Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem jó és nem is rossz?

Isten nem jó és nem is rossz?

Figyelt kérdés
Igaz lehet ez kijelentésként?

#filozófia #Milyen Isten? #Filozófiai kérdés
2021. máj. 8. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Isten nem jó és nem is rossz
Isten csak jó
Isten néha rossz néha jó
Isten csak rossz
30 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
54%
Igaz, mert ami nem létezik, az nem lehet se jó, se rossz.
2021. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 Mansour ***** válasza:
94%

Először is, mi az, hogy jó, és mi az, hogy rossz?

Szerintem egyébként felül áll jón és rosszon, ezek emberi kategóriák.

2021. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

"Szerintem egyébként felül áll jón és rosszon, ezek emberi kategóriák."


Hát épp ez az Mansour..egyik hogy ezek, mármint hogy jó vagy rossz, emberi, nem definiálható fogalmak, ezért nem jelenthetjük ki egyiket, valójában saját magunkról sem, nemhogy Istenről. Nem így van?

2021. máj. 8. 14:31
 4/53 A kérdező kommentje:
Látom sokan szavaztak arra hogy Isten csak jó, erre számítottam is. Ezt mire alapozzátok? Miben nyílvánul meg a jóság?
2021. máj. 8. 14:34
 5/53 anonim ***** válasza:
77%

Azzal indított, hogy megosztotta az életet. Nem csak úgy létezünk, de színeket látunk, ízeket ízlelünk, illatokat érzünk. Átélhetjük azt, milyen érzés életet adni.

S bár most a legtöbb ember hálátlan, önző, kapzsi...de nekik is ad még jelenleg napfényt, termő időket, esőt.

Ha tökéletlenségünkben hibázunk, figyelembe veszi a korlátjainkat, a körülményeket, azt, hogy mennyire bánjuk amit tettünk, ezért mindig igazságosan ítél. Első sorban enyhítő körülményeket keres, nem úgy, mint ahogy Jézust elítélték a Farizeusok.

A legnagyobb jósága, szeretete pedig abban van, hogy az ember örök élet lehetőségének lehetőséget akar újra adni. Ebben pedig maga a Fia is részt vett, amikor felajánlotta tökéletes emberi életét értünk.

2021. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 Mansour ***** válasza:

#3

Éppenséggel definiálható a jó és a rossz, csak nem objektív módon, nem úgy, hogy az a definíció mindig, mindenkire, bármilyen körülmények között ugyanúgy igaz és érvényes legyen.

2021. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom #5 nekem ez a leírás a földi bíróságunkra hasonlít. Enyhítő körülmények? Ítélkezés? Megbánás? A fő érzéseink a szeretet, meg a félelem ezek evolúciós motíválóeszközök is lehetnek. Lehet hogy amiben most a jót keressük, az maga a pokol, de tehetelenek vagyunk ellene, ezért illúziókba kergetjük magunkat, mint a kisgyerek teszi kegyetlen családi körülmények között. Persze mindez csak lehet, amit te mondasz az is lehet, egyik se biztosabb mint a másik. Feldmár szerint őrült aki biztos.
2021. máj. 8. 17:45
 8/53 A kérdező kommentje:
Egy hitgyülekezetes ismerősömnek mondtam egyszer, hogy imádom a borsólevest, erre azt mondta: ne mondj ilyet, csak azt mondd hogy szereted, mert imádni csak istent lehet. Azóta se tudom hogy lehet valamit vagy valakit döntésből imádni.
2021. máj. 8. 17:48
 9/53 anonim ***** válasza:

7


Sajnos a "földi bíróságok" nem ilyen toleránsak, és sokszor jogot szolgáltatnak, ami nem egyenlő az igazsággal.

Egyébként csak azért írtam ezt le, mert amikor létrehozta az életet, a harmonikus boldog élet helyes és jó működéséhez, meghatározott bizonyos elveket, törvényeket. Akik ezt a rendet megbontják, azoknak nem hiszem, hogy dicséret járna.

2021. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Kérdés hibáztatható-e az ember, amikor megbontja a rendet? Pl. ha valakin eluralkodnak az állati ösztönei, abban a pillanatban az az ösztön legyőzhetetlen, ilyen bárkivel történhet, akkor az az ember hibás?
2021. máj. 8. 19:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!