Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik a mennybe jutnak mind...

Akik a mennybe jutnak mind boldogok és jók? Felhagynak rossz emberi viselkedésükkel, szokásaikkal?

Figyelt kérdés

Tehát ha meghal egy rossz természetű ember (zsémbes, kiközösítő, önző stb.) és ezek bocsánatos bűnök, akkor a mennyben már nem lesz ilyen?

Megbocsátanak neki és onnantól kezdve jó lesz az idők végezetéig?



2021. máj. 4. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha örökké a mennyben laknak, akkor szerinted ki fog feltámadni és hova?

Plusz kérdés, ha a Biblia azt írja, hogy nincs jó ember, sőt a jó tetteket is Isten adja, akkor üres a menny?

2021. máj. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem üres a menny. Én keresztény vagyok és a következőkben hiszek:

Az igaz hogy minden ember bűnös de Istentől nyerhet kegyelmet az ember ha akar. Az is igaz hogy Isten adja a szeretetet, jó tetteket stb...

Kérdező!Ha tényleg érdekel a téma akkor szerintem kezdd el olvasni a Bibliát!

2021. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2: egyetértek veled, de a kérdező szerint a mennyben örökre lesznek a lelkek. És szerinte csak a jók mennek oda, ezért kérdeztem vissza, hogy akkor magával az üdvösséggel, feltámadással mi lesz? És ha senki sem jó a Biblia szerint, akkor üres a menny? Mert sajnos nagyon sokan tényleg ezt hiszik, amit a kérdező.
2021. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

(2. kommentelő vagyok)

Szerintem vannak és lesznek lelkek a mennyben.

Nem üres a menny. Persze vannak bűnös emberek de az nem feltétlen azt jelenti hogy nem jutnak a mennybe. Ha megbocsátást kérünk Istentől akkor bűnösként is a mennybe kerülhetünk. De természetesen törekednünk kell arra hogy becsületes,megbízható és nem hazudozó emberek legyünk.Mivel erre csak Isten képes hogy segítsen ezért semmelyik ember sem lehet önszántából "bűntelen" ember. Ezért kérik az emberek a segítségét.

2021. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdés nem arra vonatkozott, hogy vannak e lelkek ott. Hanem az, hogy aki eddig rossz volt és megbocsát neki az Isten és a mennybe jut, akkor az a lélek a mennyben mindig jó lesz? Már nem lesz meg az a rossz tulajdonsága, ami volt neki itt a földön?
2021. máj. 4. 12:04
 6/8 A kérdező kommentje:
De persze köszönöm a válaszokat. Ment a zöld jel mindenkinek.
2021. máj. 4. 12:04
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Isten a hűséges keresztény életet élők közül jelöli ki azt az embert, akinek lehetőséget ad a halála után az égi életre. De ennek haláláig hűségesnek kell lennie(nem tökéletesnek) a Máté 24:13 szerint. Az ilyen ember amikor feltámad szellemi testet kap, mint amilyen az angyaloknak is van.

Hogy mit éreznek ott az angyalok, akik akár már több milliárd éve élnek ott, azt jól tükrözi a szavaik a Jelenések 4:11 versében.

2021. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jézus azért járt a Földön, hogy elvegye a betegségeinket, fájdalmainkat, bűneinket, átkainkat... Tehát a kegyelem van és Isten megbocsájt, ha megtérünk, azaz Istenhez fordulunk. Örök élet nyerhető azáltal, ha Őt választjuk.

A kérdésedre a válaszolva, Saul -később Pál- keresztényeket üldözött, aztán ő is hívő lett, méghozzá apostol. Napjainkban is vannak hasonló fordulatok. Számos eset van, mikor valaki a múltjában börtönökben volt, rabolt, paráználkodott (...) vagy illegális dolgokat művelt, de utána ezekből megtért és Istent választotta. Az Úrral való szövetségkötés miatt megszabadul ezektől és Isten eltekint ezektől, hiszen a hit ösvényén halad.

Mellesleg, sok minden lehet jó: tanulmány, kommunikáció, munka, szegényeknek való adományozás, segítség... De ezek nem visznek el a Mennyországba, csak ha Isten mellett döntünk és ha a Szent Szellem által beszélünk és cselekszünk.

2021. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!