Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ítélik meg az agnosztik...

Hogyan ítélik meg az agnosztikusokat a hívő és az ateista körökben? Illetve neked hívőként, vagy ateistaként mi a véleményed róluk?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 16:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

"a valódi tudás csak spirituális úton szerezhető meg"

A valódi tudás a természettudományos.

Erről ugye nincs vita.

A többi "tudás" - ahogy te említed... szóval az esetleges és szubjektív.

Erre írtam, hogy egészen extrém körülmények között az is lehet tudás. De ez igen ritka - és ráadásul ilyenkor nem ismered a korlátait sem.

Szóval nem, a spirituális elképzelések az még nem tudás, hanem csak feltevés.

2021. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

9

nem mondtam, hogy bizonyított a létezése, hanem hogy nem bizonyitott, hogy nem létezik


mit tudom én, hogy ki vagy és hogy mit írtál le 12 helyen?

2021. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Mansour ***** válasza:
23%

"A valódi tudás a természettudományos.

Erről ugye nincs vita."

Nincs, ha csak a fizikai világ jelenségeiről van szó. De nem hinném a természettudományos tudás érvényes lenne mondjuk annak a kérdésnek a megítélésében, hogy miért tetszik egy bizonyos zene, egy másik meg miért nem. Az itt a gond, hogy a természettudományos tudás kritériumait akarod alkalmazni minden más jellegű tudásra, amikre viszont más kritériumok vonatkoznak. Egy hindutól például nem kérheted számon, hogy a spirituális tudást természettudományos bizonyítékokkal támassza alá, hiszen az ő tudásának éppen az az egyik alapja, hogy a fizikai világ jelenségei nem az abszolút igazság megnyilvánulásai, így azoknak az abszolútummal kapcsolatban nincs is bizonyító erejük.

Csak egyetlen esetben lenne mindenben teljesen igazad: ha a fizikai világ jelenségein kívül nem létezik semmi más, illetve minden más jelenség a fizikai jelenségeken alapul. Ez viszont még nem tudás, csak feltevés.

2021. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%

Nem bánom, 2 mondatban:

- egyszerre végtelenül jó és igazságos csak egy tökéletes világban lehetne,

- a mi világunkat nem teremthette egy végtelenül jó, igazságos, hatalmas és előrelátó isten.

Tehát nem csak ó nem létezhet, hanem pl. Allah sem.

2021. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
20%

"A valódi tudás a természettudományos."


ezt is rosszul tudod

csak TUDOMANYOKBOL vannak társadalomtudományok, muzikológia, torténelemtudomány, pszichológia, irodalomtudomány, gazdaságtudomány, antropológia, elméleti matematika szociológia, archeológia, pedagógia, politológia stb.


és akkor meg bele sem mentunk, hogy a tudomány messze nem egyenlo a tudással

2021. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Mojjo ***** válasza:
100%

@13:

"Csak egyetlen esetben lenne mindenben teljesen igazad: ha a fizikai világ jelenségein kívül nem létezik semmi más, illetve minden más jelenség a fizikai jelenségeken alapul. Ez viszont még nem tudás, csak feltevés."


Ezt ha a másik irányból is végiggondolod, akkor rájöhetsz arra, hogy de, bizony nagyon alternatívan (azaz tévesen) használod a tudás szót. Ugyanis az, hogy létezik bármilyen jelenség, ami nem a fizikán alapszik, szintén csak feltevés. Így minden "tudás", amit te szubjektív tudásnak akarsz hívni, szintén nem tudás, csak feltevés. Igazából csak érzés, gondolat. Ezt összekeverni tudással... sajnálatos.

2021. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"csak TUDOMANYOKBOL vannak"

Ezek részen természettudományon alapulnak, részben pedig nem annyira határozottak, mint kéne.

Ezzel együtt persze tudományok - csak meg lehet különböztetni "kemény" és "puha" tudományt.

Én inkább olyan elképzelésekre gondoltam, amelyeket nem lehet bizonyítani, se cáfolni.

Azok már nem tudományok.

2021. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Mansour ***** válasza:
0%
Bocs, de szerintem nem én vagyok az, aki nem képes a másik irányból végiggondolni a dolgot...
2021. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Mojjo ***** válasza:
100%
@18: Ez nem túl meggyőző. Márhogy persze, senkitől nem elvárható, hogy saját szabadidejében egy szinte bizonyosan parttalan vitában koptassa a billentyűzetét, de ha már megteszi, célszerű valami olyasmit is írni, aminek tartalma van.
2021. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Mojjo ***** válasza:
100%

De oké, akkor közelítsünk:

Mik a "szubjektív tudás" ismérvei, hogyan tudjuk leellenőrizni a szubjektív tudást, és hogy tudjuk megállapítani, hogy amit tudni vélünk, az valóban megfelel a valóságnak, azaz tudás?

2021. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!