Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kérdésed a kereszténységge...

Van kérdésed a kereszténységgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha van kérdésetek a keresztény élettel/párkapcsolattal/hittel vagy hasonló dolgokkal kapcsolatban, akkor nyugodtan rakjátok fel.


Kérlek, közben válaszoljátok meg ezeket:

- Hiszel Istenben, ha igen mióta?

- Érezted-e már Isten jelenlétét vagy valami természetfelettiben volt már részed?



2021. máj. 5. 23:29
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
16%
Éljen a Sátán
2021. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted melyik mezopotámiai vallásból alakult ki a héber vallás amiből végül a keresztény? Volt egy pár.
2021. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra a keresztény élet és a hit?


-Lassan 2 éve hiszek Istenben.

-Igen. Lassan 2 éve jelentette ki magát nekem személyesen természetfeletti módon.

2021. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3. válaszadónak:

Örülök, hogy hiszel Istenben.

Mióta rendes kereszténnyé váltam, tehát mióta nem követem a világi dolgokat tettekben és szavakban, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem és Istennel a kapcsolatom is megváltozott. Erőteljesebb imaéletem lett, több mindent megtapasztaltam Isten által, kaptam kijelentéseket, bizonyságokat és ami rajtam volt stressz, aggódás, bánat, az mind elment.

A hit által kaptam egy megbocsájtást, a múlt terhei lemorzsolódtak, megértettem, hogy Jézus miért volt itt és milyen jelentősége volt, valamint kaptam egy örök életet és szolgálatot.

2021. máj. 6. 12:25
 5/23 anonim ***** válasza:

Mi a keresztény ember célja?

Számodra mi a cél?

2021. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 KZitus ***** válasza:

Szia


1. Számodra ki Jézus Krisztus? Mit jelent hitet gyakorolni benne?

2. Mit jelent számodra az, hogy Krisztus válságul adta az életét érted?

2021. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

-igen

-még nem


na azt kérdezném, hogy az mennyire számít bűnös cselekedetnek, ha torrentezek, azaz nem jogtiszta forrásból szerzem be a sorozatokat, filmeket, játékokat??

2021. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#7 A kalózmásolat az lopás, tudomásaim szerint
2021. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerető, igazságos istenre vall-e gyerekeket széttépetni medvékkel?
2021. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az 5-ös és a 6-os válaszadónak:

A keresztény embernek a célja, hogy hirdesse az evangéliumot, hiszen Jézus okkal járt itt és ezt mindenképpen szükséges megosztani azokkal, akikkel lehet, de természetesen úgy helyes, ha nem erőltetésképp tesszük. Amikor valaki nyitott, akkor beszéljünk neki bővebben Istenről és arról, amit a Szent Szellem mond.

Lehet igéket mondani vagy esetleg a bizonyságokat is meg lehet osztani. Sok keresztény film van ezzel kapcsolatban.


Jézus Krisztus azért jött ide, hogy kapjunk kegyelmet, örök életet. Elszenvedte a fájdalmainkat, betegségeinket, elvette az átkainkat és a szenvedéseinket. (A Passió filmet ajánlom, de nem árt, ha van hozzá erőd, nem egy könnyű, családi film)

Nem templomokba járok, így nem is vallásosként tekintek magamra. Élő hitem van, mennyei nyelveken és az anyanyelvemen imádkozom egyaránt. Előfordult olyan is, mikor dühösen panaszkodtam az Úrnak és nevetésben és boldogságban törtem ki. Ez az Ő jelenléte. A bajban Őt keresem, az örömben Neki adok hálát, dicsőséget. Szoktam dicsőítő zenéket is hallgatni és énekelni is.

Elmondhatatlan az, hogy Isten mit meg nem tett értünk. Elpusztíthatta volna a világot is, tehette volna úgy is a dolgokat, mint Jóbbal, de Ő egy sokkal másabb dolgot tett. Leküldte az egyszülött fiát, hogy átvergődjön olyan dolgokon, amiken nekünk kellett volna. Egyetlen egy tökéletes, hiba mentes ember volt, Jézus és a kereszten mindent elvett tőlünk. Ez miatt szükséges, hogy az imáinkban Jézus Krisztusra hivatkozzunk és csak Ő általa mehetünk a Mennyek országába.

2021. máj. 6. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!