Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok gondolkodás után nem...

Sok gondolkodás után nem tudom eldönteni, hogy most a Bilia miről ír, két opció van (feltámadás az új földre vagy feltámadás a mennyekbe), most melyik a kettő opció közül vagy egyesek a mennybe egyesek az új földre kerülnek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 5. 00:24
1 2
 11/19 Mansour ***** válasza:
48%
Az igazság az, hogy a Biblia sem egyértelmű ebben a kérdésben.
2021. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Biblia egyértelmű ebben, tested porrá lesz, lelked viszont feltámad.

Lelked nem testi alakban van tested nem támad fel

2021. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mansour ***** válasza:
53%

Feltámadni az tud, ami meghal. Most akkor a lélek is meghal, mégsem halhatatlan?

Létezhet-e lélek test nélkül? Milyen az új, romolhatatlan test, és hol fog létezni? A Mennyország és az új ég és új föld azonos egymással? Mi a pokol, várakozóhely, vagy a végső büntetés helye, és a végső büntetés örök szenvedést vagy megsemmisülést jelent? Ezek nem egyértelmű dolgok...

2021. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

Sziasztok,

A lélek nem halhatatlan egyedül Isten halhatatlan a Biblia szerint:

"Övé egyedül a halhatatlanság, aki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki sem látott, és nem is láthat: övé a tisztelet és az örökkévaló hatalom. Ámen." (I. Tim. 6:16)

A Biblia nem ír test nélküli lélekről, sőt azt írja, hogy a test a lélek által válik élővé:

"Azután megformálta az Úristen az embert a föld porából, és az élet leheletét lehelte az orrába. Így lett az ember élőlény." (I.Móz. 2:7)

A pokol a halottak tartozkodási helye a Bibliában:

"A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki a maga cselekedetei szerint. És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába. Ez a második halál, a tűz tava." (Jelenések 20:12-13)

Szerintem ezek egyértelmű dolgok, csak sajnos a többség nem olvassa el...


Üdv. Péter

2021. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mansour ***** válasza:
69%

Igen, az általad hozott igék alapján ezek egyértelműnek tűnnek (bár a lélek és az "élet lehelete" azonosítása nem egészen az).

Viszont más felekezet meg hoz más igéket, és abból vezetik le hasonlóan egyértelműen az ő álláspontjukat...

2021. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől, tehát akkor a menny és az új föld az két különálló hely lenne? Csakmert nekem úgy jött le, hogy csak az egyikbe kerülhetünk.
2021. máj. 5. 19:21
 17/19 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, nem annyira bonyolult a kérdés! Most leszükitjük a kört!


A bűnbeeséstől kezdve, a Paradicsomból való kiűzetéstől kezdve az emberi test a múlandóságra, halálra van itélve. Isten megigérte, hogy lesz feltámadás és visszaút a Paradicsomba! ISten a teremtett emberbe az "ÉLET LEHELLETÉT" helyezte, ezért az ember lelke Örökkévaló, hiszen az Isten az emebrt a saját képmására teemtette! Ha testben meg is hal a szelleme, lelke örök és tovább él és létezik! Jézus Krisztus előtt a meghalt lelkek a Seolba kerültek. Senki sem mehetett a Paradicsomba! Jézus meghalt a kereszten, szellemben lélekben elment a holtak birodalmába és ott is hirdette az Isten Evangéliumát, majd az igazakat magával vitte a Paradicsomba ISten országába ledöntve minden kaput és akadályt! A seolban, a halálban és a pokolban veszteglők feljutottak a mennyei Paradicsomba, Isten országába!

Ma, ha valamely igaz hitben hal meg az mind odakerül testi halálát követően! Aki pedig nem hisz és hitetlenül hal meg Jézus nélkül, azok a Seolba kerülnek!


Mikor lesz a feltámadás???


Természetesen Jézus eljövetelekor, visszajövetelekor, amikor elkezdi uralkodását a hitetlen pogányok felett!!! Ez az első feltámadás! Az igazak feltámadása Jézus visszajövetelekor és uralkodnak Ő vele ezer évig!!!

2021. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt mondja, hogy a Biblia nem egyértelmű, azzal Istent kritizálja, hogy a sugalmazása nem megfelelő, én nem mondanák ilyet!!!


Értsd meg végre:

A Krisztussal uralkodók feltámadása mennyei, szellemi testben történik és az ő otthonuk a menny, az uralkodásuk onnan fog történni, de ők nem jönnek vissza a földre, hanem az uralkodási jogkörük kiterjed a földi világra:

Ján 14:2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek nektek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

Dán 7:13 Látám éjszakai látásokban, és íme az égnek felhőiben mint valami emberfia jőve; és méne az öreg korúhoz, és eleibe vivék őt. Dán 7:14 És ada neki hatalmat, dicsőséget és országot, és minden nép, nemzet és nyelv neki szolgála; az ő hatalma örökkévaló hatalom, amely el nem múlik, és az ő országa meg nem rontatik. Dán 7:22 Mígnem eljöve az öreg korú, és az ítélet adaték a magasságos [egek] szentjeinek; és az idő eljöve, és elvevék az országot a szentek.

Jel 5:10 (H Káldi) és Istenünk számára uralommá és papokká tetted őket, és uralkodni fognak a föld felett!


Viszont az emberek többsége földi paradicsomban fog élni:

Zsid 2:5 (H Csia 2005) Mert nem angyaloknak vetette alá a jövendő lakott földet, melyről beszélünk.

Zsid 2:5 (H Vida) mert nem angyaloknak vetette alá az eljövendő lakott földkerekséget, amelyről szólunk,


Ez azt mondja, hogy nem angyaloknak adta meg a föld feletti uralkodás jogát, hanem Ábrahám magvát karolta föl, Ábrahám magva pedig az a szellemi mag, akik Krisztussal égi uralkodásra lettek elhívva, ők képviselik a föld feletti mennyei királyságot.

Luk 22:28 Ti vagytok pedig azok, kik megmaradtatok én velem az én kísérteteimben; Luk 22:29 Én azért adok nektek, miképpen az én Atyám adott nekem, országot, Luk 22:30 Hogy egyetek és igyatok az én asztalomon az én országomban, és üljetek királyi székeken, ítélvén az Izraelnek tizenkét nemzetségét.


Az új szövetség ezzel a szellemi maggal köttetett égi királyságra, azért kérjük: Máté 6:10 Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.

Ef 1:10 Az idők teljességének rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind amelyek a mennyekben vannak, mind amelyek e földön vannak;

Ef 1:11 Őbenne, akiben vettük is az örökséget, eleve elrendeltetvén annak eleveelvégzése szerint, aki mindent az ő akaratának tanácsából cselekszik,


Az egybeszerkesztés azt jelenti, hogy rend lesz a mennyben is /Sátán és démonait megsemmisítik/, és rend lesz a földön is, mert csak azok üdvözülnek, akiket Isten elfogad a Krisztusban való hite és a megfelelő életmódja által.

Végül Krisztus átadja a hatalmat Istennek, és örökké egyensúlyban lesznek Isten és a teremtményei:

1Kor 15:26 Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

1Kor 15:27 Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, aki neki mindent alávetett.

1Kor 15:28 Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2021. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyjuk most ezt abuta és ostoba Jehova tanúi által ismert zagyvaságot!!!


Mi a tény? Az, hogy a feltámadás az igazhitűek számára akkor történik meg, amikor Jézus visszajön nagy hatalommal és ISteni dicsőséggel. Akkor a már korábban mehalt igazhitűek felltámadnak és az akkor még életben lévő igazhitűek elragadtatnak az Úr elé a levegő égbe a felhők között és együtt uralkodnak Jézus Krisztussal, mint Jézus örökös társai!!! Ehhez nem fér semmilyen kétség!!! Jézussal uralkodnak ezer évig a feltámadt igazak a földön maradt hitetlenek felett!!!


A mennyben semmilyen feltámadás nem leszz, hiszen ott csak szellemi, lelki testben léteznek a meghaltak. Feltámadás Jézus visszajövetelekor lesz az igazhitűek számára, akik uralkodni fognak Jézussal a testben itt maradt, itt ragadt hitetlenek (pogányok) felett!


Az "Új ég és új föld" majd csak az ezer év letelte után válik valóra és teljesedik be, miután a Mennyből tűz száll alá és megemészt mindent és halál nem lesz többé!!!


2Pt.3,10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.

2Pt.3,13. De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


Jel.20,9. És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.


I.Kor15;

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.


Jel.20;

5. A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.

7. És mikor eltelik az ezer esztendő, a Sátán eloldatik az ő fogságából.

8. És kimegy, hogy elhitesse a föld négy szegletén lévő népeket, a Gógot és a Magógot, hogy egybegyűjtse őket háborúra, a kiknek száma, mint a tenger fövenye.

9. És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.

10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

11. És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.


Tehát első feltámadás az igazak számára Jézus visszajövetelekor fog megtörténni, a második feltámadás a hitetlenek számára pedig Jézus visszövetele után ezer év múlva következik majd be.

2021. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!