonévesen halottam Edgar Cayce nevét, azt hittem amerikai szemfényvesztő. Később elolvastam életregényét, (Thomas Sugrue:There is a River, Edgar Cayce élete és filozófiája. ) és ott olvastam fiatalkorában elolvasta 13-szor a Bibliát. No akkor én sem akarok úgy meghalni hogy nem olvasom el legalább egyszer.


Nagyon sok ember viszolyog a Bibliáttól. Én is avval a pökhendiséggel vettem a kezembe, na majd figyelem az ellentmondásokat benne.


Nem találtam benne teológiai ellentmondásokat. Sőt. Ugyanebben az időszakban sorozatos megmagyarázhatatlan dolgok történtek a családban. Mindezek óriási, katartikus hatással voltak rám.

2021. márc. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

A szüleim annak neveltek.


Mióta megismertem a többi világvallást is, azóta már eléggé kiábrándultam belőle. De tisztázásul, nem az Isten-hitből, hanem a kereszténységből, amely abszolút vallásnak hirdeti magát.

Jó könyv például az összehasonlításhoz: Az öt világvallás · Helmuth von Glasenapp

2021. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

En nem születtem vallásos családba de csecsemő koromban megkereszteltek és voltam első áldozó bérmálkozó, de nem hitből csináltam hanem inkább csak tradícióból. Már akkor is folyt az iskolákban hogy a gyerekeket elkezdték érzékenyíteni más kultúrák vallások és a másság elfogadására, belenevelni az elfogadást elvét.Ebben nőttem fel és ezzel az elfogadó hozzá állással kezdtem érdeklődni Isten és az igazság iránt a világ összes vallásában! Olvasgattam a hinduizmusról buddhizmusról zoroasztrizmusról még egy kicsit a koránba is beleolvastam. Azt gondoltam mindegyik vallásban van igazság és hogy mind egy felé vezet! Aztán a keleti vallásokban jobban elmélyedtem egészen addig amíg nyilvánvaló nem lett a gyümölcse! Depresszió , érthetetlen dühkitörések ,elutasítottság , elhagyatottság, öngyilkossági gondolatok.. és mindez úgy hogy kockás lett a hasam a sok jóga gyakorlattól ami a mostani világban a harmónia és egészség szimbólumává vált! Külsőleg jól is néztem ki de belsőleg ... Volt egy pár ige ami megmaradt bennem még azokból az időkből amikor még hittanra jártam. Ezeken keresztül hívott vissza az Úr hozzá! Amikor már kezdett gyanús lenni hogy a sok meditálás nem hozza meg azt a belső békét és meghitt kapcsolatot Istennel amit mindig is kerestem egy szerető Istenben, kezdett felmerűlni bennem a kételkedés hogy valóban jó úton haladok e!

Isten egyik igéje hogy akik keresik az igazságot azok meg fogják találni! Ebbe kapaszkodtam és szinte követeltem ennek az igének az igazságát az én életemben! Istenhez kiáltottam és Ő ennyit mondott: A jó pásztor az életét adja a juhaiért , kövesd a jó pásztort! Akkor adtam át az életem az Úrnak!


Attól a pillanattól kezdve az életem a legjobb kezekben volt! Elvezetett az igaz bűnbánatra és a megtérésre egészen a Szent Szellem keresztségig ami számomra maga volt a csoda! Egy természetfeletti találkozás Istennel ami Isten hűségéről, igazságáról, a Biblia hitelességéről ad bizonyságot!

Ezt mondja az ige:

Lukács 11:13 ha ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékot adni akkor mennyivel inkább ad a ti mennyei Atyátok Szent Szellemet azoknak , akik kérik.

János 3:5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.


Ami pedig a csodákat illeti:

Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,

Márk 16:18 kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."

Ezek közül ami velem történt: Beszélek nyelveken, a Szent Szellem jelenlététől egy nőből tisztátalan lelkek mentek ki, egy beteg scrác lábáért imádkoztunk akinek már amputálni készültek a lábát , pár napon belül meggyógyult és elhagyta a kórházat!

2021. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es


"Jó könyv például az összehasonlításhoz: Az öt világvallás · Helmuth von Glasenapp"


Ezt csak ugy mindenkinek irom, mert mashol is lattam itt a gyakorin. Ez a von Glasenapp konyv eloszor is rendkivul elavult (1952-ben jelent meg). Masodszor nyiltan elfogult: von Glasenapp indologus volt, es a hindu vallast kutatta, kovette, ennek szentelte eletet ( + brahma, buddha, jainizmus, karmak stb., barki utananezhet) Munkassaganak csak egy kis darabja ez a konyv, amelyben a keresztenyseg elleni ellenszenvet, gunyat nem is probalja leplezni.


Ne, vagy ne csak ebbol a konyvbol hasonlitsatok ossze a keresztenyseget a tobbivel. Ez nem "szakkonyv".

2021. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek:)

Még az érdekelne, hogy katolikusok vagytok, vagy valamilyen más felekezethez tartoztok?

2021. márc. 21. 23:27
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os, a könyv csak minimálisan elavult, de magyarul az összehasonlító vallástudomány témában még nem jelent meg jobb könyv, úgy értem, amelyik ennyire ki van dolgozva. Én legalábbis nem tudok ilyet.

Nem hiszem hogy elfogult lenne. Egyszerűen nem helyezi a kereszténységet a többi vallás fölé, és ugyanolyan kritikával mutatja be, mint akármelyik másikat.


A kérdezőnek: vallásos vagyok, de nem tartozok egyik felekezethez sem. Inkább szinkretista.

2021. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!